این مطلب در حال به رو رسانی میباشد                          

سلام و خسته نباشید به همه خوانندگان عزیز مطالب ایران تو مالزی

امیدوارم که حالتون خوب باشه ...

امروز میخوام در مورد یکی از دانشگاه های بنام مالزی براتون بگم .

نام کامل این دانشگاه : Legenda  Education group


معرفی کامل دانشگاه :

همون طور که از نام این دانشگاه مشخص هست ، این دانشگاه شامل چندین کالج و دانشگاه در مالزی هست که به همشون میگن گروه دانشگاه های لجندا ، گروه دانشگاه های لجندا شامل دانشگاه های  linton , jati , mim , itpهست .

دانشگاه لجندا یکی از بهترین و یزرگترین دانشگاه های خصوصی در کشور مالزی هست ، این دانشگاه با سابقه بیش از بیست سال در حال ارائه بهترین نوع آموزش میباشد .

مدارک صادر شده در این دانشگاه ، از دانشگاه های معتبر انگلستان مانند university of east London  و Coventry  هست و دارای اعتبار جهانی بالائی هستش .

در پائین که رشته های این دانشگاه رو ذکر میکنم ، جلوی هر رشته نوشته ام که مدرک از کدوم دانشگاه انگلستان صادر میشه ؟

دانشگاه legenda  اولین دانشگاه در مالزی هست که طول دوره رشته های مهندسی در این دانشگاه 3 سال هست .

این یک فرصت بسیار عالی و استثنائی هست براتون ، مثلا اگه کسی برای لیسانس مکانیک در این دانشگاه ثبت نام کنه ، 3 ساله لیسانسشو میگیره  و در ایران و کل دنیا هم اعتبار بالائی داره .

و بعد از فارغ التحصیلی مدرکش از دانشگاه Coventry  و یا East of London   در انگلستان میاد ، یعنی تو مالزی درس میخونی ولی مدرکتونو از یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان میگیرین ، و از طرفی هم یک مورد استثنائی رو بگم که ، وقتی شما برای لیسانس میان تو این دانشگاه ، همون طور که گفتم لیسانس 3 ساله هست ، شما میتونید 2 سالش رو مالزی بخونید و سال آخر رو برین انگلیس و در دانشگاه Coventry  بخونید ، و میتونید 3 سالش رو هم در مالزی باشید .

انشاءلله تا اون موقع اگه وضتون خوب بود میرین انگلیس . در ضمن برای فوق لیسانس هم خیلی راحت میتونید از انگلیس پذیرش بگیرید ، چون دیگه اون موقع مدرک لیسانس خود انگلیس رو دارید در واقع .

موقعیت دانشگاه :

این دانشگاه در استان نگری سمبیلان مالزی و بین شهر های نیلای و سرمبان ( مرکز ایالت نگری سمبیلان )و در منطقه مانتین واقع شده هست ، شهر سرمبان هم مرکز ایالت نگری سمبیلان هست که واقعا شهر سرسبز و قشنگیه و ساحل ها و مناطق تفریحی خیلی زیادی دارد ، که به دانشگاه تقریبا 17 دقیقه راهه ، شهر نیلای هم که در نزدیکی این دانشگاه هست یکی از شهر های زیبای استان نگری سمبیلان هست که تقریبا 10 دقیقه به دانشگاه فاصله دارد . هر 2 تا شهر هم ایستگاه قطار دارند .


                   

                                                              تصویر دانشگاه لجندا از بالا


توضیح تصویر : این تصویر کل نمای دانشگاه از بالا هست ، اون آپارتمانهای قرمز ، هم خوابگاه ها هستند و هم کلاسها ، من پائینتر تصویر جزئی هم براتون گذاشتم .وسط  هم دریاچه داخل دانشگاه هست و خونه های سبز رنگ روز دریاچه هم ، رستوران هستند .


رفت و آمد به این دانشگاه :

رفت و آمد به این دانشگاه خیلی راحته ، چون ایستگاه قطار در فاصله 5 دقیقه ای این دانشگاه هست و هر بیست دقیقه یک بار قطار به این ایستگاه میرسد ، تقریبا نیم ساعته شما با این قطار به کوالالامپور میرسید ، هزینه یک بلیط قطار تا کوالالامپور هم تقریبا 4 رینگیت هست ( معادل 1200 تومان ) .

دانشگاه هم سرویس رایگان و هر روز داره برای اکثر نقاط .


رشته های تحصیلی و هزینه های تحصیل در دانشگاه لجندا:


رشته های مقطع لیسانس دانشگاه لجندا
نام رشته به قارسی
مدت تحصیل
هزینه تحصیل
Name of the program in english
سال
رینگیت
لیسانس
3
8900

لیسانس3
8900
لیسانس3
8900
لیسانس3
8900
لیسانس3
8900
لیسانس3
8900
لیسانس3
8900
لیسانس3
8900
لیسانس3
8900
لیسانس3
8900
لیسانس3
8900
لیسانس3
8900
لیسانس3
8900
لیسانس3
8900


خوابگاه دانشگاه :

خوابگا های این دانشگاه خیلی شیک و مرتب هستند ، که در خود دانشگاه و در کنار دریاچه داخل محوطه دانشگاه وجود دارند . خوابگاه ها به صورت آپارتمانهای 3 خوابه هستند ، که در هر آپارتمان 3 نفر زندگی میکنند ، یعنی هر نفر یک اتاق مجزا دارد و در خود اتاق هم حمام و سرویس بهداشتی وجود داره .

 آپارتمان هایی که گفتم شامل 3 تا اتاق در هر اتاق هم یک سرویس بهداشتی کامل ، میز مطالعه ، صندلی مطالعه ، تخت و تشک نو ، کمد لباس و پرده ، یک حال و پذیرائی و یک آشپزخانه هستند ، که خیلی راحت و بدون هیچ هزینه ای میتونید استفاده کنید ،چون هزینه خوابگاه در این دانشگاه رایگان هست ، این اولین جایی در مالزی هست که برای این همه امکانات مبلغی نمیگیرند .


                                           

                                                    تصویر خوابگاه و دریاچه داخل دانشگاه


یکی از مزیتهای زندگی در خوابگاه های این دانشگاه این هست که در محیط خوابگاه دانشجویان از همه کشور ها هستند و یک محیط کاملا بین المللی رو ایجاد کرده اند ، که برای  تقویت زبان ما ایرانی ها جای خوبیه .

دوستانی هم که متاهل هستند میتونند یک آپارتمان کامل از دانشگاه بگیرند و یه مقدار پول هم باید بدهند .پول فقط به خاطر اینکه شما یک اپارتمان 3 خوابه رو کامل برای خودتون و خانواده تان میگیرین .

نکته : این خوابگاه ها کولر گازی ندارند ، شما میتونید خودتون با 700 تا 800 رینگیت یک کولر برای آپارتمانتون بگیرین ، و چون 3 نفر هستین پول کولر رو تقسیم میکنید ، البته خود دانشگاه هم کولر بهتون میده ولی همین مبلغ رو ازتون میگیره و 500 رینگیت اضافه هم به عنوان ودیعه ازتون میگیره که آخر سال بهتون برمیگردونه . ولی شما میتونید از بیرون بخرین که ارزونتر تموم میشه براتون.


                              

                                                            این هم تصویر دانشکده ها از نزدیک                

                              


امکانات دانشگاه برای دانشجویان :

امکانات رفاهی خیلی زیادی در این دانشگاه هست که شما میتونید استفاده کنید و این امکانات عبارتند از :

اتاق اینترنت رایگان در خود دانشگاه

 اینترنت در خوابگاه ها به صورت رایگان

کتابخانه خیلی بزرگ که دیگه نیازی به خرید کتاب از بیرون دانشگاه رو ندارین

سرویس رفت و آمد رایگان به مراکز خرید همه روزه

باشگاه بیلیارد

خوابگاه های شیک

باشگاه بدنسازی

دوره زبان رایگان ، انصافا همین دوره زبانشو اگه بخوای در دانشگاه های دیگه بگذرونی بالای 1 میلیون و 500 هزارتومان ازتون میگیرند ، ولی تو این دانشگاه رایگانه .

انواع و اقسام رستورانهای عربی ، چینی و لبنانی و پاکستانی در خود دانشگاه ( گرونترین غذا تو رستورانهاش 3000 تومانه )

سوپر مارکت های خیلی بزرگ و یک شعبه از سوپر مارکت seven eleven  که به صورت شبانه روزی هست ( این سوپر مارکت در همه مناطق مالزی شعبه داره )                     

                                                        اینم تصویر کتابخونه دانشگاه legendaوضعیت دانشگاه از نظز وزارت علوم :

مدارک این دانشگاه از تاریخ زانویه 2011 دیگه در ایران ارزیابی نمیشه .


طول دوره تحصیل در دانشگاه لجندا :

طول دوره تحصیل در دانشگاه لجندا 3 سال هست ، یعنی شما 3 ساله یک مدرک مهندسی از دانشگاه میگیرید ، و اگر هم فوق دیپلم داشته باشید ، 2 ساله میتونید مدرک لیسانس بگیرید .

شما این وضعیت استثنائی رو در هیچ کدوم از دانشگاه های مالزی نمیتونید پیدا کنید .


وضعیت ثبت نام برای کسانی که پیش دانشگاهی ندارند :


همه کسانی که در این دانشگاه ثبت نام میکنند ، اگر پیش دانشگاهی نداشته باشند ، باید یک سال به عنوان دوره پیش دانشگاهی در این دانشگاه درس بخونند ، و بعد از اون وارد دوره لیسانس بشن ، اگر پیش دانشگاهی داشته باشید که مستقیم میرین سر دوره لیسانس و 3 ساله لیسانس میگیرین .


وضعیت ثبت نام برای کسانی که فوق دیپلم دارند  :


خوب این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های مالزی برای دانشجویان فوق دیپلم هستش ، همه کسانی که فوق دیپلم داشته باشند برای گرفتن مدرک لیسانس در این دانشگاه فقط 2 سال میخونند و بعد از اون لیسانس رو میگیرند ، در حال حاضر این تنها دانشگاهی هست که این شرایط استثنائی رو داره .


هزینه سالهای تحصیل در دانشگاه لجندا :


هزینه ای که این دانشگاه میگیره ، به صورت سالیانه هستش و هر اول هر سال ازتون میگیرند ، شما بجز این هزینه دیگه هیچی به دانشگاه نمیدین ، نه برا خوابگاه ف نه زبان ، نه  اینترنت نه ......

هزینه تحصیل برای یک سال تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی :  21420 رینگیت  ( برای کسانی که پیش دانشگاهی ندارند )

هزینه تحصیل برای سال اول کارشناسی : 29620 رینگیت

هزینه تحصیل برای سال دوم کارشناسی : 25420 رینگیت

هزینه تحصیل برای سال سوم کارشناسی : 21420 رینگیت 

اگر شما فوق دیپلم دارید باید هزینه سال اول و دوم رو بدین یعنی برای کاردانی به کاشناسی باید مبلغ 55000 رینگیت بدین .


دوره های زبان در این دانشگاه :

دوره زبان در این دانشگاه هم رایگان هستش ، شما وقتی که ثبت نام میکنید و تشریف میارین مالزی ، ابتدا 10 روز برای شما کلاسهای آشنائی با دانشگاه و آمادگی براتون میذارند و بعد از اون یک امتحان زبان میگیرند ، که اگه زبانتون ضعیف باشه براتون دوره زبان رایگان میذارند ، در همون امتحان معلومات شما مشخص میشه و بهتون میگن که باید چند هفته زبان بخونید ، هر چند ماهی زبان بخونید در این دانشگاه رایگان هست .البته در همون ماه های اول شما رو به یک سطح ایده ال میرسونند .

دوستان دقت کنید که همه ایرانی هایی که میان مالزی زبانشون ضعیفه ، و از هر 100 نفر تقریبا 90 نفر در کلاسهای پیشنیاز زبان در دانشگاه های مالزی شرکت میکنند ، که این دوره زبان در دانشگاه های مالزی همگی بالای یک میلیون و پانصد هزار تومان هستش (1500000)  ،  ولی در دانشگاه لجندا رایگان هست ، که این یکی از بهترین مزیتهای دانشگاه هستش .                    

                                         این هم نمای خوابگاه و دریاچه جلوی خوابگاه امیدوارم خوشتون بیادویزای تحصیلی :

بعد از گرفتن پذیرش و اومدن به مالزی با ویزای 3 ماهه توریستی و ثبت نام در دانشگاه و پرداخت شهریه ، خود دانشگاه برای گرفتم ویزاتون در اداره مهاجرت مالزی اقدام میکنه و ویزاتون رو میگیره ، هزینه این ویزا هم جز شهری هست و شما برای این قسمت از کارتون در این دانشگاه هم هیچ هزینه ای نمیدین ، تقریبا 3 تا4 هفته ویزاتون رو میگیرند .
بیمه پزشکی :

همه دانشجویان این دانشگاه ، بیمه کامل پزشکی میشن ، و از روز اول ثبت نام به بعد شما بیمه میشین ، هزینه این بیمه هم جز شهریه دانشگاه هستش که در بالا گفتم ، و باز هم بعد از ثبت نام شما برای این قست هیچ پولی نمیدین .


وضعیت اینترنت در این دانشگاه :

در دانشگاه لجندا اینترنت وایرلس پر سرعت در همه نقاط دانشگاه و در خوابگاه ها به صورت رایگان و 24 ساعته هستش ، و شما میتونید استفاده کنید . در خوابگاه دانشگاه هم اینترنت پرسرعت هست که میتونید از ساعت 8 صبح تا 10 شب برین استفاده کنید .هزینه اینترنت هم رایگان حساب میشه .


کتابخانه دانشگاه :

در ساختمان دانشگاه یک کتابخانه خیلی بزرگ شامل همه سرویسها از اینترنت گرفته تا کتابهای همه دروس و مقاطع که شما میتونید همه روزه و رایگان استفده کنید . و دیگه نیازی نیست برای خریدن کتاب پول بدین ف چون همه کتابها در کتابخانه هستش.


زمان ثبت نام :

دانشگاه لجندا 3 بار در سال دانشجو میگیره و شما میتونید مدارک رو ارسال کنید به ایمیل من برای ثبت نام ف تقریبا 2 تا 4 هفته هم نامه پذیرش رو میدن . البته شما هر ماهی که بخواهید من براتون پذیرش میگیرم که برای دوره بعدی خیالتون راخت باشه که پذیرشتون رو دارید .


مدارک لازم برای ثبت نام :

۱- ترجمه شده مدرک دیپلم و ریز نمراتش با تائید دادگستری و وزارت امور خارجه

۲- مدرک پیش دانشگاهی با ریز نمراتش با تائید دادگستری و وزارت امور خارجه (  اگه پیش دانشگاهی دارید )

۳- مدرک فوق دیپلم با ریز نمراتش به تائید دادگستری و وزارت امور خارجه ( اگه فوق دیپلم دارید )

۴- یک قطعه عکس

۵- تصویر همه صفحات پاسپورت


نکته مهم در مورد شهریه دانشگاه :

دوستان خوبم یک بار فکر نکنید که شهریه این دانشگاه خیلی زیاده ، درسته که مبلغی که شما دارین میدین نسبت به دانشگاه های دیگه بالاتره ولی از طرفی وقتی این شهریه رو میدین همه موارد زیر براتون رایگان محسوب میشه :

دوره زبان انگلیسی

بیمه پزشکی

اینترنت پرسرعت و 24 ساعته

خوابگاه شیک با امکانات

گرفتن ویزای تحصیلی

و مهمتر اینکه بعد از اخد مدرک ، شما مدرکتون رو از دانشگاه های  معتبر انگلستان دریافت میکنید  نه از مالزی ، یعنی اسم مالزی در مدرک شما درج نمیشه .

اگه شما در دانشگاه های دیگر مالزی ثبت نام کنید باید سالیانه برای همین مواردی که ذکر کردم بالاتر از 5 میلیون تومان پول بدین ، و اگر هم اون دانشگاه خوابگاه نداشته باشه باید فقط ماهی 300 تا 400 هزار تومان فقط برای خونه بدین .و یا اینکه در دانشگاه های دیگه فقط دوره زبانشون 1500000 تومان تا 2 میلیون تومان هستند .

پس با این تفاسیر هزینه این دانشگاه خیلی مقرون به صرفه هستش نسبت به دانشگاه های دیگر و واقعا توصیه میشه برای رشته های مهندسی و علوم کامپیوتر .


رشته های موجود در دانشگاه لجندا برای دانشجویان خارجی :


در این دانشگاه رشته های زیادی هستش  .و در ادامه رشته ها مینویسم که اون رشته با همکاری کدوم دانشگاه هستش و بعد از فارغ التحصیلی هم مدرکتون از اون دانشگاه صادر میشه .

:

لیسانس مهندسی برق و الکترونیک در گرایش قدرت ( مدرک از دانشگاه University of East London  )

لیسانس مهندسی برق و الکترونیک در گرایش کنترل  ( مدرک از دانشگاه University of East London  )

لیسانس مهندسی برق و الکترونیک در گرایش مخابرات ( مدرک از دانشگاه University of East London  )

لیسانس مهندسی عمران   ( مدرک از دانشگاه University of East London  )

لیسانس مهندسی معماری –تکنولوژی طراحی معماری ( مدرک از دانشگاه    Coventry University )

لیسانس مهندسی مکانیک  ( مدرک از دانشگاه    Coventry University )

لیسانس طراحی مهندسی مکانیک  ( مدرک از دانشگاه    Coventry University )

لیسانس  مهندسی نرم افزار ( مدرک از دانشگاه University of East London )

لیسانس علوم کامپیوتر و IT ( مدرک از دانشگاه University of Science Malaysia - USM )

لیسانس حسابداری و امور مالی ( مدرک از University of East London  )-

لیسانس سیستم های اطلاعات کامپیوتری در تجارت  ( مدرک از دانشگاه University of East London )

لیسانس مدیریت  ( مدرک از دانشگاه University of East London ) .


موفق باشید

میلاد

+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید
maryam   |2010-06-08 21:01:02
ba salam,in daneshgah faghat baraye maghtae lisans ast? man lisanse computer
daram va hamsaram foghe diplome omran,va mikhaim baham be malezi baraye edame
tahsil biaim,sharayete in uni kheili khobe,vali goya faghat baraye
shoharam.mishe lotfan rahnamaee konid
عبدالله   |2010-07-03 22:27:45
آقا ایوللاه . بلاخره 1 پیدا شد بهمون حال بده !
کسری  - زمان ثبت نام   |2010-08-01 12:45:28
زمان ثبت نام و شروع کلاس ها در دانشگاه لجندا
چه زمانی است؟
علی  - تشکر و سوال   |2010-08-07 10:21:14
سلام خسته نباشید آقا ممنون از این همه
اطلاعاتی که در اختیار ما گذاشتی.
من فوق
دیپلم برق دارم با معدل 05/13 از دانشگاه دولتی
سربازی هم رفتم می خواستم بدونم میتونید برای
من پذیرش بگیرید؟ زبانم متوسطه و کلا" چند
سال طول میکشه لیسانس بگیرم البته با دوره
زبان وهزینه زندگی ماهی چنده؟ جمعا" چند
میلیون هزینه داره برای کل دوره؟
باز هم
ممنون و متشکر
مرتضی  - پیش دانشگاهی   |2010-08-24 15:23:36
salam milad jan
mamnoon az etela'ati ke dar ekhtiaremoon mizari
hamsare man pish
daneshgahie riazi dari
va foghe diplome shimi
agar bekhad taghire reshte bede
oonja, masalan memari ya computer bekhoone, bayad foghe diplome mortabet dashte
bashe? ya hamin foghe diplom ya pish daneshgahi ghaboole?
عباس  - سلام   |2010-09-20 02:16:19
زمان ثبت نام و شروع كلاسها در دانشگاه لجندا
كي هست ؟ ...............ممنونم از زحمت هاي شما دوست
گرامي، من و دوستانم آروزي سلامتي براي شما و
خانواده ات داريم
faeze   |2010-09-20 02:19:01
سلام آقا ميلاد خوبين؟؟
ببخشين من ازتون يه
راهنمايي خيلي خوب ميخوام
من الان مدرك ديپلم
دارم..و خيلي دوست دارم مالزي بيام ادامه بدم و
اينكه من ميتونم پاسپورت يه كشور ديگه رو
بگيرم يعني ايراني نباشم..!حالا ميخوام بدونم
ميتونم اصلا تو اين دانشگاه درس بخونم با مدرك
ديپلم تجربي؟؟معدل هم لازمه؟؟و به احتمال
زياد نخوام تو ايران كار كنم و مثلا دبي واسه
كار اقدام كنم اين مدرك قبول ميشه؟؟
منتظر
جواب ميمونم..ممنون
محمد مشعلی  - عرض ادب   |2010-09-25 17:58:35
سلام آقا میلاد.
مرسی از اطلاعاتت.من آبان ماه
مالزی هستم. پس میبینمت
علی میرزایی طوسی  - میام به زودی زود   |2011-12-03 16:11:29
مرسی از سایته خوبتون به امید دیدار با اقا
میلاد تا بهم کمک کنه که تو این دانشگاه تحصیل
کنم
haleh  - mersiii   |2012-01-19 14:00:36
man vaghean in sayto 2st daram va hadeaghal roozi 2baro behesh sar
mizanam.khosham miyad hamechiyo daghigh minevisid.mamnoon az zahamate bidarighe
u.
hamid   |2012-03-04 02:26:49
دمت گرم...
sahar  - تشکر فراوان   |2012-03-31 04:33:01
خیلی خیلی ممنون از میلاد عزیز

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .