سلام به همه هموطنان خوب  و مهربانم ، امیدوارم که هر کجای دنیا هستین ، شاد و سلامت باشید و ما را از دعای خیرتان فراموش نکنید .

توی این پست میخوام در مورد یکی از بهترین مراکز زبان در مالزی براتون بنویسم میخوام در مورد کلیه اطلاعات و شرایط تحصیل در کالج زبان انگلیسی لندن شعبه کوالالامپور براتون بنویسم ، اگر واقعا قصد یادگیری زبان در مالزی را دارید این پست رو هم حتما بخونید ، امیدوارم که براتون مفید باشه .

و یک نکته هم بگم ، که اگر روزی برگردم به روزهای اول اومدنم به مالزی و زبان خوندن ، مطمئنا این کالج رو برای یادگیری حرفه ای  زبان انتخاب میکنم و به شما عزیزان هم این کالج رو پیشنهاد میکنم ، خوب بریم ببینیم این کالج چی هست و کجا هست و شرایطش چیست .


نام کامل این کالج : London English Academy

اگر 3 حرف اول سه کلمه بالا رو کنار هم بذارید میشه  LEA  که اینجا معمولا کالجها رو به نام مختصر هم میخوانند که این کالج رو با نام LEA  هم میخوانند و میشناسند .ما ایرانی ها هم که با نام کالج زبان انگلیسی لندن میخوانیمش معمولا .


معرفی کالج زبان انگلیسی لندن :

مرکز آموزش زبان لندن ، در واقع یکی از بهترین و مهمترین مراکز آموزش زبان در شهر لندن در کشور انگلیس هست ، و در چندین کشور دنیا هم شعبه دارد که یکی شعبه های این مرکز در کشور مالزی واقع شده ، که در واقع همین مرکز زبان لندن ( LONDON ) شعبه کوالالامپور هست .

و یک نکته اینکه مرکز زبان لندن به زودی تبدیل به یکی از مراکز جهانی آموزش زبان تبدیل میشه و تا امروز تقریبا 700 دانشجو از 60 تا 80 کشور دنیا از این مرکز فارغ التحصیل شده اند ، انشاءلله که شما دوستان خوب من هم با کمک من در این کالج ثبت نام کنید و یکی از فارغ التحصیلان آینده این کالج باشید .


موقعیت مکانی کالج زبان انگلیسی لندن ( London ) :

کالج زبان لندن شهبه کوالالامپور ، در یک منطقه فوق العاده زیبا ،آرام و خوش آب و هوا واقع شده ، که واقعا من خودم وقتی میرم اونجا دیگه دوست ندارم برگردم به منطقه محل زندگی خودمان ، در اطراف کالج هم ساختمان های بسیار شیک و مراکز خرید بزرگ و زیبا یک نمای خاصی به منطقه داده و نظر هر کسی رو واقها به خودش جلب میکنه و یک روحیه شاد برای درس خوندن به ادم میده .

کالج زبان لندن در جالان مسجد در منطقه بندر اوتاما واقع شده و دسترسی به فروشگاهها و مراکز خرید و مکانهای مورد نیاز دانشجویان خیلی راحت هست .


کیفیت کالج زبان انگلیسی لندن ( London ) و همکاری با دانشگاهها :

به جرات میتونم بگم که کالج زبان لندن یکی از کالج هایی هست که واقعا هر چه از کیفیتش بگیم کم گفتیم ، من شخصا در این مورد خیلی زیاد تحقیق کردم ، با اساتید کالج چند جلسه صحبت کردم ، با مسئولین با دانشجویانی که اونجا درس میخونند .

روزی هم به دفتر مدیر کالج رفتم و کلی با همدیگه در مورد کالج صحبت کردیم و بعدا متوجه شدم که با کیفیت بودن این کالج با سند و مدرک هست نه با حرف .

ببینید دوستان خوبم ، شما وارد هر کدام از دانشگاههای مالزی که بخواهید بشید باید حداقل نمره آیلتس 6 داشته باشید که واقعا گرفتن این نمره به تلاش زیادی نیاز داره .

مثلا شما باید برید به کالج های زبان و دوره بگذرونید بعد برید امتحان زبان بدین ، حالا در بین این همه کالج زبان در مالزی ، این کالج زبان لندن کیفیتش قدری خوب هست که چند تا از دانشگاههای بزرگ مالزی ، مدرکش رو بدون دادن امتحان قبول دارند ، یعنی اینکه کسی که دوره زبان این کالج رو بگذرونه برای ورود به دانشگاههای زیر نیاز به هیچ مدرک و نمره زبانی نداره :

Ucsi

Taylor

Sunway

Help

Kdu

Limkokwing

Apiit

Inti university

Ubinary university

همین طور که میدونید اینها دانشگاههای مهمی هستند ، و همشون با کالج لندن شعبه کوالالامپور همکاری مستقیم دارند ، یعنی اینکه اگه شما دوره زبان این کالج رو بگذرونید دیگه برای ورود به دانشگاههایی که در بالا ذکر شده نیازی به هیچ چیزی ندارید .

این مزیت رو هیچ کدام از کالجهای تخصصی  زبان در مالزی ندارند ، که این واقعا کیفیت یک کالج رو نشون میده که مدرکش از سوی دانشگاهی مورد تائید قرار بگیره .

و کالج لندن همین طور اگه پیش بره و روز به روز به کیفیتش اضافه بشه ، مطمئنا تا اینده ای نه چندان دور بعد از گذراندن دوره در این کالج برای ورود به دانشگاههای دیگر مالزی به مدرکی نیاز نخواهید داشت .

با اساتید این کالج هم من تک تک صحبت کردم واقعا نقصی در کارشون نتونستم پیدا کنم خیلی مهربون و متخصص .


ترم های تحصیلی در کالج زبان لندن :

در کالج زبان London  دارای 10 ترم تحصیلی هست ، هر ترم هم یک ماه هست که شما میتونید از یک ماه تا 10 ماه در این کاج ثبت نام کنید و در دوره هاش شرکت کنید .


امتحان تعیین سطح و مشخص شدن دوره :

خیلی از شما سوال میکنید که از این دوره 10 ماهه ما باید چند ماه بگذرونیم و از چه دوره ای باید شروع کنیم . ببینید دوستان خوبم ، شما وقتی ثبت نام میکنید یک نامه پذیرش به شما میدهند و وقتی که میائین اینجا ، یک امتحان تعیین سطح از شما میگیرند ، این امتحان شامل همه مهارتهای زبان میشه .

همون روز هم نتیجه امتحان رو بهتون میدهند ، در واقع این امتحان سطح زبان شما رو مشخص میکنه ، یعنی اگه کسی در امتحان سطحش 4 باشه یعنی باید زبانش رو از سطح 5 شروع کنه . و از سطح 5 تا 10 هم 5 ماه میشه که شما میتونید به انتخاب خودتون از 1 ماه تا 5 ماه ثبت نام کنید .


برنامه کلاسهای کالج زبان لندن :

کلاسهای زبان در لندن ، هر هفته 5 روز میباشد از روز دوشنبه تا جمعه ، یعنی روزهای شنبه و یکشنبه کالج تعطیل و میتونید حسابی استراحت کنید .

ساعتهای کلاس هم در اون 5 روز ، تقریبا روزی 5 ساعت هست ، که 3 ساعت رو به طور کامل مختص یادگیری در نظر گرفته اند و 2 ساعت هم برای ارتباط مستقیم استاد با دانشجو در نظر گرفته اند .

در 3 ساعت یادگیری که همتون میدونید که استاد درس میده و شما باید گوش کنید و یاد بگیرید و در 2 ساعت بعدی ، استاد دیگه درس خاصی نمیده و شما میتونید با استاد صحبت کنید و ارتباط برقرار کنید که این قسمت مختص قسمت مکالمه هستش و شما خیلی راحت میتونید زبانتون رو تقویت کنید چون به طور مستقیم با استاد در ارتباط هستین و میتونید در مورد همه مسائل سوال بپرسید و کمک بگیرید و با همکلاسی های خارجی هم اون 2 ساعت در روز ارتباط داشته باشید که مطمئنا خیلی موثر خواهد بود .

پس کلاسها هفته ای 5 روز و روزی 5 ساعت هست .


هزینه دوره های زبان در کالج زبان لندن : 

در جدول زیر هم هزینه ها رو به صورت جدا براتون نوشتم ، کلیه هزینه ها هم رینگیت مالزی میباشند .طول دوره شهریه دورههزینه ثبت نامهزینه ویزاحق سرویسحق امضابیمهجمع کل هزینه دوره
1 ماهه1600500ندارد50ندارد ندارد    2150
2 ماه3200500ندارد100نداردندارد3800
3 ماهه4800500ندارد150نداردندارد5450
4 ماهه64005007002001503708320
5 ماهه80005007002501503709970
6 ماهه960050070030015037011620
7 ماهه1120050070035015037013270
8 ماهه1280050070040015037014920
9 ماهه1440050070045015037016570
10 ماهه1600050070050015037018220

 

نکته : از ژانویه سال 2012 ، مدیر کالج لندن در شهریه دوره های 5% تخفیف در نظر گرفته هست .یعنی هزینه های بالا رو برای شهریه منهای 5% کنید .


شروع کلاسها و ثبت نام در کالج زبان لندن :

دوستان خوبم ، شما هر زمانی که بخواهید میتونید در این کالج ثبت نام کنید ، یعنی هر روزی و هر تاریخی که شما مدارکتون رو برای من ارسال کنید ، من کارهای ثبتنامتون رو انجام میدهم . یعنی اینکه کالج زبان لندن هر ماه دانشجو میگیرد و کلاسهای جدید ، اولین دوشنبه هر ماه میلادی شروع میشه .


مدارک لازم برای ثبت نام در کالج زبان London :

یک قطعه عکس

تصویر صفحه اول پاسپورت

مبلغ اولیه ثبت نام جهت پرداخت به کالج که میشه 150 رینگیت 


نحوه ثبت نام در کالج زبان انگلیسی لندن :

برای ثبت نام در این کالج ، لیست مدارکی را که در بالا براتون نوشتم رو ، اماده کنید و اسکن کنید و به جی میل من ارسال کنید ، یعنی اینکه اصل مدارک شما نیاز نیست ، و با همون مدارک اسکن شده ای که شما ارسال میکنید من کارهاتون رو انجا میدهم و بعد از اینکه پذیرشتون اماده شد براتون ارسال میکنم .

برای ثبت نام اولیه هم اون مبلغی که باید به کالج پرداخت کنید رو شما متونید در ایران این مبلغ رو به تومان به نماینده من بدهید ، و ایشان خودشان به حساب ما واریز میکنند و ما اینجا به رینگیت میگیریم و تحویل کالج میدهیم .

بعد از واریز مبلغ اولیه ثبت نام به حساب کالج ، رسید بانکی که از طرف کالج صادر میشه را براتون ارسال میکنم .


مدت زمان پذیرش :

از روزی که شما لیست مدارک بالا رو برای من ارسال کنید ، تقریبا 1 هفته طول میکشه که کارهاتون انجام بشه و نامه پذیرشتون آماده بشه .


خوابگاههای کالج زبان لندن :

یکی از مشکلات دانشجویان ایرانی موقع ورود به مالزی مسئله خونه و خوابگاه و یا به قول خودمون یک سرپناهی هست که خوشبختانه کالج LEA  خوابگاه داره که همه دانشجویان میتونند از خوابگاهها استفاده کنند .

خوابگاهها هم در یک مجتمع خوب و زیبا هستند به نام پلانگی اوتاما  که در کنار کالج قرار دارد و خیلی راحت با 2 دقیقه پیاده شما از خوابگاه به کالج میرسید ،این مجتمع دارای چندین بلاک بزرگ هست و کالج لندن چندین آپارتمان از این مجتمع را گرفته برای دانشجویان ،  خوابگاههای هم به صورت آپارتمانهای 3 خوابه هستند ، یعنی در هر اپارتمان 3 تا اتاق خواب وجود داره و یک هال و پذیرائی و آشپزخونه ، در واقع یک خونه هست دیگه که 3 تا اتاق خواب داره .


                

                   درب ورودی مجتمعی که خوابگاهها درش هستند ( هوا هم توی عکس ابری هست )


اتاق خوابها عبارتند از :

اتاق مستر : اتاقی نسبتا بزرگ که در داخل اتاق سرویس بهداشتی و حمام و دستشویی وجود داره .

اتاق میدل : که یه خورده از اتاق مستر کوچکتر هست و داخل اتاق سرویس بهداشتی وجود نداره.

اتاق اسمال : که از اتاق میدل یه خورده کوچیکتر هست و سرویس بهداشتی داخل اتاق وجود نداره .

نکته : داخل حال یک حمام و دستشوی وجود داره که برای اتاق میدل و اسمل مشترک هست .


در شکل زیر تصویر یکی از اتاقها رو براتون میذارم .


                                             

                                                                     


                                      محوطه داخل خوابگاهها شامل استخر و زمین بازی و سوپر مارکت هست


هزینه خوابگاه :

دقت کنید که در اتاق اسمال فقط یک نفر میتونه زندگی کنه یعنی اتاق یک نفره هست و هزینه هر ماه اجاره این اتاق مبلغ 650 رینگیت هست .

هزینه اتاق میدل ماهیانه 800 رینگیت هست که این اتاق رو به 2 نفر میدهند و هر نفری باید 400 رینگیت پرداخت نماید .

هزینه اتاق مستر ماهیانه 1200 رینگیت هست که این اتاق رو به 2 نفر میدهند و هر نفری باید 600 رینگیت پرداخت کنه .


نکته : 

دوستانی که میخواهند خودشون به تنهایی در اتاق مستر یا میدل باشند باید هزینه کامل اتاق رو بدهند ، یعنی اگه بخواهید به تنهایی در میدل باید باید ماهی 800 رینگیت بدین و اگه بخواهید به تنهایی در اتاق مستر باسید باید ماهی 1200 رینگیت بدین که معمولا این مورد به صرفه نیست براتون و بهتره که مشترک بگیرید .

 داخل مجتمع هم امکاناتی از قبیل استخر ،سونا ، جکوزی ، نگهبانی 24 ساعته ، زمین تنیس ، سالن بدنسازی خشکشویی ، سالن بدنسازی ، سوپر مارکت و .... هستند که به راحتی و به طور رایگان میتونید از همشون استفاده کنید .


                                

                                   باشگاه مجتمع ( برای همه رایگان هست )


هزینه ودیعه یا همون پول پیش خودمون هم برای هر نفری که در خوابگاه زندگی میکنه ، مبلغ 700 رینگیت میشه ، که وقتی شما خوابگاه رو تحویل بدین این 700 رینگیت دوباره به شما برگشت داده میشه .

نکته خیلی مهم :

دوستانی که میخواهند از خوابگاههای کالج استفاده کنند باید همون موقع که مدارکشون رو ارسال میکنند برای ثبت نام ، این مبلغ 700 رینگیت رو هم باید بدین که خوابگاه رو براتون رزرو کنیم ف در غیر اینصورت خوابگاه گیرتون نمیاد .برای ارسال مبلغ هم که رابط من در ایران بهتون کمک میکنه و اصلا جای نگرانی نیست .             

            تصویر نمای نزدیک استخر و جکوزی مجتمع خوابگاهها برای همه رایگانه ( اینجا وسط محوطه هست )مراکز خرید نزدیک کالج :

در فاصله چند دقیقه ای کالج زبان LEA  دو تا از بزرگترین مراکز خرید مالزی به نام های IKEA  و ONE UTAMA و CURVE هم وجود دارند که شما هر چیزی که بخواهید از شبر مرغ تا جون آدمیزاد با قیمت مناسب تهیه کنید .من تقریبا محل زندگی ام حدود نیم ساعت تا 40 دقیقه به این کالج فاصله داره ولی بارها شده که برای خرید به مرکز ایکیا که در نزدیکی این کالج هست رفته ام ، چون هم خیلی بزرک و با تنوع هست و هم اینکه قیمت هاش خیلی خوبه .

در شکل زیر تصوی مرکز خرید کرو را در شب براتون میذارم ، جای خیل شیک و زیبائی هست .
                     


بیمه خدمات درمانی :

برای گرفتن بیمه خدمات درمانی باید حداقل 4 ماه در کالج ثبت نام کنید تا بهتون بیمه دانشجویی بدهند ، کسانی که در دوره های زیر 4 ماه ثبت نام میکنند بیمه دانشجویی شامل حالشون نمیشه .

باز هم هر سوالی در مورد این کالج داشتین که من ننوشته بودم ، بپرسید ، من در خدمت همتون هستم .

امیدوارم دوستانی که در این کالج ثبت نام میکنند روزهای خوبی رو پشت سر بذارند .

به امید دیدار شما هموطنان خوبم در کالج زبان لندن .

میلاد


 

+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید
roohollah amiri  - guide   |2011-08-30 07:33:52
hi
i need yor guid
plz help me for registering in lea
leila ebrahimi  - soal   |2012-02-13 07:50:41
salam agha milad,moteassefane dar iran in roozha gmail va yahoo baz nemishe va
filter shode va man faghat az in tarigh toonestam soal beporsam:mikhastam
bedoonam aya in khabgahhaye college london mojahhaz be internete raigan hast ya
na?bayad internet khodemoon begirim?agar emkan dare baratoon javabe soalamo inja
benevisin mamnoon misham.
________________________
آره اینترنت
دارند همه خوابگاههاش .شما در خوابگاه یک فیش
برق دارید و یک فیش آب و یک فیش اینترنت.که این
هزینه این فیشها ، بین کسانی که توی اون
آپارتما هستند تقسیم میشه.و کالج مبلغ 180
رینگیت هر ماه کمک میکنه به هر آپارتمان.مثلا
اگر کل فیشهای شما در یک ماه بشه مثلا 300
رینگیت برای آب و برق و اینترنت.کالج 180 تاشو
میده و مبلغ 120 رینگیتش بین دانشجویانی که تیو
اون خوابگاه یا اون اپارتمان هستند تقسیم
میشه
نوراله جمالی  - کلاس زبان و تحصیل در دوره دکترای ریاضی یا آمار   |2012-03-24 11:28:49
از لطف شما متشکرم

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .