سلام به همگی

میلاد میدونه که خواننده های این سایت همیشه شاد و پر انرژی هستند ، انشاءلله که همیشه همین طور باشید ، که میلاد هم حداقل دلش خوش باشه ، که اگه یه 2 تا خط بر دیوار این یچه مورچه ( منظورم این سایته ) هجی میکنه ، یه دوستای مهربونی مثل شما میان و میخوننش .

خوب بگذریم و بریم سر اصل مطلب ، اصل مطلب چیست ؟ توی این پست اگه خدا تا اخرش عمری بده  میخوام در مورد  مدت زمان اخذ پذیرش از دانشگاهها و کالجهای زبان در مالزی براتون بگم .

چون بارها دیدم ، تا یک نفر مدارک میفرته ، که من براش ثبت نام کنم ، 3 روز بعدش ایمیل میزنه میگه آقا پذیرش ما کی اماده میشه ؟

توی این پست همه چیز رو بهتون میگم .

یک مطلب جالب و بسی باحال بهتون بگم برای تنوع این پست ، بعد میرم سر اصل مطلب .

یک روز یک آقا پس خوش اخلاق از جنوب کشور عزیزمون ، یک عدد ایمیل به اینباکس اینجانب ارسال نمودند و متن ایمیل به صورت زیر بود :

آقا میلاد من به یک شرکت اعزام دانشجو رفته ام و به من گفتند که پذیرش فوق لیسانست رو 1 ماهه برات میگیریم ، شما میتونید زودتر بگیرید تا من مدارک رو براتون ارسال کنم ؟

منم در جوابش گفتم ، من حداقل 8 ماهه میتونم بگیرم .

ببینید دوستان خوبم ، توی دانشگاههای مالزی ، و کالجهای زبان و کالجهای خصوصی ، شما به هیچ عنوان ، هیچ جایی رو پیدا نمیکنید که در این مورد ، یک چهارچوب خاص و یک قانون خاص و مشخصی داشته باشد .

یعنی شما ، در هر دانشگاه و هر کالجی که ثبت نام میکنید ، به هیچ عنوان به شما نمیگن که فلان روز و فلان تاریخ ، پذیرشتون آماده میشه .

یعنی برای این کار تاریخ مشخصی وجود نداره . شما توی ایران ، یک روز مشخص کنکور میدین و یک روز مشخص هم اعلام میکنند و جواب هم میاد ، ولی توی مالزی اینطوری نیست ، خواهر من ، اینطوری نیست برادر من .

بارها کسانی رو دیده ام که به خاطر همین موضوع ، کلاه سرشون رفته و مدارکشون رو دست کسانی داده اند که اصلا تجربه ای در این کار ندارند .

توی دانشگاههای مالزی من برای مقطع فوق لیسانس ، ثبت نام کرده ام ، و تقریبا یک ماهه ، جواب پذیرشش اومده ، و توی همون دانشگاه ، برای یک نفر دیگه در مقطع فوق لیسانس ، ثبت نام کرده ام و جوابش 3 ماه بعد اومده و برای هر 2 نفر هم به یک اندازه کارها رو پیگیری کرده ام .

دیدین حالا ؟ در این مورد نمیشه واقعا از روزی که مدارک رو ارسال میکنید ، بهتون دقیق بگم که چه روزی پذیرشتون میاد .

برای 2 دانشجو با همدیگه و در یک دانشگاه ، در مقطع دکترا من ثبت نام کردم و کارهاشون طبق برنامه و سر موقع با همدیگه انجام شد و جواب یک نفرشون 2 ماه بعد اومد و جواب اون یک نفر 6 ماه بعد .

پس لطفا از روزی که مدارکتون رو برای من و یا هر شخص دیگه ای میفرستین ، فرداش ایمیل نزنید که آقا پذیرش ما چی شد ؟

بعضی ها هم هستند که توی ایران ، بهتون میگن : بیار تا من 10 روزه برات پذیرش میگیرم ، آقا جون این حرف رو باور نکنید .

توی یکی از مهمترین دانشگاههای مالزی من یک دوست صمیمی دارم که در قسمت پذیرش و دفتر دانشجویان خارجی کار میکنه و 80 درصد کارهای صادر شدن پذیرش رو  اون توش دخالت داره ،اسم دانشگاه رو نمیگم ، که فردا نگید بده کار ما رو اون دوستت انجام بده ، از این کارها میلاد بلد نیست و نمیخواد یاد بگیره .

باور کنید ، اون بنده خدا هم که توی تک تک مراحل کار اخذ پذیرش دخالت داره ، هر وقت یک پرونده رو میبرم برای ثبت نام ، ازش میپرسم تقریبا چند روز دیگه آماده میشه و جوابش میاد ؟ بهم میگه معلوم نیست ، هر وقت اماده شد بهت زنگ میزنم یا اگه پرونده مشکلی داشت خبرت میکنیم ولی شما هر هفته دنبال پیگیری این پرونده باش.

این بنده خدا که پرونده زیر دستشه نمیتونه تاریخ دقیق رو بگه ، حالا میلاد یا هر کس دیگه ای ، چطوری میتونند بگن ، که فلان روز و فلان ساعت ، نامه پذیرشتون آماده میشه ؟

میدونید چیه ؟ برای مثلا اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس ، مدارک شما باید چندین مرحله رو طی کنه و در چندین کمیته ارزیابی بشه ، مثلا ممکنه تا وسطهای کار پیش برند و مثلا کمیته آخر ارزیابی مدارکتون به دلیل تعطیلی ، یا نبودن مسئولین و یا اینکه شلوغ بودن کار در دانشگاه و یا به هر دلیلی ، این کار طول بکشه .

در کل این رو بهتون بگم که خودتون رو برای همچین چیزهایی آماده کنید .

یک مثال خوب از تجربه های خودم هم بگم که خیالتون رو راحت کنم .

2 نفر پسر حاله از یکی از شهرستانهای خوبق و سر سبز شمالی ایران عزیز ، برای من مدارک ارسال کردند ، که برای کالج زبان انگلیسی این بنده های خدا رو ثبت نام کنم .

البته یکیشون روز چهارشنبه مدارک ارسال کرد و یکیشون روز شنبه هفته بعد ، خوب کارها رو ما داشتیم انجام میدادیم و برای اون که روز چهارشنبه مدارک ارسال کرده بود ، کارش تموم شد و ما پذیرشش رو گرفتیم و برای اون یک نفر هم کارش تموم شده بود و فقط قرار بود که مدیر کالج نامه پذیرش رو امضا کنند و به من بدهند ، ولی از شانس بد این پسر خاله مهربان ف مدیر کالج به مدت 20 روز به یک سفر خارجی رفت و این نامه هم بدون امضا مونده بود ، چند صد بار من رفتم و حتی مسئولین کالج نامه رو به من نشون میدادند ولی میگفتند که بدون امضای مدیر به هیچ عنوان این پذیرش رو بهتون نمیدیم .


حالا ما از هفت خان رستم گذشتیم تا این پسرخاله را راضی کنیم که آقا جون داستان از این قراره . ایمیل میزد میگفت آقا میلاد شما توی سایت نوشتین 2 هفته ای پذیرش رو میگیرید ، مال پسر خالم یک هفته ای اماده شد و مال من الان 3 هفته شده .

خلاصه راضی شد و شرایط و قبول کرد و اومد اینجا و دید که اون چیزهایی که فکر میکرده اشتباه بوده ، الان هم دوتا دوست صمیمی شدیم در مالزی .

پس یادتون نره که خودتون رو برای همچین مواردی اماده کنید و این به من و هیچ کسی بستگی نداره که مثلا فکر کنید اگه یک نفر دیگه برای ما ثبت نام میکرد ، الان نامه پذیرش توی دستمون بود .

ولی خوب برای این کار ، من بر اساس تجربه ای که دارم ،حداقل و حداکثر زمان رو بهتون بگم ، تا به حال پرونده های زیادی رو در مقاطع مختلف و دانشگاهها و کالجهای مختلف در مالزی به اتمام رسوندم ، و طبق تجربه های خودم در این کار ، میتونم بهتون حداقل و حداکثر زمان رو بهتون بگم ، تا انشاءلله شما هم طبق اون برنامه ریزی کنید .

خوب حالا حداقل و حداکثر زمان چقدره ، از روزی که شما فایلتون کامل باشه و به دست من برسه .


ثبت نام در کالجهای زبان انگلیسی : حداقل 3 روز و حداکثر 1 هفته زمان میبره  تا پذیرشتون آماده بشه .

ثبت نام در مقطع لیسانس : حداقل 2 هفته و حداکثر 5 هفته زمان میره تا کارهاتون انجام بشه و پذیرشتون آماده بشه .

ثبت نام در مقطع فوق لیسانس : حداقل 2 ماه و حداکثر 2.5 ماه زمان میبره تا کارهاتون انجام بشه و پذیرشتون آماده بشه .

ثبت نام در مقطع دکترا : حداقل 2.5 ماه و حداکثر 3 ماه زمان میبره تا کارهاتون انجام بشه و پذیرشتون آماده بشه .

ثت نام در مدارس اینترنشنال : حداقل یک هفته و حداکثر 2 هفته زمان میبره تا کارهاتون انجام بشه و پذیرشتون آماده بشه .


خوب این هم از این ، این رو من فقط طبق تجربه ها گفتم و خیلی کم پیش میاد که  از حداکثر زمانی که گفتم ، بیشتر طول بکشه و اگر هم طول کشید باید صبور باشید ، اگر هم کسی بهتون گفت مثلا بیائید تا من 1 ماهه براتون پذیرش فوق لیسانس یا دکترا میگیرم ، جون من باور نکنید چون دروغ محض میباشد .

ولی ، بارها شده که مثلا ، دانشگاههای در قسمت اداریشون ، به قول خودمون سرشون خلوت تر بوده و همه مسئولین هم به موقع حضور داشته اند و یک پذیرش زودتر اماده شده .

برای مثال من پک پذیرش فوق لیسانس رو 1 ماهه گرفتم و پذیرش دوره زبان رو 2 روزه گرفتم و پذیرش مدرسه اینترنشنال رو 5 روزه گرفتم و یک پذیرش هم اگه اشتباه نکنم برای دوره لیسانس 1 هفته ای گرفتم .

اینجوری هم هستش ولی خیلی کم پیش میاد و شما روی این گزینه زیاد حساب نکنید و فقط طبق همون چیزهایی که من به رنگ آبی بالا براتون نوشتم ، برنامه ریزی کنید.

امیدوارم که این پست هم براتون مفید باشه و دیگه مثل آقای پسرخاله نشید .

به امید اینکه همه کارها به زودی انجام بشه و همتون شرایط پذیرش رو داشته باشید و به زودی در مالزی دانشجو بشید .

ارادتمند همه ایرانی ها از شرق گرفته تا غرب  از شمال  تا جنوب ایران عزیز و همه ایرانیان خراج از کشور ، بخصوص دانشجویان ، همتون رو دوست داریم .

یاران خوبم ،لطفا در قسمت نظرات که زیر همین پست هست سوال نپرسید و فقط نظرتون را بنویسید ، هر سوالی براتون پیش اومد ، از طریق ایمیل ارسال کنید ، چون در قسمت نظرات سوالها جواب داده نمیشه و این قسمت فقط برای نوشتن نظرهای خوب شما در مورد این پست هست که من بدونم این مطلب براتون مفید بوده یا نه.پیشاپیش از نظرهای گرمتون ممنونم.

+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید
هومن روشنایی   |2010-10-21 08:31:16
سلام خدمت آقا میلاد عزیز.خواستم تشکر کنم از
زحمات شما.آقا من شاهد تمام حرف هاتون هستم
هرکی باورش نمی شه می تونید شماره منو بهش
بدین تا براش توضیح بدم.
انسی مامان حامی     |2010-10-24 18:49:46
سلام مرسی که به ما سرزدین موفق باشین
احسان توسلي   |2010-10-25 00:29:36
سلام آقا ميلاد عزيز. سايت پرمحتوايي داري و
فكر كنم اولين سايتيه كه بيشتر مطالبشو خوندم.
البته آخرش نفهميدم ايميل فارسي بنويسيم يا
فينگيليسي؟ به هرحال به شما و همسرتون خسته
نباشيد ميگم و اميدوارم هميشه سربلند باشيد.
کتایون  - تشکر فراوان   |2010-12-19 13:32:52
سلام آقا میلاد. من میخوام سال دیگه برای
دکترا بیام دانشگاه ukm مزاحمتون میشم ایشالا
:)) خیلی دعاتون میکنم. کمک بزرگی میکنین به
کسایی مثل من که اطلاعاتشون کمه. موفق باشین.
lpln   |2011-02-06 01:15:04
دست گلت درد نکنه

من می دونم چقدر سخته این
همه جمله رو فارسی تایپ کنی.

خدا خیرت بده.
نادر  - دنیای سپاس   |2011-02-26 14:38:30
من قبلا سایتای زیادی درباره مالزی رفته بودم
اما از وقتی سایت شما رو دیدم دیگه هیچکدوم از
اونها رو نمیرم چون مال شما از همه کامل
تره.حتی تو هیچ موسسه پذیرشی اینقدر دقیق
راهنمایی نمیکنند.اگر یک روزی شما بازنشسته
شوید معلوم نیست عاقبت این جوونها چی می
شه.شما با نوشته هاتون جادو میکنید وخیلی زود
به دل ادم می شینه.من واسه هیچ سایتی حوصله نظر
دادن ندارم اما از سایت شما اونقدر خوشم اومد
که نظر دادم. دعای خیر مردم پشت سرتان است و
امیدوارم همیشه و همه جا شما و همسر گرامیتون
سالم وتندرست باشید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .