سلام به شما و به همه اینترنت دوستان و اونهایی که از 24 ساعت وقتشون ، 25 ساعت توی اینترنت هستند

امیدوارم که حالتون خوب باشه

این پست هم اختصاص دادم به جناب اینترنت عزیز که  وجودش زندگی رو شیرین میکنه و نبودش زندگی رو تلخ میکنه و آدم رو عصبانی .

همه دانشجوها به محض اینکه میرسن مالزی ، میگن آقا ما اینترنت میخواهیم ، میگن آقا کافی نت کجاست ؟

خوب علاوه بر اینها ، اینترنت واقعا یکی از موارد مهم برای یک دانشجو هست ، بخصوص اگه تو یک کشور دیگه ای باشید ، دقیقا مثل موبایل و هر دانشجویی در مالزی باید حتما اینترنت داشته باشه ، چرا که درس خوندن و تحقیق و هزار کار دیگه که مربوط به دانشگاه میشه ، بدون اینترنت میسر نخواهد بود .

یکی میخواد با خونه ارتباط برقرار کنه ، یکی میخواد برا دوستش ایمیل بزنه ، یکی میخواد کارهاشو انجام بده ، یکی میخواد تحقیق کنه ، یکی میخواد به قول خودمون بچته به هر حال هر کسی یک استفاده ای داره ازش ولی در کل دانشجو بدون اینترنت در مالزی یعنی هیچ .

یکی هم مثل من معتاد اینترنته ، دوست داره تا از خواب بیدار میشه ، صبحشو با دنیای نت شروع کنه .

خوب بگذریم ، من اینجا در مورد اینترنت و نحوه استفاده و هزینه هاش و چگونگی گرفتن یک خط اینترنت در مالزی براتون میگم ، تا اونهایی که واقعا روزهای اول اومدنشون به اینترنت نیاز دارند ، مشکلشون حل بشه . 


اینترنت در دانشگاه و خوابگاه  

وقتی شما در دانشگاه باشید ، مثلا برای کلاس و درس و اینجور چیزها رفته باشید ، تقریبا اکثر جاهای دانشگاه اینترنت داره و میتونید استفاده کنید ، اگر هم نداشت ، مطمئنا همه کتابخونه های دانشگاههای مالزی ، مجهز به اینترنت پر سرعت هستند ، که میتونید خیلی راحت فیض ببرید .

خوب اگه شما در خوابگاه دانشگاه هم مستقر شده باشید ، چون خوابگاه ها معمولا در محیط دانشگاه هستند ، لذا ، کتابخونه و اینترنت هم نزدیک و هیچ مشکلی در این مورد نیست الان هم تقریبا خوابگاهها اینترنت وایرلس دارند .

بعضی از دانشگاههای هم به این صورته که برای استفاده از اینترنت در دانشگاه به شما یک اتصال میده ولی به صورت بی سیم و ماهواره ای هستند ، که هر کجای دانشگاه باشید فقط لازمه یک لب تاب داشته باشید و به اینترنت وصل بشید .

هزینه این اینترنتی  هم که دانشگاه براتون وصل میکنه خیلی زیاد نیست ، بعضی از دانشگاهها هم که کلا اینترنتشون رایگانه ، که من امارشونو دقیق ندارم .

البته در کتابخونه دانشگاهها ، اینترنت کاملا رایگانه .


اینترنت برای کسانی که بیرون دانشگاه خونه میگیرند :

بعضی از دوستان به هر دلیلی ترجیح میدن که بیرون از دانشگاه خونه بگیرند و یا اینکه کلا دانشگاهشون خوابگاه نداره، البته معمولا از هر 100 نفر دانشجوی ایرانی در مالزی ، تقریبا 95 نفرشون خونه میگیرند چون خوابگاهها کیفیت خیلی خوبی ندارند و همچنین روحیات اکثر ما ایرانی ها با خوابگاه جور در نمیاد ، پس اگه دارین میائید مالزی فکر خونه گرفتن رو بنداز توی سرت ، نه خوابگاه رو .

حالا شما بیرون که خونه میگیرید ، خونه هاشون دیگه اینترنت نداره . باید خودتون برین و زحمت این اینترنت خوش قدم رو بکشید و خونتون رو با نورش روشن کنید .

اصل داستان این پست هم همینجاست که میلاد میخواد توضیح بده خدمتتون و بهتون بگه که این آقای اینترنت رو از کجا و با چه قیمتی و از چه شرکتی بگیرید .


چطوری و از کجا باید اتصال اینترنت بگیرید :

تو مالزی شرکتهای خیلی زیادی هستند که خدمات اینترنت رو ارائه میدن ، ولی در بین این شرکتها ، فقط چندتاشون هست که واقعا خدماتشون بی نظیره و قیمتشون هم نسبتا خوبه و سرعتشون هم نسبت به پولی که میدین ، راضی کننده هست .

شرکتهایی که در مالزی میتونید ازشون اینترنت بگیرید اینها هستند :

 • Unifi یا TM
 • P1 - WIMAX
 • MAXIS
 • DIGI
 • CELCOM
 • UNIFI
 • UMOBILE
 • IZZI
 • AIRZED
 • METROFON
 • WEBBIT
 • ZOPZONE WIRELESS HOTSPOT
 • JARING
 • GIGA BROADBAND
 • BIZSURF
 • ATLAS ONE
 • ARCNET

خوب اینها شرکتهایی هستند که میتونید ازشون اینترنت بگیرید ، البته من اینها رو میشناسم و ممکنه که شرکتهای خیلی زیاد دیگه ای هم باشه .

حالا در بین این شرکتها  ، تنها چندتاشون هست که در مالزی خیلی محبوب هستند و از نظر سرعت و سرویس و کیفیت بهتر هستند ، که من اونها رو بهتون معرفی میکنم .


بهترین شرکتهای اینترنتی در مالزی :

 1.   Unifi یا TM
 2. P1 – WIMAX
 3. MAXIS

این 3 تا شرکتی که خدمتتون معرفی کردم ، در بین اونها همه بهترین هستند . و مطمئنا از هر کدام که استفاده کنید ناراضی نخواهید بود .

من خودم شخصا از 3 تاشون استفاده کرده ام و در حال حاضر هم دارم از اینترنت UNIFI ( یو نی فای ) استفاده میکنم .

و از نظر سرعت و کیفیت UNIFI از همشون بهتره بعد P1 و بعد مکسیز .

 دانشجویانی هم که میان اینجا من این 3 تارو بهشون پیشنهاد میدهم  . ولی خوب برای اینکه شما بدونید چی به چیه و هر کدام چه هزینه ای دارند ، من به تفکیک این   3  تا شرکت رو براتون توضیح میدم .


 شرکت TM:

این شرکت مهمترین شرکت ارائه دهنده در مالزی هست ، و در واقع شرکت ملی مخابرات مالزی محسوب میشه و خط اینترنت UNIFI هم زیر نظر این شرکت هست ، یعنی شما از این شرکت هم میتونید اینترنت TM  بگیرید هم اینترنت UNIFI بخرید.

در همه مناطق مالزی هم این شرکت شعبه داره و خیلی راحت میتونید پیداش کنید ، کافیه به اولین بقالی سر کوچه برید و آدرسش رو بپرسید تا بهتون بگن خیلی جاها هم توی خیابون و یا مراکز خرید دکه زده و اینترنت ثبت نام میکنه .

برای گرفتن اینترنت هم باید پاسپورتتون رو ببرید و یک فرم بهتون میدن پر میکنید ، تقریبا 1 هفته بعد هم میان براتون نصب میکنند.

یک اینترنت با سرعت خوب ، از TM، تقریبا ماهی 100 رینگیت مالزی هست ، و اگه خوبترشو بخواهید ، باید ماهی 150 رینگیت ناقابل بدین .

البته همون ماهی 100 رینگیتیش خیلی خوبه .

من خودم الان اینترنت UNIFI رو استفاده میکنم که نامحدود هست و سرعتش 5MB هست ، یعنی در حال حاضر فکر کنم بهترین نوع اینترنت در مالزی UNIFI باشه . این اینترنت تا 5 مگا بایتش رو میتونید بگیرید و 10 مگابایت و 20 هم داره که مختص شرکتهاست .

در مورد اینترنت خونه خودمون که الان 5 مگابایت هست ، ما 5 نفری در یک زما با هم استفاده کردیم و فیلم آنلاین از یوتیوب دیدیم بدون هیچ قطعی .

روزی هم که میان براتون نصب کنند، یک خط تلفن و یک دسنگاه گوشی تلفن ، یک عدد مودم ، یک عدد روتر و یک رسیور ماهواره هم براتون میارند که با اینترنت خیلی راحت شبکه های تلویزیونی رو هم میتونید ببینید ، سرعت رو دارید انصافا ؟

چند سال پیش برای نصبش تقریبا 1500 رینگیت دیپوزیت میگرفت ولی الان همه این وسایل رو میارند کاملا مجانی براتون نصب میکنند بدون هیچ هزینه ای و هر ماه 149 رینگیت باید بدین .


شرکت MAXIS :

 این شرکت هم خیلی در مالزی معروف هست ، که خدمات اینترنت داره و هم خدمات موبایل و سیم کارت . سرویس اینترنت این شرکت هم خیلی خوبه چون من خودم مدت خیلی زیادی از اینترنت این شرکت استفاده کردم و کاملا راضی بودم .

در اکثر مناطق مالزی ، معمولا هر فروشگاه بزرگی که برید این آقای MAXISخان یک شعبه داره .

برای خریدش هم به این صورته که میرید توی یکی از نمایندگی هاش و میگید که MAXIS BROADBAND میخواهید ، کپی صفحه اول پاسپورت و ، مبلغ 300 رینگیت پول میدین و همون لحظه یک مودم به شما میدهند ، و تقریبا 2 ساعت بعدش هم فعالش میکنید و میتونید استفاده کنید .

اون مودمی که به شما میدهند ، درواقع شبیه ، یک فلش هست که به لب تاب یا کامپیوتر وصل میکنید ، و به اینترنت وصل میشید .

مودم این شرکت تقریبا اندازه یک فلش هستش ، که داخلش هم یک سیم کارت موبایل ، که در واقع شرکت روی مودم بهتون میده برای اتصال .                                                          

                                                                             تصویر مودم اینترنت MAXISحالا بعد از 5 ماه هم که شما استفاده کردین دیگه اون مودم مال خودتون میشه ، هر وقت خواستین وصلش میکنید و هر وقت هم دیگه نخواستین با یه زنگ به شرکت براتون قطش میکنند ، تا دیگه ماهیانه پول اینترنت ندین . 

هزینه های این شرکت هم به صورت زیر هستش :( البته بعضی مواقع یه کوچولو قیمتش بالا و پائین میشه )


 اینترنت با حجم 1.5 گیگا بایت ماهیانه تقریبا 48 رینگیت

 اینترنت با حجم 3 گیگا بایت ماهیانه 68 رینگیت

 اینترنت با حجم 6 گیگا بایت ماهیانه 98 رینگیت

من خودم اینترنت با حجم 6 گیگا بایت رو گرفتم که 1 گیگابایت هم رایگان داره ، درواقع 7 گیگه ، سرعتش هم خوب بود ولی به پای یونیفای نمیرشه به هیچ عنوان، و سرعت دانلودش تقریبا 150 تا 200 کیلو بایت در ثانیه هست . همون طور که گفتم این نوع اینترنت برعکس یونیفا محدودیت داره .


حالا 2 تا نکته جالب هم در مورد این شرکت مکسیز :  

1- شما اینترنت رو به مدت 7 روز استفاده میکنید ، اگه خوشتون نیومد میرین پسش میدین و کل پولتون رو تحویل میگیرین ، البته فقط تا 7 روز اینجوریه . 

 2- اون مودمی که به شما میدن ، فقط برای تو خونه نیست ، شما هر جای شهر ، و هر رستوران و جای دیگه ای که برین ، میتونید مودم رو که شکل یک فلش هست ، و تو جیب هم جامیشه ، دربیارین بزنید به لب تابتون و به اینترنت وصل بشین


شرکت   P1 - WIMAX پی وان وایمکس :

این شرکت هم تقریبا در همه فروشگاهها شعبه داره و میتونید راحت برید و در خواست بدین ، فقط پاسپورتتون رو میبرین میدین و مبلغ 200 رینگیت جهت ودیعه .

همون لحظه یک مودم به شما میدهند و برمیگیریدن خونه ، نیم ساعت بعد راحت میتونید استفاده کنید . این مودم هم رایگان هست و در واقع اون پولی که اول میدین به عنوان ودیعه پیششون میمونه و بعد که قراردادتون تموم شد ، پولتون رو برمیگردونند .

مودم رو که به برق وصل میکنید ، 4 تا سوکت داره ، 2 تاش برای خط تلفن هست یعنی میتونید تلفن هم داشه باشید اگه خواستین و 2 تاش هم برای اتصال اینترنت هست البته چون مودمش وایرلس هست دیگه نیازی به کابل اینترنت ندارید.                                  

                                                                                                   تصویر مودم اینترنت P1


قیمتهاش هم نسبتا خوبه :

بسته به حجمی که میگیرید از ماهی 48 رینگیت تا 150 رینگیت هست ولی خوب مخدودیت داره دیگه . الان یکی از دوستان من 20 گیگش رو گرفته ، ماهی 100 رینگیت میده و هر ماه 20 گیگ شارژ میشه .


نکته : از هرکدام از شرکتهای اینترنتی که میخواهید اینترنت بگیرید باید اول ادرس خونتون رو بهشون بدین تا بهتون بگن که اونجایی که شما زندگی میکنید خط اینترنت دارند اون شرکت یا نه .

در صورتی که داشته باشند براتون وصل میکنند . و اگه نداشتند باید برین سراغ یه شرکت دیگه .

ولی باز هم میگم اگه دنبال یک سرعت عالی میگردید اگه میخواهی هر نوع فیلم و نرم افزار سنگین دانلود کنید ، اگه میخواهید توی یوتیوب بهتون خوش بگذره و اگه میخواهید شبکه های ایران رو انلاین و از طریق اینترنت ببینید ، فقط UNIFI بگیرید .

فراموش کردم بگم ، قبض اینترنت هم ماهیانه میاد براتون و هم میتونید به یکی از نمایندگیهاش ببرید واریز کنید و هم اینکه از طریق حساب بانکیتون در خونه آنلاین واریز کنید .

روزی هم که دارید اینترنت میگیرید حتما توی برگه قرارداد که میدهند ایمیلتون رو درست وارد کنید ، تا هر ماه قبض به ایمیلتون هم بیاد .

 امیدوارم که اطلاعات این پست هم براتون مفید باشه .

خدا یار و نگهدار همتون باشه  

میلاد


 

برای ثبت نام و نصب اینترنت در مالزی از این سایت استفاده کنید ، کلیه خدمات مشاوره ، ثبت نام و نصب اینترنت از طریق این سایت کاملا رایگان میباشد . سایت به زبان انگلیسی هست ولی د صورت درخواست شما با زبان فارسی پاسخ شما داده میشود . این هم آدرس سایت

www.internetmalaysia.info

یاران خوبم ،لطفا در قسمت نظرات که زیر همین پست هست سوال نپرسید و فقط نظرتون را بنویسید ، هر سوالی براتون پیش اومد ، از طریق ایمیل ارسال کنید ، چون در قسمت نظرات سوالها جواب داده نمیشه و این قسمت فقط برای نوشتن نظرهای خوب شما در مورد این پست هست که من بدونم این مطلب براتون مفید بوده یا نه.پیشاپیش از نظرهای گرمتون ممنونم.

+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید
هومن روشنایی   |2011-05-17 11:21:29
سلام آقا میلاد عزیز.این پست واقعا برای من
حیاتی بود.چون من به شدت معتاد اینترنتم.و حتی
وقتی خوابم کامپیوترم در حال دانلود.به هر حال
واقعا ممنون.
ناشناس   |2012-08-26 17:46:58
ممنون

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .