کدام رشته ؟ کدام دانشگاه ؟


سلام به همه دوستداران تحصیل در دانشگاههای مالزی

امیدوارم که حالتون خوب باشه و همیشه در کارهایتان موفق و پیروز باشید ...

توی این پست میخوام در مورد رشته های تحصیلی در دانشگاههای مالزی و همچنین انتخاب رشته براتون بنویسم تا شما دوستان خوبم با این نوشته های پیش و پا افتاده من بتونید جهت تحصیل در دانشگاههای مالزی و انتخاب رشته اشتباه نکنید و رشته مورد علاقه و متناسب رو بخونید .


لیست رشته های موجود در دانشگاههای مالزی :

ببینید دوستان ، در دانشگاههای مالزی تنوع رشته زیاد هست و در کلیه مقاطع تحصیلی هم دانشجو میگیرند ، به سایت من و بقیه سایتها و سایت خود دانشگاههای مالزی هم که مراجعه کنید ، یک لیست کامل از همه رشته های تحصیلی و مقاطعی که در اون دانشگاه وجود دارند رو میتونید ببینید .

همون طور که میدونید ، دانشگاههای مالزی در مقطع لیسانس 2 بار و بعضی دانشگاهها ، 3 بار در سال دانشجو میگیرند و در مقطع فوق لیسانس و دکترا هم معمولا 2 بار در سال دانشجو میگیرند .


کدام رشته در دانشگاههای مالزی؟

حالا این دانشگاهها بسته به شرایطی که دارند و امکانات و یک سری مسائل دیگه که به دانشگاه مربوط میشه ، همه اون رشته هایی که دارند رو نمیتونند هر ترم ارائه بدهند .

مثلا در یک دانشگاه 200 تا رشته وجود داره ، ممکنه که برای ترم اول 150 رشته فقط ارائه بده یا در یک دانشگاهی همه رشته ها ارائه بشه .

یا اینکه در یک دانشگاهی ممکنه که ترم اول یک رشته ای ارائه نشه و برای ترم بعدی ارائه بشه و یا در یک دانشگاهی ممکنه که 2 ترم متوالی یک رشته ای ارائه نشه  و یا اینکه یک رشته را هر ترم و هر سال ارائه بدهند .

این رو خدمتتون عرض کردم که در این مورد در جریان باشید ، آخه بعضی وقتها دوستان ایمیل میزنند و میگن که ما مثلا میخواهیم رشته مکانیک رو در دانشگاه یو ام بخونیم و میخوام برای ترم بهمن هم میخوام مثلا ثبت نام کنم .و برای اون ترم هم دانشگاه این رشته را ارائه نمیده ، بعد به این دوست خوبمان میگم این رشته وجود نداره برای این ترم ، میگه توی سایتتون نوشتین داره و توی سایت خود دانشگاه هم نوشتین داره .

پس داستان این هست که اگه یک دانشگاهی یک رشته را داره ، دلیل بر این نیست که هر ترمی شما بخواهید میتونید ثبت نام کنید .


کدام ساختار در دانشگاههای مالزی ؟

و نکته دیگه اینکه ، برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا در دانشگاههای مالزی ، رشته هایی که معمولا هر ترم ارائه میشوند و شما میتونید ثبت نام کنید 3 تا ساختار دارند .

به صورت کلاس درس : مثل ایران میرید سر کلاس و در آخر در امتحانات شرکت میکنید و پایان نامه تحویل میدین

به صورت تحقیقاتی : کلاس نداره و فقط بصورت ریسرچ هست و یک استاد راهنما هم انتخاب میکنید و ادامه میدین

به صورت کلاس درس و تحقیقاتی : که نصف دوره را میرید کلاس و نصف دوره را روی پایان نامه و موضوع تحقیقتون کار میکنید .

حالا نکته اینجاست که این ساختارها همیشه قابل تغییر هست ، مثلا دانشگاه ترم اول رشته مکانیک رو ارائه میده و میگه این روشته به صورت تحقیقاتی ارائه میشه فقط و یا به صورت دیگه و ممکنه ترم بعد به همون ساختار باشه و یا به ساختار دیگری .


کدارم رشته و کدام ساختار در دانشگاههای مالزی؟

حالا در کنار اینها ، معمولا چند ماه قبل از شروع ترم تحصیلی که ثبت نامها باز میشه ، همه دانشگاهها یک لیست از رشته هایی که اون ترم میخوان ارائه بدهند رو تنظیم میکنند و در کنار هر رشته هم مینویسند که این رشته با چه ساختاری ارائه میشه ، مثلا تحقیقاتی هست و یا کلاس و یا مخلوطی از 2 تا ساختار .

این لیست رو دقیقا وقتی که ثبت نام اون ترم باز میشه دانشگاهها تنظیم میکنند و من هم به محض اینکه ثبت نامها باز میشه ، این لست رو از همه دانشگاهها میگیرم ، یعنی هر ترم این کار رو من میکنم .

به دلیل اینکه تعداد دانشگاهها و رشته ها اینجا خیلی زیاد هست ، من نمیتونم هر ترم ، این همه لیست و رشته را برای این همه دانشگاه توی سایت بذارم .

لیست کلیه رشته ها در سایت در قسمت هر دانشگاه موجود هست و لیست رشته هایی هم که هر ترم ارائه میشه من میگیرم و شما باید ایمیل بزنید و این مورد رو بپرسید که من بهتون بگم رشته ای که میخواهید این ترم ارائه میشه یا نمیشه  و اگه ارائه میشه ، چه ساختاری داره .

پس خرجش و زحمتش برای شما فقط ارسال یک ایمیل برای میلاد هست .


کدام دانشگاه مالزی را انتخاب کنید ؟

یک مورد دیگه ای هم که هست ، در مورد انتخاب دانشگاه هست که اکثر شما در این مورد مشکل دارید ، دوستان خوب من ، در این مورد هم هر دانشگاهی برای پذیرش دانشجو شرایط خاص خودش رو داره ، مثلا یکسری شرط ها میذاره ، مثل شرط معدل ، شرط مدرک زبان و غیره .....

که معمولا شرایط همه دانشگاههای مهم رو من در لینکهای مربوطه نوشته ام .

مثلا دانشگاه یو ام میگه : آقا جون اگه کسی میخواد بیاد توی دانشگاه ما فوق لیسانس بخونه ، باید معدل لیسانسش بالای 15 باشه ، بعد طرف ایمیل میزنه به میلاد ، میگه آقا میلاد من معدل لیسانم 12 هست ، میتونی توی دانشگاه یو ام من رو ثبت نام کنی؟

والا چی بگم در جواب این دوستمون ؟ هر چی هم میگم نمیشه ، میگه شما اونجا رابطه دارید آشنا دارید ، یه کاریش بکنید .

من تا جایی که بشه به شما کمک میکنم ولی طبق قوانین و ضوابط و آئین نامه ها و بخشنامه های دانشگاه ، نه بر خلاف اونها .

وقتی شما میخواهید بیائین اینجا ، ابتدا با کمک من ، همه دانشگاههایی رو که رشته شما رو دارند و شما هم شرایط پذیرش از طرف اونها رو دارید ، بررسی میکنیم و در نهایت در بهترینش ثبت نام میشید .

پس هیچ وقت انتظار نداشته باشید که مثلا با معدل 12 در بهترین دانشگاه درس بخونید .

طرف ایمیل میزنه میگه من از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدم و معدلم 13 هست ، نمیشه به دلیل اینکه دانشگاه تهران بودم من رو پذیرش کنند ؟

نه اصلا اینطور نیست ، دانشگاههای مالزی روی معدل خیلی حساس هستند ، حالا چه دانشگاه تهران باشید ، چه دانشگاه پیام نور .

البته در این مورد نگران نباشید ، من بهتون کمک میکنم و بسته به شرایط شما بهترین دانشگاه رو بهتون پیشنهاد میکنم و در نهایت با تصمیم گیری نهایی خودتون توی اون دانشگاه انشاءلله ثبت نام میشید .


انتخاب رشته در دانشگاههای مالزی :

از این انتخاب رشته خاطرات خیلی زیاد ، خیلی زیبا و خیلی عجیبی در ایمیلهایتان دارم .

اول شرایط رو بگم بعد یکی دوتا خاطره کوچولو بگم ، ببینید یاران خوب میلاد ، یکی از مهمترین مسائل و شرایطی که دانشگاههای مالزی برای پذیرش دانشجو دارند ، این هست که ، رشته ای که شما میخواهید بخونید ، یا زیر شاخه رشته ای باید باشه که در مقطع قبلی خونده اید و یا اینکه حداقل مرتبط باشه .

اینجا فقط یک سری از رشته ها هست که  میتونند شرکت کنند ، و خیلی خیلی تعدادشون کمه ، مثل رشته ام بی ا ، ام بی ا یک رشته ای هست در مقطع فوق لیسانس که شما هر لیسانس و در هر رشته ای که داشته باشید ، میتونید این رشته را بخونید البته دانشگاهها در این مورد شرط معدل هم دارند.

ولی برای بقیه رشته ها ، شما باید پیش زمینه داشته باشید . مثلا اگر لیسانستون رو در رشته  کامپیوتر گرفته اید ، فقط میتونید زیر شاخه های رشته کامپیوتر در مقطع فوق لیسانس شرکت کنید ، مثل آی تی ، شبکه ، مهندسی نرم افزار ، مهندسی سخت افزار ، مهندسی سیستمهای اطلاعاتی ، مالتی مدیا  و ....

پس یادتون نره اگه میخواهید بیائین مالزی ، فکر تغییر رشته به سرتون نزنه چون غیر ممکن هست .


تطبیق واحد و انتقالی به دانشگاههای مالزی :

خیلی از شما ها هستین که در دانشگاههای ایران مشغول به تحصیل هستین ، مثلا طرف ترم سوم دوره کارشناسی هست میگه میخوام بیام مالزی بقیه کارشناسی رو اونجا بخونم و واحدهامو تطبیق بدهم .

دوستان خوب من در دانشگاههای مالزی به هیچ عنوان تطبیق واحد وجود نداره و درستون رو ول نکنید به این امید که بقیه اش رو در مالزی بخونید . اگه با این شرایط بیائین اینجا باید از اول شروع کنید .


خاطرات زیبا در ایمیلهای فضایی :

، با این که خیلی از جاهای این سایت ، درباره همه این موارد نوشته ام ، حالا چند تا ایمیل که به دستم رسیده رو بخونید ، البته تعدادشون خیلی زیاده در این مورد ولی یه چند تاییشون رو میذارم که وقتی خوندمشون میخواستم خودمو از پنجره بندازم پائین .

ایمیل از طرف دانشجو :

سلام آقا میلاد ، من سایت شما را کامل خوندم ، و دیدم که نوشته بودید رشته باید مرتبط باشه ، ببینید با این شرایط من میتونید کاری بکنید یا نه ؟

من لیسانس تربیت بدنی از دانشگاه پیام نور دارم و فوق لیسانس روانشناسی از دانشگاه آزاد دارم ، میخوام توی مالزی دکترای دارو سازی بخونم ، کدام دانشگاه میتونم این رشته را با کمترین هزینه بخوانم و بهترین شرایط .

جواب : دیگه رفته بودم لب پنجره که بپرم پائین ، خانمم نذاشت !!!!!!!!!Tongue out

این هم یه ایمیل دیگه از طرف یک بنده خدا :

سلام میلاد جان

من .... هستم از شهر ..... دانشجوی ترم 6 دانشگاه آزاد رشته مهندسی مواد ، تصمیم گرفتم بقیه درسم رو بیام مالزی ولی چون رشته ام رو دوست ندارم میخوام تطبیق واحد بدهم و 2 ترم بعدی که باقیمانده هست را حقوق بخونم و مدرک لیسانسم حقوق باشه و برای فوق لیسانس برم به دانشگاههای اروپایی و بورسیه بگیرم ، شنیده ام که دانشگاههای مالزی ماهی 500000 تومان هم حقوق میدهند به دانشجو ، کدام دانشگاه شرایط بهتری داره ؟

جواب : این ایمیل رو داشتم بلند میخوندم که این بار دیگه همسرم اولین کاری که کرد ، همه پنجره ها رو بست .

ابن ایمیل آخری رو هم بخونید اگه خسته نشدین :

سلام من چند وقتی هست با شما مشاوره میکنم برای اومدن به مالزی و در این ایمیل شرایطم را و خواسته هایم را کامل میگم تا شما کمکم کنید ، من متولد 1362 هستم ، فارغ التحصیل رشته کتابداری از دانشگاه آزاد با معدل 13.80 ، زبان هم هیچی بلد نیستم ، میخوام بیام در دانشگاه یو ام برای تخصص گوش و حلق و بینی در مقطع فوق لیسانس و بعدش تخصص ادامه بدهم .

اطلاعات سایت شما را هم خواندم کامل ، خیلی خوب بود و به من کمک کرد ، لطفا هزینه گوش و حلق و بینی را بگوئید که اگر خوب باشه من اقدام کنم .

جواب : این ایمیل رو که خوندم کامل هنگ کردم و تا چند دقیقه ای در فکر فرو رفتم و فقط گفتم خدایا خودت کمک کن !!.

خوب دوستان ، این هم از چند تا خاطره کوچیک ، ولی تعدادشون خیلی زیاده ، دوستانی هم که این ایمیلها رو برای من ارسال کرده اند من اسمشون رو نذاشتم و شهرشون رو هم نذاشتم ، از شما معذرت میخوام ولی خوب نیاز بود برای اینکه بتونم این پست رو تکمیل کنم و به شما کمک کنم ، مطمئنم که این دوستان در زیر همین پست با خنده نظر میدهند و من هم باشادی این دفعه جوابشون رو میدم ولی بعدش میپرم پائین .


انتخاب رشته در مقطع لیسانس در دانشگاههای مالزی :

اطلاعاتی که در بالا دادم برای دانشجویانی بود که میخوان بیان اینجا در مقاطع فوق لیسانس و دکترا شرکت کنند ، ولی برای مقطع لیسانس ، شما معمولا در هر رشته ای که دیپلم گرفته باشید ، میتونید هر رشته ای رو که دوست داشته باشید ، در مقطع لیسانس ثبت نام کنید ، چون دانشگاهها در این مورد برای دانشجویان لیسانس خیلی حساس نیستند مگر در موارد خیلی خیلی کم .

امیدوارم که بتونم به همه شما کمک کنم که بهترین رشته و بهترین دانشگاه رو انتخاب کنید و همگی دست به دست هم بدهیم و با کوله باری پر از علم و تجربه های خوب به ایران عزیز برگردیم و در خدمت مردم و کشور عزیزمان باشیم .

ایران و ایرانی را دوست دارم

خوش و خرم باشید

میلاد

+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید
سحر   |2011-11-30 15:17:53
با تشکر از اطلاعات مفید سایتون که هرروز
پربار تر میشه، قسمت ایمیل های فضایی واقعا
فان بود!!!اگه ازین ایمیل ها زیاد میگیرین حتما
به فکر حفاظ واسه پنجره ها باشید، چون یه بار
ممکنه خانمتون خونه نباشه!
_____________________
جواب
:
سلام و مرسی و به این فکر نکرده بودم ها که
اگه وقتی خانمم خونه نباشه و بخوام یک ایمیل
فضایی بخونم .
hossein  - great   |2011-12-01 04:11:52
salam.agha milad kheili mamnun.inbar harfat bishtar janbeye tekraro tosie
bood.ba bakhshe funesh hal kardam!ma irania ajab ojoobe haei hastima:D bazam
mamnoon.ayyame moharram ham be shma tasliat migim.ya
hagh
______________________
جواب :
ممنون حسین جان آره
دقیقا همینطوره .
سعید  - ایمیل فضایی   |2011-12-01 04:13:22
سلام میلاد جان.واقعا عالی بود این قسمت ایمیل
فضایی.یه قسمت تو سایت بذارین برا همین
ایمیلهای فضایی.سختی کارت رو با خوندن
ایمیلها درک کردم هموطن دلسوز.موفق
باشید
_________________________
جواب :
ممنون سعید جان
از پیغامت .والا خودم هم دوست دارم این کار رو
کنم ولی ممکنه خودم هم بفرستند فضا بعد مردم
بهم بگن میلاد فضایی
nima   |2011-12-02 21:27:56
واقعا ممنون .هم از اطلاعاتی که میدی هم از طرز
نوشتنت چون ادم اصلا خسته نمیشه از خوندن
سایتت .
ادم دوس داره روزی 1 بار کل سایتتو
بخونه
________________________
جواب :
مرسی نیما جان و
نظر لطف شماست امیدوارم که همیشه همین طور
باشه
زهرا   |2011-12-07 10:54:42
سلام آقاميلاد
اكردرجريان رودخونه صبرت ضعيف
باشه هرتكه چوبي مانع بزرگي برسرراهت
خواهدبود
اميدوارم خداونداين صبرروبهت هديه
بده (هرچندكه بااين پستهاي زيبائي كه
مينويسيدقطعاصبورهستيد)تابتونين بيش ازپيش
به هموطناتون كمك كنين بازم ازمطالب جالبي كه
تواين پست نوشتين ممنونم وبايدبگم من پذيرش
مالزي روگرفتم وانشالله اين ترم ميام
اونجاوهمشومديون اطلاعات جالب سايت
شماهستم
________________________
جواب :
بسار زیبا بود
مرسی . به امید دیدار شما
shabahang  - tashakor   |2011-12-07 10:56:08
mamnon va khoda ghovat,khoda enshala negahdare khodet va khanomet va zendegiton
bashe.moafagh bashi
_________________________
جواب :
تشکر
فراوان
حسین  - !!!!!!!!!!!!!   |2012-08-27 13:58:15
واقعا عالی بود.دوستان حقیقتو میگن که از
خوندن مطالبی که مینویسی خسته نمیشن.من به
شخصه حوصله خوندن این همه نوشته رو ندارم ولی
انگاری سایت تو منو جادو کرده و باور کن تا
کلمه اخر که خداحافظی میکنی رو میخونم.
از
صمیم قلب برای تو و خانواده محترم ارزوی
خوشبختی و موفقیت و پایداری دارم.
قربانت حسین

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .