سلام

امیدوارم که حال تک تک شما دوستان و ایرانی های عزیز خوب باشه ، و در این لحظه ای که در این وبسایت سر میکنید حسابی بهتون خوش بگذره .

نمیدونم شاید این پست و نوشته هاش براتون خیلی مهم باشه ، چون واقعا من موقع اومدن به مالزی هم اینکه روی این موضوع خیلی حساس بودم و هم اینکه در این یکی مورد خیلی اذیت شدم و کلی برنامه هام به هم خورد ، اون هم بر اساس هزینه ها و این که نمیدونستم چی به چیه .

حالا من توی این پست سعی میکنم ، یک اطلاعات خوبی بر اساس تجربه خودم و اون چیزی که در مالزی دیده ام براتون بنویسم تا انشاءلله شما در این مورد سختی نکشید و برنامه هاتون به هم نخوره .

اول از هر چیز این رو بگم : که همتون میدونید اجاره خونه در هر جای دنیا و این کره خاکی ، بستگی به این داره که در چه منطقه ای خونه بگیرید و اون منقطه چه امکاناتی داشته باشه و همچنین اون خونه ای که میگیرید ، چه امکاناتی داشته باشه .

حالا فعلا دنیا رو ول کنید بچسبین به مالزی ، ببینیم مالزی چه خبره ؟


خونه ها در مالزی به 3 دسته تقسیم میشوند برای اجاره کردن :  

دسته اول : Fullyfernished House   ( خونه با تمام وسایل زندگی یا مبله )   

  دسته دوم :   Semi furnished House ( خونه با وسایل مورد نیاز و ضروری اولیه یا شبیه مبله ) 

 دسته سوم : Empty House   ( خونه ای که هیچ وسایلی نداره توش یا غیر مبله) 


نکته : خیلی ها از ایران تماس میگیرند و میگن آقا ما یک سوئیت 40 متری میخواهیم یا یه خونه نقلی کوچیک ، در این مورد من خدمتتون عرض کنم که ، وقتی میخوهید به مالزی بیائید و به فکر اجاره خونه هستین ، فقط به خونه 3 خوابه فکر کنید ، به دلیل اینکه اینجا اکثر خونه ها 3 خوابه هستند ، و در بعضی از جاها 1 خوابه و یا 2 خوابه و یا به صورت سوئیت هست ولی خیلی کم گیر میاد اجارشم ماهی 1500 رینگیت هست تقریبا. من در این پست در مورد خونه های 3 خوابه و اجاره ماهیانشون صحبت میکنم ، و در آخر پست هم یه توضیح کوچیک در مورد خونه های دوخوابه  و یک خوابه و سوئیت میدهم .


بریم سراغ بحث اول و بریم سر هزینه اجاره خونه برای هر کدام از دسته های بالا ، در این قسمت هم توضیح میدهم که هر کدام از خونه های بالا که در 3 دسته هستن ، معمولا چه امکاناتی دارند .


امکانات  و هزینه های اجاره ماهیانه هر کدام از خونه هایی که در 3 دسته بالا هستند :  

دسته اول : این دسته از خونه ها همونطور که گفتم ، 3 تا اتاق خواب دارند ، که به ترتیب ، اتاق بزرگ ، اتاق متوسط و اتاق کوچیک هستند ، و یک پذیرایی و یک آشپزخونه و همچنین ،2 تا سرویس بهداشتی دارند ( حموم و دستشویی با هم ) ، که یکی از سرویهای بهداشتی در اتاق بزرگ هست و یکی از سرویهای بهداشتی در پذیرائی قرار داره .


خونه های دسته اول یعنی خونه های مبله کامل شامل امکانات زیر هستند :   

اتاق خواب بزرگ ( Master Room) : شامل سرویس کامل از قبیل ، تخت خواب دو نفره با تشک ، میز توالت با آینه و صندلی ، میز کنار تخت ، کمد لباس ، پرده ، کولر ، یعنی یک سرویس خواب کامل توی این اتاق هست .

اتاق خواب متوسط ( Middle Room)  : شامل تخت خواب ( بعصی ها 1 نفره میزارند و بعضی ها 2 نفره با تشک ) ،  پرده ، کمد ، میز توالت ، صندلی ، کولر ، یعنی این هم تقریبا سرویسش کامله .

اتاق خواب کوچیک (Small Room)  : شامل میز مطالعه ، صندلی ، چراغ مطالعه ، کتابخونه ، پرده ، بعضی از صاحبوخونه ها هم که اهل درس و مشق نیستند این اتاق رو یدونه تخت یک نفره میزارند توش .

حال و پذیرایی : شامل ، مبل ، میز غذاخوری ، تلویزیون ، میز تلویزیون ، پرده ، کولر و بعضی از مواقع شامل دی وی د ، بعضی از صاحبخونه ها هم که دیگه خیلی ، مرام دارند ، میان یه سری وسایل تزئینی هم میذارند ، آینه های بلند هم میذارند و ....

آشپزخونه : شامل ، کابینت کامل ، هود ، یخچال  ، گاز ، ماشین لباسشویی ، بعضی از صاحبخونه ها یا از سر مایه داری و یا از سر خوب بودنشون ، میان مایکروفر ، کتری برقی و یه مقدار ظرف و ظروف هم میذارند ، ولی شما روی این گزینه های کوچیک حساب نکیند .

سرویسهای بهداشتی : هر 2 تاشون شامل ، آبگرمکن برقی .

خوب این هم از امکانات خونه های دسته اول ، البته خدمتتون عرض کنم که دیگه این امکانات و این وسایل و این تزئینات همش  بستگی به لطف صابخونه داره ، یک سری میان وسایل خوب میگیرند ، یکسریها وسایلشون زیاد جالب نیست و از این دسته .

در واقع شما وقتی یک خوه مبله میگیرید ، فقط چمدونتون رو میگیرید دستتون میرید تو خونه ، فکر نمیکنم دیگه چیز خاصی برای یک دانشجو نیاز باشه ، هم زندگی دانشجوی هستش و هم موقت و هم اینکه همه وسایل مورد نیاز اولیه در داخل خونه هست .


هزینه اجاره خونه های دسته اول ( خونه مبله با کلیه امکانات ) :

ببینید دوستان خوبم ، همون طور که میدونید ، هر خیابون اجاره خونه هاش با خیابون بغلیش فرق میکنه و همین طور هر شهر و هر منطقه هم با شهر بغلی و منطقه بغلی ، اجاره خونه هاشون متفاوته ، و این یک کار سختیه که من بخوام بگم اجاره خونه در مالزی چنده ، ولی خوب به طور تقریبی ، هزینه اجاره خانه های مبله کامل برای شما که دانشجوی دارین میائین اینجا ، از 1400 رینگیت هست تا 3500 رینگیت ، شما هر زمان که خواستین بیائین مالزی و دانشگاهتون هم مشخص شد ، میتونید به من ایمیل بزنید و اسم دانشگاه یا منطقه را بگید تا من اجاره دقیق خونه در اون منطقه و نزدیک دانشگاه رو بهتون بگم .


دسته دوم : این دسته از خونه ها همونطور که گفتم ، 3 تا اتاق خواب دارند ، که به ترتیب ، اتاق بزرگ ، اتاق متوسط و اتاق کوچیک هستند ، و یک پذیرایی و یک آشپزخونه و همچنین ،2 تا سرویس بهداشتی دارند ( حموم و دستشویی با هم ) ، که یکی از سرویهای بهداشتی در اتاق بزرگ هست و یکی از سرویهای بهداشتی در پذیرائی قرار داره .


خونه های دسته دوم یعنی خونه های نیمه مبله شامل امکانات زیر هستند :

اتاق خواب بزرگ ( Master Room) : شامل سرویس کامل از قبیل ، تخت خواب دو نفره با تشک ، میز توالت با آینه و صندلی ، میز کنار تخت ، کمد لباس ، پرده ، یعنی یک سرویس خواب کامل توی این اتاق هست .کولر معمولا ندارند .

اتاق خواب متوسط ( Middle Room)  : معمولا چیزی توش نیست ولی بعضی صاحبخونه ها یک تخت شکسته هم که شده میذارند توش تا نمای خونه خوب باشه .

اتاق خواب کوچیک ( Small Room)  : هیچ وسیله ای توش نیست .

حال و پذیرایی : شامل ، مبل ، میز غذاخوری ، تلویزیون ، میز تلویزیون ، بعضی هاشون هم تلویزیون و میزش رو ندارند.

آشپزخونه : توی آشپزخونه هم معمولا چیزی نیست ، ولی خوب معمولا بعضی صاحبخونه ، یه یخچال معمولی میذارند ، ماشین لباسشوئی هم ندارند ، بعضی از آشپزخونه ها ی خونه های نیمه مبله کابینت دارند و بعضی هاشون هم کابینت ندارند ولی معمولا اکثرشون کابینت ندارند .

سرویسهای بهداشتی : هر 2 تاشون شامل ، آبگرمکن برقی ، ولی در بعضی موارد معمولا یک اتاق رو آبگرمکن میذارند .  

نکته : پس وقتی شما یک خونه به نام خونه نیمه مبله میگیرید ، ممکنه که لازم باشه یکسری وسایل براش بگیرید و البته با همون وسایل هم میشه ساخت ها .


هزینه اجاره خونه های دسته دوم ( خونه نیمه مبله) :

هزینه اجاره خونه های نیمه مبله هم بسته به امکانات و منطقه ای که خونه درش هست ، از ماهی 900 رینگیت شروع  میشه تا ماهی 2500 رینگیت .

ولی دانشجویان ایرانی معمولا این دسته از خونه ها رو که میگیرند ، بین 1100 تا 1700 هستش ، یعنی شما هم میتونید روی این قیمت نقریبا حساب کنید برای خونه های از این دسته .

دوسته سوم : همون طور که در قسمت دسته بندی خونه ها در بالا خدمتتون گفتم ، خونه های دسته سوم ، همون خونه های بدون وسیله بودن . این دسته از خونه ها هم از نظر مساحت و شکل و تعداد اتاقها ، شبیه خونه های دسته اول و دوم هستند ، ولی با این تفاسیر که هیچ وسیله ای توی اینجور خونه ها نیست ، و وقتی که این جور خونه ها رو میگیرید ، باید کلیه وسایل مورد نیازتون رو بخرید .


هزینه اجاره ماهیانه خونه های دسته سوم ( خونه بدون وسایل ):

هزینه اجازه ماهیانه خونه های خالی ، که هیچ وسیله ای توشون نیست ، بسته به محل و موقعیتش ، بین 700 تا 1700 رینگیت در ماه هست .  


امکانات کلی خونه ها :

دوستان خوبم این خونه هایی که خدمتتون عرض کردم ، هیچ کدام ویلایی نبودند و همگی آپارتمان بودند که معمولا ۱۰ تا ۲۰ طبقه هستند و در هر ساختمان هم استخر هست برای کل ساکنین ، باشگاه هم اکثرشون دارند که میتونید به طور رایگان  استفاده کنید .


خونه های یک خوابه و 2 خوابه و سوئیت :

 در کشور مالزی این قبیل خونه ها کم گیر میان ، و اجاره اش هم با خونه های 3 خوابه خیلی فرق چندانی نداره ، به دلیل اینکه خونه های 1 خوابه ، 2 خوابه و سوئیت اینجا کم هست و اگر دوست دارید همچین مکانی رو داشته باشید ، بهتره که وقتی از راه میرسید به دلیل اینکه زود مستقر بشید ، یک خونه 3 خوابه بگیرید و بعد سر فرصت که اینجا جا افتادین ، برید دنبال خونه یک خوابه یا دو خوابه یا سوئیت .اجاره سوئیت تقریبا همه جای مالزی 1500 الی 1700 رینگیت هست.خونه دو خوابه هم خیلی فرق چندانی با 3 خوابه نداره از نظر قیمت


مدت زمان  قرار داد یا اجاره نامه خانه در مالزی :

مدت زمان قرار داد خونه در مالزی ، یک سال هست ، یعنی از روزی که خونه رو میگیرید به مدت یک سال دیگه باید اجاره بدین ، ولی بعضی وقتها ممکنه که خدائی ناکرده یک مشکلی پیش بیاد و یا از اون خونه خوشتون نیاد ، اگر خواستین پسش بدید ، باید یک نفر پیدا کنید تا بیاد توی خونه به جای شما ، و شما از اون خونه برید و اگه کسی رو نیارید، پول پیشتون که دادی میپره و اگه دیدین که مبلغ اجاره خونه زیاده ، میتونید یک نفر یا 2 نفر رو به عنوان هموخونه بیارید پیش خودتون .


هزینه نوشتن اجاره نامه یا همون قرار داد :

معمولا کسانی که کارهای گرفتن خونه را انجام میدهند که بهشون اینجا اجنت میگن ، تقریبا بین 300 تا 400 رینگیت برای انجام دادن کارها و قرارداد و اینجور چیزها میگیرند ، چون اینجا دردسرهاش از ایران بیشتره ، یعنی توی یک مرحله حتی قرارداد رو باید ببرند تا دفترخونه تائیدش کنه و مهرش کنه ، از روزی هم که خونه رو میگیرید تقریبا یک هفته زمان میبره تا قراردادش اماده بشه . البته بعضی جاها هم میان تا 800 رینگیت هم میگیرند ، اینجور جاها کمه تقریبا ،ولی امادگیش رو داشته باشید .


مقدار پول پیش یا ودیعه خونه ها در مالزی :

همون طور که میدونید ، هر جای دنیا که باشید ، برای اجاره خونه یا معمولا خونه ها رو رهن میگیرند و یا اجاره ، وقتی شما یک خونه رهن میکنید ، مثلا 20 میلیون تومان ، یعنی اینکه 20 میلیون تومان میدین به صاحبخونه و دیگه ، ماه به ماه اجاره نمیدین .

ولی توی مالزی چیزی به عنوان رهن ما نداریم و اگر هم داشته باشند به خارجی ها نمیدن .

اینجا فقط خونه ها رو میدن اجاره و یک مبلغی هم به عنوان پول پیش میگیرند ، که این مبلغ ، تقریبا دو و نیم برابر و بعضی از جاها 3 برابر اجاره ماهیانه هست .

مثلا اگه شما یک خونه اجاره کنید ماهی ، 1000 رینگیت ، پول پیش این خونه میشه ، 2500 تا 3000 رینگیت ، و این پول دست صاحبخونه میمونه تا زمانی که قراردادتون تموم شد .


آقا میشه توی مالزی یک اتاق تنها اجاره کرد ؟

این یک سوالی هست که خیلی از دوستان از من میپرسند ، و جواب به این صورته که ، آره میشه اینجا فقط یک اتاق اجاره کرد ، ولی چطوری و از چه کسی ؟

اینجا هیچ صاحبخونه ای یک  اتاقش رو نمیده اجاره و یا اینکه در بین خود مالائی ها همچین چیزی نیست .

ولی در بین ایرانی ها این مورد هست و به این صورت که ، یک دانشجوی بنده خدا میاد از ایران و یک خونه ۳  خوابه میگیره ، ولی چون اجاره خونه 3 خوابه براش سنگین هست ، میاد یک دونه از اتاقهاش رو میزاره برای اجاره  ، مثلا بعضی ها اتاق مستر رو میدن اجاره و یا بعضی ها اتاق میدل رو میدن اجاره .

هزینه اجاره یک اتاق مستر با وسایل کامل که شامل تخت و کمد و تشک و کولر باشه ، تقریبا ماهیانه بین 600 تا 800 رینگیت هست و هزینه یک اتاق میدل با وسایل ، ماهیانه بین 400 تا 600 رینگیت هست .

بچه ها فرق اتاق مستر با میدل در این هست که ، اتاق مستر یک سرویس بهداشتی داره کاملا جدا و اتاقش هم بزرگتره ولی اتاق میدل و اسما سرویس بهداشتیشون یکی هست . اشپزخونه و حال هم که مشترک محسوب میشه .

دیگه چیزی از خونه به ذهنم نمیرسه ، اینها همه تجربه های میلا بود در مالزی ، باز هم اگه سوالی براتون پیش اومد ، ایمیل بزندی و یا تماس بگیرید در خدمتتون هستم ، ایمیل من و شماره تماس من هم در اکثر پستهای این سایت داره چشمک میزنه .

آها بچه یه چیز خیلی مهم رو یادم رفت بهتون بگم :

توصیه های میلاد به شما دوستان موقع اجاره خونه در مالزی :

۱- حتما برای گرفتن خونه قرارداد بنویسید و قررادادش هم به نام خودتون باشه  و قبل از اینکه قرارداد رو امضا کنید ، کلیه مفدش رو بخونید .

۲- موقع گرفتن خونه هایی که وسایل دارند ، تک تک وسایل رو چک کنید و اگه مشکلی دارند همون روز اول به صاحبخونه اطلاع بدین ، چون اگه بذارید روز اخر بهش بگید ، پولش رو ازتون میگیره .

۳- برای پرداخت پول پیش ، حتما رسید بگیرید و سر هر ماه هم که کرایه میدین ، حتما رسیدش رو بگیرید .

۴- آدرس و شماره تماس صاحبخونتون ، توی قرارداد درج شده باشه .

۵- تا قبل از اینکه کلید خونه رو نگرفتین ، کل پول رو ندین .

و یک نکته اینکه ، اگه تصمیم داشتین که خونه بدون وسایل بگیرید ، در قسمت هزینه خرید وسایل خونه در مالزی که در لینکهای سمت راست سایت هست ، در مورد خرید وسایل کامل توضیح داده ام .

باور کنید دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه که در این مورد بهتون بگم ، فقط اینکه کلیه قیمت هایی که در این پست و بقیه جاهای سایت میبینید همه به روز هست و در صورتی که تغییری در هزینه ها ایجاد بشه ، در اولین فرصت من هزینه ها رو اصلاح میکنم .

به امید اینکه همه ما دانشجوهای ایرونی که پدر و مادرهای زحمت کش هزینه های زندگیمون رو پرداخت میکنند ، بتونیم با برنامه های درست و حساب شده برای زندگیمون در مالزی کمتر از این بنده های خدا و زحمت کش پول بگیریم و با کمترین هزینه ، بهترین درجات علمی رو کسب کنیم ، تا انشاءلله همه پدر و مادرها از کارهای ما خوشحال بشن .


خرید وسایل منزل و مبلمان برای کسانی که خونه خالی میگیرند:

حالا اگه شما بخواهید برای خونه ای که بدون وسائل میگیرین ، وسیله تهیه کنید ( وسیله منظورم مبلمان هست ها ، با در و پنجره و کچ و آجر اشتباه نگیرید ) Tongue out، من اینجا یک سری راهنمائی کلی و همچنین یه قیمت کلی و جزئی از وسائل مورد نیازتون که باید بخرید رو بهتون میگم ، انشاءلله که این راه حل ها بتونه براتون اقتصادی باشه و از خرج کردن های اضافه شما جلوگیری کنه .

خوب ببینید دوستان در همه شهرهای مالزی قیمت وسائل خونه متفاوت هست ، دقیقا مثل ایران خودمون ، مثلا اگه در کوالالامپور یه تخت خواب رو به شما بدهند 800 رینگیت ، ممکنه همون تخت خواب رو در شهر سایبرجایا با 600 رینگیت هم بتونید بگیرین ، یا برای مثال اگه یک مبل در تهران خودمان 1 میلیون تومان باشه ، ممکنه همون مبل رو در یک شهرستان بتونید بخرید 800 هزار تومان یا بیشتر . درواقع حرف من این هست که قیمت ها در شهرهای مختلف یکسان نیست .

و شما نمیتونید تو یه شهر خونه بگیرین و برین از یه شهر دیگه وسایلتون رو بخرین ، مگر اینکه شهر ها به هم نزدیک باشند ، چون همون طور که در قسمت کرایه ماشین ها بهتون گفتم اینجا کرایه ماشین وحشتناک گرونه ، بخصوص کرایه ماشینهای باری .

برای مثال اگه یک ماشین باری که توی ایران خودمان بهش نیسان میگن و در مالزی لاری بهش میگن ، بخواهید از فلکه اول تهرانپارس در تهران بگیرید و به فلکه دوم تهرانپارس ببرید ، که فکر کنم 2 کیلومتر باشه ، هزینه کرایه لاری برای همچین مسیری در مالزی ، تقریبا 80 رینگیت هست .

پس با این تفاسیر باید ترجیحا وسایل رو از همون شهری بگیرید که خونتون اونجاست و میخواهید زندگی کنید .


راههای تهیه وسایل منزل در مالزی 2  گونه هست :

راه اول : تهیه وسایل زندگی به صورت دست دوم 

اگه میخواهید وسایل دست دوم بگیرید ، باید از دانشجویانی بگیرید که دیگه درسشون تموم شده و یا به هر دلیل دیگه ای تصمیم دارند وسایلشون رو بفروشند ، این روش خیلی به صرفه هست و شما میتونید وسایل رو 30% پائینتر از قیمت اصلیشون بگیرید .

معمولا دانشجویانی که میخوان وسایل رو بفروشند توی سوپرمارکتهای ایرانی و یا پائین آپارتمانشون و یا توی سایتها ، یک آگهی برای وسایل میزنند و شما خیلی راحت میتونید پیداش کنید . روی این راه خیلی زیاد حساب نکنید چون ممکنه همون موقعی که شما دارید میائین به مالزی کسی وسایل برای فروش نداشته باشه ، البته فروشگاههای فروش لوازم دست دوم هم هست که باید بگردین و پیدا کنید .


راه دوم : تهیه وسایل زندگی به صورت نو از فروشگاههای لوازم خانگی و مبلمان فروشی

در این روش ، شما خونه را که گرفتین ، میرید چند تا فروشگاه وسایلی رو که میخواهید قیمت میگیرید ، و از ارزونترین فروشگاه لوازم رو تهیه میکنید .

یادتون نره که در این مورد میتونید چونه هم بزنید و روی وسایل تخفیف بگیرید .

یک نکته دیگه اینکه ، توی مالزی شما معمولا از هر فروشگاهی که وسایل میگیرید ، خودشون با هزینه خودشون میارن براتون و حتی براتون نصبش هم میکنن به صورت رایگان . بعضی از فروشگاهها معمولا یه هزینه ای در حد 50 تا 80 رینگیت برای انتقال وسایل ازتون میگیرند ولی وقتی دارید وسایل رو مخرید سعی کنید این مورد رو باهاشون چونه بزنید که خودشون وسایل رو به طور رایگان براتون بیارند .

نکته بعدی اینکه ، وسایلی که گارنتی دارند بخصوص وسایل برقی ، حتما به مسئول فروش بگید تا گارانتیشو براتون امضا کنه که اگه خدایی ناکرده یه روزی منفجر شد ، بیان در خونتون درستش کنند براتون .

این از نکات مورد نیاز موقع خرید وسایل خونه .

و اما میخوام بهتون بگم که یک دانشجو اگه یک خونه خالی بگیره که هیچ وسیله ای توش نباشه ، چه وسایلی رو نیاز داره و با چه قیمتی ، میتونه این وسایل رو بگیره.

ببینید دوستان ، این قیمتها و وسایلی رو که اینجا براتون میخوام بنویسم ، دقیقا مواردی هستند که خودم شخصا ، به فروشگاههای لوازم منزل رفته ام ، و قیمت گرفته ام ، معمولا از جاهایی هم قیمت گرفته ام که ایرانی ها زندگی میکنند .

حالا ممکنه ایرانی هایی اینجا باشند که این وسایل رو خیلی گرونتر خریده باشند و یا ارزونتر خریده باشند ، پس اینها فقط مختص کسانی هست که به من و نوشته های من اعتماد دارند و من را به عنوان مشاور تحصیلی و زندگی خودشان در مالزی انتخاب کرده اند .

و حتی وسایلی که اینجا براتون مینویسم رو خودم چند تاشون رو برای خودم خریده امف و تا به برای چند صد تا دانشجو که من کارهاشون رو انجام دادم با این قیمتها خریدم.


وسایل مورد نیاز یک دانشجو در مالزی ( قیمتها به رینگیت و برای وسایل نو میباشند ) :

یک سرویس خواب :  1200 تا 1500 رینگیت که شامل ، تخت دونفره با تشک ، کمد دو درب ، میز آرایش و صندلی ، میز کنار تخت .

یخچال : مارک توشیبا دو درب ، از 800 تا 1000 رینگیت

ماشین لباسشوئی : مارک خوب و تمام اتوماتیک تقریبا 550 تا 700 رینگیت

گاز و کابینت زیر گاز : 150 رینگیت ( اگه خونتون کابینت داشته باشه دیگه نیازی به کابینت زیر گاز ندارید)

کپسول : 50 رینگیت البته بعد از اتمام کارتون کپسول رو پس میدین و 50 رینگیت رو پس میگیرید .

مبل : 5 نفره ، یک نوعی که بتونه 2 تا 3 سال براتون کار کنه تقریبا 800 تا 1000 رینگیت .

میز جلوی مبل : از 150 تا 200 رینگیت .

تلویزیون : مارک پنسنیک تقریبا 450 رینگیت ( اگه اینترنت با سرعت خوب داشته باشید دیگه نیازی به تلویزیون ندارید)

میز تلویزیون : از 100 رینگیت تا 200 رینگیت .

فرش : یک فرش 6 متری تقریبا 150 رینگیت .

میز غذاخوری : 4 نفره 450 تا 550 رینگیت .

یک سرویس کامل ظرف غذاخوری 6 نفره 200 تا 250 رینگیت


اگه شما یه خونه کاملا خالی بگیرید ، باید وسایل بالا رو بخرید ، و با وسایل بالا برای کل دوران زندگی دانشجویی در مالزی هیچ مشکلی نخواهید داشت .اینها برای یک زنگی دانشجویی هست .

ین وسایل در قیمتهای بالاتر و شیک تر هم موجود هستند ولی خوب اینها هم با این قیمت نسبتا خوب هستند و میتونید چند سال ازشون استفاده کنید و بعد از اتمام دوره تحصیلتون میتونید با 30 درصد پائینتر بفروشید به دانشجویانی که تازه میان به مالزی .

یعنی کلا شما  همه وسایل مورد نیاز زندگیتون رو میتونید با مبلغ تقریبا 5500 الی 6000 رینگیت بخرید و برای چند سال هم ازشون استفاده کنید .

اگه این وسایل رو به صورت دست دوم بخرید تقریبا با 3500  رینگیت میتونید بخرید  .

برای وسایل نو که گفتم با 5500 الی 6000 رینگیت کل وسایل بالا میشه ، اگه کسی در مالزی نتونست پیدا کنه به من زنگ بزنه تا راهش رو و محلهاش رو بهتون بگم .

قیمتها و وسایلی رو که من خدمتتون نوشتم و توضیح دادم برای یک دانشجو بود و اگه کسی وسایل بیشتری مد نظرش بود میتونه به من ایمیل بزنه تا قیمتش رو بهتون بگم .

البته فراموش نشه ، دوستانی که از طریق میلاد به مالزی میان ، اگه خواستن وسایل تهیه کنند من خودم کنارتون هستم و در همه این مراحل بهتون کمک میکنم .

اگر هم با کسی خونه بگیرید که قیمتها بینتون تقسیم میشه.

و یک نکته : اگر مدت اقامتتون در مالزی کوتاه مدت هست ، مثلا یکسال ، بهتره که خونه با وسایل بگیرید و اگر مدت اقامتتون 2 سال و بیشتر هست ، به صرفه تره که خونه خالی بگیرید و خودتون وسایل بخرید


یاران خوبم ،لطفا در قسمت نظرات که زیر همین پست هست سوال نپرسید و فقط نظرتون را بنویسید ، هر سوالی براتون پیش اومد ، از طریق ایمیل ارسال کنید ، چون در قسمت نظرات سوالها جواب داده نمیشه و این قسمت فقط برای نوشتن نظرهای خوب شما در مورد این پست هست که من بدونم این مطلب براتون مفید بوده یا نه.پیشاپیش از نظرهای گرمتون ممنونم


+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید
صالحي  - تشكر   |2010-04-25 09:09:41
امروز به سايت شما برخورد كردم لذت بردم از
مطالعه ان چون توضيحات مفيد و كاربردي بود
اميدوارم كه هميشه موفق باشي البته من دانشجو
نيستم ولي دوست دارم بمدت يكماه در مالزي
زندگي كنم و احساس من اين هست كه اگر
اپارتماني به اين صورت اجاره كنم شايد خيلي
بهتر باشد تا براي يك هفته با تور بيايم
mojtaba  - tashakor   |2012-02-20 06:22:13
اقا میلاد سلام

امروز به سایت شما
برخورد
کردم.خیلی عالی بود.و از این زحمتی که
کشیدی
واقعا تشکر میکنم.چون من مدتی هست که تو
فکر
اومدن به مالزی هستم و اطلاعات شما خیلی
به من
کمک کرد
.واقعا ممنونم .بازم مرسی که
انقدر
خوبو مهربونی که این همه اطلاعات در
اختیار
همه گذاشتی
hasti   |2010-04-27 01:16:43
kheyli kheyli saite kameli darin vaghean be man komak kard.
hasti   |2010-04-27 01:18:32
sa;lame mojadsd man hamsihe az ghorbete malezi mitarsidam va in ke moshkeli pish
biad chikar konam ama vaghti mibinam shoma injoori hame etelaatoo darin va dar
ekhtiare ma mizarin khiyalam kheyliiiiiiii rahat shod
ramtin   |2010-07-02 15:38:20
are manam azin mitarsam yani ta zamani ke karam ok nashode bod fek mikardam
ghorbat chiye vali hala ke chan hafte dg miram malesi kheylii hamechi sakht
shode vasam ama vase ayande bayad jangid
مرتضی   |2010-07-01 14:15:42
واقعا دستت درد نکنه خیلی خوشم اومد مطالبت
خیلی عالیه
حسين  - salam   |2010-08-12 14:44:59
اقا ميلاد دست خودم ني دلم نميا د بدون تشكر
برم اقا ميلاد دعا گوتيم
توسلی  - اجاره     |2010-08-13 15:19:59
ما8 نفر هستیم 3 خانواده. می خواهیم 20 روز برای
تفریح به مالزی بیایم می شود خونه مناسب اخاره
کردمبله شده با قیمت حدود 500 هزارتومان لطفا
کمک کنید
علي شجاعي  - سلام وخسته نباشيد   |2010-08-14 03:30:09
سلام
واقعا خسته نباشي
به زودي ميبينمت
مهرداد مجيدي  - تشكر   |2010-08-19 11:58:49
فقط ميتونم ازت تشكر كنم
بهزاد   |2010-09-03 00:03:55
خیلی عالی بود :-)
محمد  - tank you     |2010-09-09 08:31:10
sسلام
مطالبت خیلی برام جالب بود
من که مالزی
هستم هنوز بعضی از این چیزها رو ندیدم
یا اگه
دیدم قیمتهاش خیلی بالاتر بوده
شاید این
دوستان ایرانی ما قیمتها رو خیلی بالا گفتن

بازم ممنون
محسن  - تشكر   |2010-09-23 15:18:23
آقا من امروز تازه سايتت رو ديدمودر ديد كلي
خيلي خوب بود.ببين مي شه mail تو بدي باهم بيشتر
مكاتبه كنيم;)
مرسي واقعا
فرزاد  - تشکر   |2010-12-04 12:12:21
سلام آقا میلاد
دستت درد نکنه خیلی عالیه
اشکان  - سپاس   |2011-03-29 14:19:45
دمت گرم .ثابت کردی ایرونی و مردی.انشاالله له
هرچی دوست داری و صلاحته برسی آقا میلاد.
محسن  - ممنون   |2011-07-02 11:59:53
آقا ممنون از اينكه اينهمه اطلاعات در اختيار
ديگران قرار ميدي.
reza   |2011-07-14 11:52:11
damet garm
فرشید   |2011-07-18 12:10:48
آقا میلاد واقعا دستتون درد نکنه با دیدن
سایتتون و گرفتن اطلاعات کاملش کلی تو وقتمون
صرصفه جویی شد بازم مرسی
امیرپیشدادی  - تشکر   |2011-07-19 07:46:30
واقعأ عالی وکامل توضیح دادید دست شما درد
نکنه
کاووس  - تشکر   |2011-08-11 14:40:16
ممنونم میاد جان
واقعا از اینکه تو غربت برم
استرس داشتم اما وقتی ما،شما را داریم استرس
به خودی خود میره.
زنده باشی
ممنونم
هادی   |2011-08-13 18:00:09
بهترین سایتی که کامل بود و
به دردم خورد .
آفرین
yazdan afrashte   |2011-08-14 15:02:51
ba tashkor az shoma vaghan kheyli mofid va sadegh etelaato dar ekhtiyaremon
gozashti
meisam   |2011-08-21 18:13:52
agha karet beghol maruf doroste o maram dari kheyli ghashang o sade gofti
bekhosus jomalate akharesh
ناشناس   |2011-09-19 15:20:40
باور نمیکنم یک نفر انقدر با معرفت باشه دمت
گرم
بهنام  - تشکر   |2011-09-23 22:17:44
دوست عزیز بسیار از شماممنونم.بسیار کمک
کردید.
سانی  - تشکر از اطلاعاتت     |2011-10-21 06:18:34
اقا میلاد سلام

امروز به سایت شما برخورد
کردم.خیلی عالی بود.و از این زحمتی که کشیدی
واقعا تشکر میکنم.چون من مدتی هست که تو فکر
اومدن به مالزی هستم و اطلاعات شما خیلی به من
کمک کرد
.واقعا ممنونم .بازم مرسی که انقدر
خوبو مهربونی که این همه اطلاعات در اختیار
همه گذاشتی.
heydari   |2011-11-26 08:22:31
agha milad vaghean site kamel va jameyi bood lezzat bordam merci movafagh bashi
حامد   |2011-12-15 06:56:25
شمایک ایرانی نمونه هستید
دستتون درد
نکنه
موفق باشیدانشاا...
مهرزاد  - تشکر   |2012-01-20 10:07:51
میلاد جان دستت درد نکنه خیلی مطالب ارزنده و
جالبی بود ممکنه برای اونایی که اطلاع دارند
خیلی جالب نباشه ولی میدوتی با این مطالبی که
زحمت کشیدید نوشتید چندتا از هم وطنیات رو از
اشتباه و سردرگمی نجات میدی بازم ممنون
علی     |2012-02-03 13:21:39
میلاد یه دونه ای
sadra  - ba salam   |2012-03-02 13:37:18
jeddan dastet dard nakone agha milad
karet alie
man ba dostam 14 march 2012 az
turkey miaym unja ishallah mozahemetun mishim be omide didar
sadra
ناشناس   |2012-03-23 15:52:36
خیلی عالی بود
نیما  - تشکر   |2012-08-22 13:21:57
با تشکر از راهنمایی های بسییییییییییییار
عالیتون
بابک   |2012-08-28 10:13:33
اقا میلاد واقعان ممنون ای کاش همه مثل شما
توضیح میدادن عالی بود

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .