سلام به شما یاران خوب خودم و دوستداران ایران تو مالزی

اگه تا آخر این پست منو تحمل کنید ، میخوام در مورد یکی از سوالاتی بنویسم که تقریبا 90 درصد دانشجویان موقع اومدن به مالزی یا هر کشور خارجی براشون پیش میاد .

معمولا وقتی شما تصمیم میگیرید که برید به یک کشور خارجی برای ادامه تحصیل ، سوال مهمی که براتون پیش میاد اینه که آیا ما میتونیم به زبان انگلیسی درس بخونیم و یا اینکه درس خواندن به زبان انگلیسی چطوریه و چه سختیهایی داره .

خیلی از شما ها هم این مورد رو مثل یک غول میبینید سر راهتون که ممکنه به همین دلیل بی خیال اومدن بشید .

خوب یک چیز کاملا طبیعی هست چون من و همسرم هم همین مورد رو داشتیم و خیلی استرس هم در این مورد داشتیم .

موقع اومدن هم در این سایتی هیچ مطلبی در این مورد ندیدیم ، و امروز تصمیم گرفتم که دست به کیبور بشم و همه شما رو از این استرس نجات بدهم .

پس ازتون خواهش میکنم اگه واقعا تصمیم به اومدن گرفته اید ، این پست رو تا آخر بخونید ، امیدوارم که شما روخسته نکنه و براتون مفید باشه .

برای نوشتن این پست ، تجربه های خودم و همسرم و دانشجویان زیادی رو که در طول این چند سال زندگی در خارج کشور دیده ام مینویسم امیدوارم که به درتون بخوره  .


تعداد روزها و ساعتهایی  که در هفته باید کلاس برید :

مقطع پیشدانشگاهی در دانشگاه : تقریبا 3 الی 4 روز در هفته ، و روزی 3 الی 4 ساعت

مقطع لیسانس : تقریبا 4 الی 5 روز در هفته و  روزی 4 الی 5 ساعت

مقطع فوق لیسانس به صورت کلاس درس : تقریبا 3 الی 4 روز در هفته و تقریبا روزی 3 ساعت

مقطع فوق لیسانس به صورت کلاس درس و تحقیق : تقریبا 2 الی 3 روز در هفته و روزی 2 الی 3 ساعت

مقطع فوق لیسانس به صورت تحقیق : کلاس نداره وفقط باید روی پروپوزالتون با کمک استاد راهنما تحقیق کنید و فقط ترم اول چند واحد میدهند که کلاسش خیلی کمه .

مقطع دکترا : به صورت تحقیقاتی هست و کلاس نداره و با کمک استاد راهنما روی پروپوزالتون تحقیق میکنید و فقط ترم اول چند واحد میدهند که کلاسش خیلی کمه .

 

معمولا همه کسانی که میخواهند در دانشگاههای مالزی در یکی از مقاطعی که در بالا گفتم ادامه تحصیل بدهند ، یا مدرک زبان از قبل گرفته اند و یا اینکه میان اینجا و در کالج های زبان و یا در خود دانشگاه یک دوره زبان میگذرونند ، و بعد از اینکه مدرک زبان رو گرفتند میرن سر کلاس .

همه شما فکر میکنید وقتی دیگه دوره زبان رو تموم کردین و مدرک زبان رو گرفتین فردا دیگه سر کلاس بدون هیچ مشکلی به درس و تحصیلتون ادامه میدین .

برای اولین روز که میرید سر کلاس تازه اولین روز یک زندگی سخت رو شروع میکنید ، نگران نباشید من میگم سخت که شما حسابی زبان بخونید .

میرید سر کلاس ، یک استادی میاد سر کلاس و با لهجه خوب و یا بد ، کلی انگلیسی بلغور میکنه و شما هم همینطوری بهش نگاه میکنید و هر چی میگه ، بهش میگید اکی اکی ( OK OK  ) ، شب که میائید خونه میبینید که هیچی از حرفهاش رو نفهمیدین ، اون لحظه میگید آخه این همه زبان خوندم پس کجای این مغز من رفته ؟ به به چه شود ...

خیلی ها در این مرحله از درس خوندن به زبان انگلیسی پشیمان میشن .ولی بزرگترین اشتباه رو میکنند حالا راهش رو که بگم میفهمید که اشتباه میکنند .

ببینید دوستان ، در 2 الی 3 هفته اول ، اگر شما بهترین باشید در زبان انگلیسی ، ممکنه که در هفته های اول هیچی از صحبتهای استاد رو نفهمید ، چون هم استرس دارید و هم اینکه اولین باره که نشستین سر یک کلاس درس دانشگاهی به زبان انگلیسی و دورتون پر است از قیافه های خارجی و آدم های جدید و اگه مالزی باشید که دور و برتون پر از چشم فندوقی و چشم بادامی و چشم گردوئی ، اینها هم خودش جالبه و به جای استاد به اینها نیگاه میکنید  .

هفته اول استاد کلی جزوه میده و شب به جای اینکه بیای درس رو بخونی ، تازه باید بیای و دیکشنری رو بزاری جلوت و کلمه هایی رو که معنی شون رو نمیدونی در بیاری و یاد بگیری مثلا میبینی توی یک صفحه 20 تا کلمه برات جدیده و تا به حال توی عمرت ندیدی ، تا بخوای این کار رو بکنی استاد 20 صفحه دیگه درس داده ، ولی شما تازه صفحه سوم هستید .به به چه شود ...

سخته نه ؟

آره سخته ولی راه حلی داره که این سختی ها رو آسان میکنه ، نگران نباشید همین طور برید جلو تا بهتون بگم چیکار کنید .

حالا بعضی مواقع هم استاد سر کلاس درس میده و همون لحظه باید هر چی استاد میگه یادداشت کنی ، یه چیزی مینویسی که وقتی شب میخوای از روش بخونی حتی نمیتونی یک کلمه ای از نوشته هات رو بخونی ، شاید بعد از چند دقیقه هم نوشته ها از صفحه دفترت راه بیافتند برن گوشه و کنار اتاق  به به چه شود ...

مثلا توی دانشگاه ایران شاگرد اول بودی و همیشه سر کلاس مثل بلبل بودی ، حالا میای توی یک دانشگاه انگلیسی زبان ، استاد هر چی سوال میپرسه ، بغل دستیت که از کلاس اول ابتدائی به زبان انگلیسی درس خونده مثل بلبل جواب میده و تو همین طور نگاه میکنی ، خیلی ببخشید ها دنیا روی سرت خراب میشه دور از جونتون ، با خودتون میگید آخه این چه جایی بود که من اومدم ؟به به چه شود ...

استاد داره روی تابلو با اون دست خط عجیبش یک چیزی مینویسه که باید یادداشت کنی و موقع امتحان از روش بخونی ولی حتی نمیتونی یک کلمه از نوشته های استاد رو بخونی چه برسه که بنویسی ( بعد میگی قربون دست خط دکترها و نسخه نویسها ) .حالا حساب کن هر جلسه بالغ بر 20 صفحه درس میده ، به به چه شود ...

یا اینکه تازه استاد رسیده جاهای خیلی مهم کتاب و مسائل و حل تمرین و از اینجور برنامه ها ، تازه دلت تنگ شده واسه مامان بابات و حال و حوصله کلاس رفتن رو نداری ، غربت هم حسابی غلبه کرده ، 3 جلسه بعد میری میبینی یک کتاب رو استاد درس داده ، و با وضعیتی که داشتی باید 4 سال براش وقت بذاری که فقط اون کتاب رو بخونی ، حالا اگه شانس بیاری کتابش 400 صفحه باشه و بالای 600 صفحه نباشه ، به به چه شود ...

و هزاران چیز عجیب دیگه که اگه بهتون بگم همین الان موس مبارک را به سمت راست بالای صفحه هدایت خواهی کرد و با یک چپ کلیک بر روی ضربدر قرمز رنگ این سایت مهربان رو از جلوی چشمانتان حذف میکنید و میگید بابا ولش کن ، به به چه شود ...

اینها همه سختیهایی بود که بی برنامگی هنگام تحصیل در یک محیط خارجی باعث همشون هست و بعد از چند سال برمیگردی ایران با یک تریلی پر از نمره های زیر منفی یک ، به به چه شود ...

دوستان خوبم میخوام یک نصیحت برادرانه و دوستانه بهتون بکنم ، اگه واقعا توی ایران فقط شبهای امتحان درس میخوندی ، و اگه واقعا حال و حوصله هر روز درس خوندن رو نداری ، هیچ وقت به فکر رفتن به یک کشور خارجی نباشید .

اگه تا حالا اینطور بودی و واقعا میخوای کمر همت رو ببندی و بیای جلو پس این نصیحتها و تجربه ها رو خوب بخون و بگو یا حق و بیا جلو .

حالا بریم سر اصل مطلب...

وقتی که دیگه اومدی مالزی باید زندگیت بشه درس و دور همه چیز خط بکشی که بتونی حداقل سر جلسه امتحان یک حرفی داشته باشی و بعد از تحصیل با کوله باری پر از علم به کشور عزیزمان ایران برگردید و به مردم و کشورمان خدمت کنید و پیش خانوادت سربلند باشی .

روزهای اول که میری سر کلاس کاملا طبیعی هست که هیچی نفهمید ( ساری ) و هیچی از حرفهای استاد سر در نیارید . بعد از یکی دو هفته با لهجه استاد کاملا آشنا میشید و خیلی راحت میتونید با همکلاسی ها و اساتید ارتباط برقرار کنید .

اولین قدم این هست که برید با یک خارجی که هم درسش خوبه و هم دست خطش خوبه ، دوست بشید و حسابی باهاش گرم بگیرید ، چون براتون سخته که برای اولین بار در یک کلاس خارجی هم درس بخونید و هم حرفهای استاد رو یادداشت کنید .

اگه با یه خارجی که دست خطش خوب باشه ، دوست بشید ، آخر هر کلاس جزوش رو میگیرید و یک کپی میزنید و خیلی راحت میرید خونه میخونید ، با این کار دیگه سر کلاس وقتتون رو برای نوشتن نمیذارید بلکه برای گوش دادن به درس و استاد میذارید .

البته وقتی خوب راه افتادین دیگه خودتون جزوه بنویسید . حالا تا اینجا یک پله افتادی جلو .

و یک درس خون هم که پیدا کنید و زبانش حسابی خوب باشه که حسابی میتونه بهتون کمک کنه اگه همون که خطش خوبه ، درسش هم خوب باشه که عالیه ، تا اینجا دو پله افتادی جلو .

حالا دیگه وقتشه که همون هفته های اول برید و طرح دوستی رو با استاد بریزید و حسابی باهاش دوست بشید .

اینجا دانشجویان معمولا کتاب نمیخرند ، چون هر درسی که شما میگیرید معمولاد اساتید از چند کتاب متفاوت تدریس میکنند ، باید برید توی دفتر استاد وقتی که کلاس ندارید و تایم استاد هم خالیه ، و لیست کتابها و مواردی رو که ازشون تدریس میکنه بگیرید .همه کتابها هم در کتابخونه دانشگاه ها هست و میتونید رایگان استفاده کنید .

خواهش میکنم در این مورد اصلا خجالت نکشید و به استاد بگید که من تا حالا به زبان انگلیسی درس نخوندم و نیاز دارم که قبل از کلاس ، درسی رو که قراره تدریس بشه یک مروری بکنم . حتی اگه این مورد رو بگین کلی خوشش میاد و کلی بهتون کمک میکنه چون تازه فهمیده که اهل درس هستین .

اکثر اساتید هم خودشون جزوه دارند و بهتون میدهند .

با این کار هر جلسه استاد درسی رو که قراره هفته بعد تدریس کنه به شما میگه و شما میرید خیلی راحت قبل از کلاس لغاتی که از اون درس رو نمیدونید از دیکشنری درمیارید و ترجمه میکنید و میفهمید که درس چی هست  و چی میخواد بگه و سر کلاس دیگه خیلی راحت حرفهای استاد رو میفهمید ، تا اینکه به یه جایی میرسید که دیگه کل لغات کتاب رو میدونید و سر امتحان خیلی راحت سوالات رو جواب میدین . این هم یک پله دیگه تا اینجا افتادی جلو . و به همین ترتیب برای همه کلاسها و درسها پیش برید مطمئنا بدون هیچ مشکلی از پس درسها بر میایید .

یک نکته ای هم بگم در مورد کسانی که کلاس درس دارند ، معمولا در همه دانشگاههای مالزی به این صورت هست که 25 درصد کل نمره پایانی رو اساتید اختصاص میدهند به کارهای کلاسی شما و 75 درصدش رو اختصاص میدهند به امتحان پایان ترم .

کارهای کلاسی به این صورت هست که در طول ترم استاد 2 الی 4 تا کار به شما میده که بهش میگن  Assignment  و یک تاریخ هم جهت تحویل هر کار مشخص میکنه که شما باید اینها رو خونه حل کنید و ببرید تحویل بدین اگر هم نبرید هیچ طوری نمیشه فقط اینکه از چشم های مهربان استاد میافتید و 25درص نمره اون درس رو هم میندازید دور به همین سادگی .

این موارد برای کسانی بود که ساختار تحصیلیشون به صورت کلاس درس هست و باید سر کلاس بشینند .

و نکته بعدی اینکه از همون روز اول که درسی داده میشه ، اگه همون شب و بعد از کلاس درس رو نخونی ، دیگه باید بی خیالش بشید .


و اما کسانی که کلاس درس ندارند و ساختار تحصیلیشون به صورت تحقیقاتی هست چگونه میباشد ؟

شما وقتی میخواهید در دانشگاه ثبت نام کنید ، یک طرح تحقیقاتی به دانشگاه ارائه میدین که بهش میگن پروپوزال ، و یک استادی هم انتخاب میکنید در مورد پروپوزال هم قبلا نوشته ام و اطلاعاتش در لینکهای سمت راست هست .

بعد که میائین اینجا دیگه کاری به دانشگاه ندارید فقط چند واحد بهتون میدهند و به روش بالا درستون رو میخونید و برای ادامه تحقیقتون به استاد معرفی میشید .

و استاد به شما در طی تحصیل کمک میکنه که هدفی را که از اون طرح دارید بهش برسید . مثلا بعضی از اساتید خودشون اهداف اون پروپوزال رو میدهند و بهتون میگن که باید چه کارهایی بکنید و حتی کتابهایی هم معرفی میکنند که از اونها تحقیقاتتون رو انجام بدین .

هر هفته هم باید یک قرار ملاقات با استاد داشته باشید تا تحقیقاتی رو که کردین ارائه بدین و اشکالات رو برطرف کنید و به نتیجه نزدیک بشید .

بعضی اوقات هم اساتید خودشون در حال انجام تحقیق روی یک پروژه هستند و شما به جای پروپوزال و طرحتون میتونید به استاد کمک کنید و طرحش رو انجام بدین و تا اخر .

در این حال مثلا ممکنه استاد بهتون 20 تا کتاب معرفی کنه و بگه اینها رو از کتابخونه بگیر ببر خونه و 40 روز بعد خلاصه همرو برام بیار . خدا به خیر بگذرونه که همچین چیزی براتون پیش نیاد .

معمولا دانشجویانی که به صورت تحقیقاتی درس میخونند چون تقریبا وقتشون در اختیار خودشون هست یه خورده راحت تره ولی به شرطی که یک برنامه ریزی درست داشته باشند و بگن هر روز مثلا اینقدر برای تهیه گزارش برای فلان قسمت .

در این مورد هم یک نکته بسیار بسیار مهم بگم :

دوستانی که ساختار تحقیقاتی میخونند باید تا جایی که ممکنه روزهای اول خودشون رو حسابی به استاد نشون بدهند و به استاد ثابت کنند که اهل درس و تحقیق هستند و یک رابطه کاملا صمیمی و گرم بین خودتون و استادتون درست کنید ، مثلا اونقدری باهاش دوست بشید که هر از گاهی با هم برید بیرون و یک قهوه نوش جان کنید و با هم گپ بزنید ، توی این کار هم که همه تخصص دارند .

خدا نکنه روزی برسد که یک دانشجوی تحقیقاتی با استادش خدائی ناکرده بدرفتاری کنه و استاد هم بخواد اذیتش کنه . یا باید بی خیال تحصیل بشید و یا اینکه برای یک فوق لیسانس 127 سال وقت بذارید و برای یک دکترا 400 سال .

دیگه فکر کنم تا اینجا کافی باشه و حساب کار دستتون اومده باشه .

حتی در طول تحقیقتون اگه نیاز باشه میتونید از اساتید دیگر هم کمک بگیرید ولی اول استاد خودتون . به همین ترتیب پیش میرید البته وقتی برسید استاد کل برنامتون و راه کارها رو بهتون میده و میگه چیکار کنید چون معمولا هر استادی یک روش خاص خودش رو داره .


چند ساعت در روز درس بخونید ؟

یادمه یه روز به یک دانشجویی که از ایران اومده بود گفتم اینجا باید حداقل اینقدر ساعت در روز درس بخونی که تازه بتونی درسهات رو پاس کنی ، گفت من نصف همینی که شما میگید تو ایران میخوندم معدلم بالای 16 شد .

اینجا ایران نیست دوستان و دروس به زبان فارسی نیست .

اگه میخوای بیای مالزی و واقعا برای درس میخوای بیای ، خودتون رو آماده کنید برای حداقل روزی 3 الی 4 ساعت درس خوندن .

اگه اینجا کمتر از این درس بخونید باور کنید نمیتونید نتیجه بگیرید .

اگه روزی 3 الی 4 ساعت درس بخونید با راههایی که بهتون گفتم مطمئن باشید با معدل بالای 16 به راحتی مدرکتون رو خواهید گرفت و خیلی خوب همه چیز رو یاد میگیرید .

اگه حال درس خوندن نداری موس رو بگیر و روی علامت ضربدر قرمز رنگ سمت راست بالای همین صفحه کلیک کن و این سایت رو ببند و به مالزی اومدن فکر نکن ، چقدر کیف داره ها هی این رو میگم ، بابا این سایت هم گناه داره آخه هی میگیم ببندش ببندش .

راستی منم انگشتام یه خوره خسته شده و دیگه نمیتونم بنویسم ، فکر اینجا این پست رو تموم کنم کافی باشه .

امیدوارم که همه شما دوستان خوب که دارید میائین اینجا خیلی خیلی خوب درس بخونید که در کلاس درس و دانشگاه مثل همیشه بتونید پرچم ایران عزیز رو بالا نگه دارید . و با دست پر به ایران عزیز برگردین .

به امید موفقیت و پیروزی تک تک شما عزیزان هموطن در هر کجای دنیا که هستید .

یک دانشجوی ساده و مخلص شما 

میلاد

+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید
جواد  - تشکر   |2011-12-30 09:11:35
میلاد خان
قلم بسیار شیوا و مهربانی داری و
بسیار استادانه مینویسی .
بهتون تبریک میگم و
مطمئن باش پاداش اینها را از خدا خواهی گرفت
.
من برای تحصیل به مالزی نمیخوام بیام ولی هر
روز به سایت شما سر میزنم .
اینقدر مهربان
مینویسی که آدم آروم میشه
دوستت
داریم
________________________
جواب : آقا جواد گل من
همیشه نظرات زیبای شما رو میبینم در سایت و با
اینکه نمیخواهید به مالزی بیائین و این همه
لطف دارید . مطمئنا این بزرگواری های شماست که
منو وادار به نوشتن میکنه.یا علی
sahar   |2011-12-30 09:05:44
ممنون از پست مفیدتون. لطفا بگید در اولین
دیدار با سوپر وایزر در مقطع دکترا باید چطور
برخورد کرد و چی بگیم تا تاثیر گذار باشه؟ با
توجه به اینکه قبلا تجربه صحبت به زبان
انگلیسی با یه استاد وجود نداشته، اگه قسمتی
از صحبت استادو متوجه نشدیم چی
کنیم؟
_____________________
جواب : دوست گرامی اینجا
فقط نظر بدین ، هر سوالی دارید ایمیل بزنید .
چون در قسمت نظرات هیچ سوالی جواب داده
نمیشه.مرسی
sirvahid   |2011-12-30 21:55:00
very good
_________________
جواب :
THANKS
Kamyar   |2011-12-30 09:07:58
با تشکر فراوان از شما
عالی
بود...

کامیار
___________________
جواب : ممنون
کامیار جان
sara   |2011-12-30 09:14:22
salam agha milad mer30 aghean azat mamnunim ke in hame lotf mikoni va in
matalebe mofido ba mehrabani har che tamam tar vasamun
minevisi
__________________________
جواب :
سارا خانم ممنون
از نظرت و لطفت امیدوارم این مطالب ساده برای
همه مفید باشه
مسعود  - تشکر و قدر دانی   |2011-12-30 09:27:39
سلام آقا میلاد
واقعا دستتون درد نکنه و خسته
تباشید
مطالبتون بسیار مفیده و صادقانه گفته
میشه و هر مطلبی که مورد نیاز هست در وب سایت
شما پیدا میشه
ایشالا که همیشه همینطور موفق
و پر انرژی باشید.ممنون از زحماتتون
با تشکر
فراوان دوستار شما
__________________________
جواب :
مسعود جان متشکرم از شما و امیدوارم که با این
لطفهای زیاد شما روزی برسه که این وبسایت یک
مجموعه کامل باشه برای همه
hosein  - ...   |2011-12-30 09:22:53
سلام.تو این سایت هر سوالی جوابش پیدا
میشه.ممنون.واقعا کامل و کلیدی بود.این مدت
انگشتاتون حسابی شده
____________________
جواب :
حسین
جان ممنون . امیدوارم که همیشه با این نوشته
های ساده شما به جواب سوالاتتون برسید . ولی
نظرتون ناقص اومده بود نمیدونم فراموش کرده
بودین یا.. به هر حال مرسی از لطفت
Milad  - Dear Milad   |2011-12-30 09:44:46
به به چه شود ...

اقا میلاد ما هم که اینجاییم
ترسوندی چه برسه به کسایی که تازه میخوان
تصمیم بگیرن بیان یا نه.
مرسی از اطلاعات
.
__________________________
جواب :
مرسی میلاد جان از
نظرت شما دیگه تقریبا این راهها رو باید رفته
باشی اگه اینجایی . مطمئنا اگه کسی به نیت درس
خوندن اومده باشه اینها براش جز شوخی چیزی
نیست .
milad   |2012-01-01 00:15:01
vaghean dorost migin ye roozaei khabe injaharo mididim hala toshon dars
mikhonim . beharhal mer30
__________________________
جواب : میلاد
جان مرسی
azra   |2011-12-30 10:38:04
من علمنی حرفا فقد صیرنی عبدا
نفستان
گرم-روزگارتان سبز و لحظه هاتان
شاد
_____________________
جواب :
زیبا نوشتی ممنونم و
ایام به کام
afsharpour  - tanx     |2011-12-30 21:54:25
عالی بود
بعضی از دوستان فکر می کردند چون
مالزی هستش یعنی میریم مثل آب خوردن نمره
میگیریم . این پست شما باعث میشه دانشجوها
بیشتر به خودشون بیان و دست پایین
نگیرن
ممنون میلاد جان
_____________________
جواب
:
ممنونم از شما بلقه دقیقا همینطوره و
امیدوارم با این پست کمی شرایط و افکار جدی
بشه
حسین  - تشکر   |2011-12-31 01:25:05
اقا میلاد کارت خیلی درسته...من نمی دونم ما
اگه شما رو نداشتیم چکار می
کردیم...!؟
___________________________
جواب :
حسن جان
مرسی از نظرت . اگه منو نداشتین هیچ اتفاقی نمی
افتاد فقط اینکه میشدین مثل روزهای اول من که
میخواستم بیام مالزی . کلی پول اضافی خرج
میکردین و کلی اطلاعات غلط میشنیدین و
میامدین مالزی و اینجا هم کاملا سر درگم .
امیدوارم که این اطلاعات بهتون کمک کنه و موقع
اومدن مثل من نشید.دوستت دارم
زهرا  - سپاسگزارم   |2011-12-31 01:08:11
آتش روشن كردم وعهدكردم تاخاموش شدنش دعاتون
كنم ميدونم به هرچي ميخواين ميرسين چون من
هرباريه هيزم به آتش اضافه ميكنم.
سلام
آقاميلادعزيزواقعانميدونم چي بايدبگم فقط
بازبان بي زبوني ازتون تشكرميكنم ومعتقدم كه
تمام دست نوشته هاي شماازاعماق دلتون
برميادكه اينطوري به دل ميشينه خيلي جامع
وكامل بوددرست مث اينكه يه دوست خوب وصميمي
بخوادعزيزترين دوستش رو راهنمائي كنه دعاي
خيرماهميشه بدرقه راهتون باشه انشااله
.
________________________
جواب :
دیدین توی پست چند بار
نوشتم به به چه شود؟
حالا نظر شما رو هم که
میبینم میگم به به چه شود ؟ میدونید چه میشه ؟
میلاد احساس میکنه که دوستهای خیلی خوبی مثل
زهرا خانم دستنوشته هاش رو میخونند و لطف
میکنند توی نظرات احساس زیباشون رو مینویسند
برای میلاد و میلاد هم حسابی شارژ میشه که
پستهای بعدی رو به زودی و با اشتیاق تمام و
مفید بنویسه . متشکرم از نظر شما
زهرا   |2012-01-01 11:49:28
خوشحالم كه ميتونم بايه نوشته ناچيزحس خوبي
روبه شمامنتقل كنم قطعابازخوردمحبتهاي
خودتونه ممنونم
_________________________
جواب :
مطمئنا
پایداری و ادامه راه این سایت همین نوشته های
شماست امیدوارم که این سایت بتونه بر پایه
نظرات شما رسالت رو به اتمام برسونه
maryam   |2012-01-01 00:14:34
salam
poste besiar mofid va delneshini bud
az in hame liotfe shoma kamale
tashakor ra daram
______________________________
جواب :
ممنونم
امدیوارم همیشه همینطور باشه
mahdiye   |2011-12-31 23:51:03
kheeeeeeeeili aaaali bud,motshakeram
_________________________
جواب
:
متشکرررررررررررررررررررررررممممممممم
آیدین  - تشکر   |2012-01-01 11:48:19
میلاد جان دستت درد نکنه خیلی عالی
بود!
_____________________
جواب : خواهش میکنم ناقبله
ناشناس   |2012-01-03 09:16:49
واقعا خيلي خيلي عالي.من چند ساله كه اينجا
زندگي ميكنم و آشنا هستم به مالزي اما هميشه
ميام تو سايت شما و مطالبو ميخونم چون واقعا
عاليه.خسته نباشي.
_____________________________
جواب
:
ممنونم آقا یا خانم ناشناس . خوشحالم کردین
negin   |2012-01-03 23:54:35
salam agha milad
merc az tamame zahmatatoon
___________________
جواب :
متشکرم از شما
عاطغه  - قدردانی   |2012-01-07 02:56:58
سلام عرض میکنم امیدوارم که حالتون خوب باشه
آقا میلاد من تقریبا چندروزی هست که با سایت
شما آشنا شدم ممنونم ازتون که صادقانه کل
شرایط رو برای ما بیان میکنید راستش من اگه
خدا بخواد برای دکتری میخوام اقدام کنم اما با
خوندن این مطالب ارزشمند ترجیح میدم که روی
زبانم کار کنم تا تسلط کامل پیدا کنم و بعد
اقدام کنم اینارو گفتم که بدونید واقعا پست
تاثیر گذاری بود .ممنون از زحماتتون به امید
دیدار
مهدی  - تشکر   |2012-01-08 03:25:36
میلاد جان یه دونه ای :) واقعا ممنون از این همه
اطلاعات. خیلی گلی :)
امیدوارم همیشه موفق باشی
قدرت  - تشکر و قدردانی   |2012-01-09 23:41:40
سلام اقا میلاد
متشکرم از راهنمایی های
مفیدتون
غزال  - تشكر فراوان   |2012-01-10 12:45:30
سلام آقا ميلاد نوشته هاتونو دارم ميخوونم ...
واقعا هم ادبيات و قلم زيبايي دارين هم سايت
اپديتي دارين و اين كه دقيقا مطالبي رو ميگين
كه نياز هستش.من هم به احتمال زياد تا يك ساله
ديگه به جمع دانشجويان مالزي اضافه ميشم و تا
اون موقع فك كنم به شما خيلي زحمت بدم.از اين
كه اين سايت واقعااااا كامل و قشنگ (مهربون :)) )
را درس كردين و به روز نگهش مي دارين خيلي خيلي
ممنون.واقعا خسته نباشين كه با اين همه درس و
كلاس به اين سايت هم ميرسين.بازم تشكر و خسته
نباشيد فروااااان
آتنا   |2012-03-04 04:24:42
واقعااز راهنمایت ممنون ولی هرچی جلوتر میرم
استرسم بیشتر میشه
حسین  - متشکرم!   |2012-03-06 16:57:34
سلام آقا میلاد واقعا متشکرم! :-)
خیلی وقت بود
این سوال فکرم رو مشغول کرده بود به همه جواب
هام رسیدم ممنونم :-)
من میخوام بیام مالزی ولی
هنوز 2 ترم از کارشناسیم مونده. فقط از سایت
شما راهنمایی خواهم گرفت.
بازم ممنون
حسین داعی  - تشکر   |2012-03-07 13:50:20
خیلی زیبا نوشتی و توصیف کردی ، بعضی جاها رو
که می خوندم از خنده دلم گرفته بودم.موفق
باشید.از مشهد
mariam  - tanx   |2012-08-28 03:23:59
تشکر بسیار زیاد از شما ادم کم کم دستش میاد که
باید چه کار کنه بسیار بسیار بسیار زیاد تشکر.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .