آخرین به روز رسانی این مطلب مهرماه 1392

سلام به همگی

امیدوارم که حالتون خوب باشه

توی این پست قراره که یه خورده در مورد مقطع فوق لیسانس در مالزی و شرایط ثبت نامش براتون بنویسم ، امیدوارم که این اطلاعات براتون مفید باشه .

نام این مقطع در زبان انگلیسی :   MASTER


شرایط پذیرش در مقطع فوق لیسانس دانشگاههای مالزی :

1- داشتن مدرک لیسانس مرتبط با رشته ای که انتخاب میکنید ، مثلا اگه میخواهید فوق لیسانس عمران شرکت کنید ، لیسانستون هم باید عمران باشه .

2- داشتن معدل بالای 15 در مقطع لیسانس ، این شرط معدل برای دانشگاههای دولتی هست ، در حالی که دانشگاههای خصوصی ، معدل بین 13 تا 15 رو هم قبول میکنند ، اگر معدل زیر 15 باشه و بخواهید در دانشگاههای دولتی ثبت نام کنید ، در صورتی که متقاضیان تعدادشون کم باشه معمولا پذیرش میدهند ، پس نا امید نشید شماها که معدلتون زیر 15 هست به من ایمیل بزنید تا کمکتون کنم.

3- داشتن مدرک زبان ، آیلتس و یا تافل ، البته موقع ثبت نام اولیه  این مدرک لازم نیست و وقتی که انشاءلله پذیرش شدین باید این مدرک رو موقع ثبت نام نهایی و قبل از شروع کلاسها با خودتون بیارید . یکسری از دانشگاهها هم خودشون دوره زبان رو برگزار میکنند برای دوستانی که مدرک زبان ندارند ، ولی شما سعی کنید تا قبل از شروع کلاسها ، مدرک زبانتون رو بگیرید .

نمره حداقل 6 در ایلتس و یا حداقل 550 در تافل .

طول دوره فوق لیسانس در دانشگاههای مالزی :

دوره فوق لیسانس در دانشگاههای مالزی بین یک سال و نیم تا 3 سال طول میکشه ولی معمولا همه 2 ساله تموم میکنند .البته اگه دانشجوی تنبلی باشید تا 4 سال هم ممکنه طول بکشه .

هزینه دوره فوق لیسانس در دانشگاههای مالزی :

هزینه هر رشته در هر دانشگاه در مقطع فوق لیسانس دانشگاههای مالزی متفاوت هست که در قسمت اطلاعات دانشگاهها این موارد رو نوشته ام .

ساختار آموزشی  مقطع فوق لیسانس در دانشگاههای مالزی :  

ساختار اموزشی ، یعنی نحوه تدریس یک رشته در دانشگاه ، یعنی اینکه این رشته با چه ساختاری ارائه میشه و با چه روشی به شما تدریس میشه و شما چطوری درس میخونید .

ساختار اموزشی در دانشگاههای مالزی ، برای مقطع فوق لیسانس  به 3 صورت ارائه میشه .

ساختاراول : فقط کلاس درس یا ( By Course ) یا ( Course Work )

در این ساختار ، همون طور که از اسمش پیداست ، برای همه درسهای شما کلاس برگزار میشه ، دقیقا مثل ایران ، واحد رو انتخاب میکنید و میرید سر کلاس ، در پایان ترم هم یک امتحان و در ترمهای اخر هم پایان نامه تحویل میدین و فارغ التحصیل میشید انشاءلله  . پس این روش با ایران هیچ فرقی نمیکنه و برای همه آشناست.برای ثبت نام در هر رشته ای که با این ساختار باشه، نیازی به پروپوزال برای ثبت نام اولیه نیست.

ساختار دوم : فقط تحقیق ( By Research ) یا ( Thesis Only )

در این روش شما باید ، موقع ثبت نام ، یعنی زمانی که میخواهید مدارکتون رو برای ثبت نام ، ارسال کنید ، باید یک طرح تحقیقاتی ، که به اون پروپوزال میگویند ، بنویسید و ارسال کنید ، در قسمت سمت راست سایت در مورد پروپوزال توضیح داده ام ، و برای این کار شما یک استاد میگیرید ، یعنی من براتون میگیرم ، که این استاد از اول تحصیل تا اخر تحصیل کنار شماست و روی تحقیقات شما نظارت کامل داره ، توی این ساختار شما دیگه کلاس ندارید و فقط روی همون طرحتون تحقیق میکنید .دانشگاه هم به شما آزمایشگاه و امکانات میده و البته اکثر کارها رو توی خونه انجام میدین ، هر هفته یا هر 2 هفته یک بار هم ، نتیجه تحقیقاتتون رو میبرید پیش استاد و اون هم اشکالات رو میگیره و میگه ، همین طور پیش میره تا بعد از مثلا 2 سال ، استاد شما رو تائید میکنه و یک امضا و ارسال به دانشگاه و بعد از اون هم فارغ از تحصیل میشید.

در این ساختار فقط ترم اول یکی دوتا درس بهتون میدن که کلاس دارند و باید کلاس برید.

ساختار سوم : کلاس درس + تحقیق یا ( Mixed Mod ) یا ( by course & Research )

این حالت هم که کاملا از نامش پیداست که مخلوط 2 حالت بالاست ، یعنی اینکه شما نیمی از تحصیل رو کلاس میرید و نیمی از تحصیل رو مشغول کار هستین روی پروژتون ، به این صورت که شما وقتی میائین اینجا بهتون واحدهای درسی مورد نظر رو میدهند و بعد از پاس کردن اون واحدها  ، به شما یک پروزه میدهند و تا پایان تحصیلتون دیگه روی اون کار میکنید ، یک مطلبی رو هم بگم ، کسانی که رشته انتخابیشون با این ساختار ارائه میشه ، نیازی به نوشتن پروپوزال ندارند و اون پروژه نهایی هم دفاعیه دارد .

خوب دوستان دقت کنید :

در مورد حالتها و ساختارهایی که گفتم ، دانشگاه  با دانشگاه متفاوت هست ، مثلا یک دانشگاهی ، یه رشته رو با  3  حالت ارائه میده و شما میتونید خودتون انتخاب کنید که کدوم حالت رو برای تحصیلتون پی گیری کنید .

و از طرفی هم ، برای مثال یک دانشگاهی رشته فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر رو فقط به حالت  Course Work  ارائه میده ، حالا اگه شما بخواهید همین رشته رو تو این دانشگاه بگیرین باید فقط به حالت  Course Work  بگیرین ، چون دانشگاه این رشته رو فقط به این صورت ارائه میده .

و تقریبا 3 ماه قبل از شروع ترم هم، هر دانشگاهی لیست رشته هایی که ترم جدید ارائه میشه را اعلام میکنه و در کنارش هم میزنه که ساختارش به چه صورته.


حالا داشتن چه شرایطی شانس گرفتن پذیرش در مقطع فوق لیسانس رو زیاد میکنه ؟

دوستان خوبم ، به محض اینکه شما بخواهید از طریق من برای گرفتن پذیرش اقدام کنید ، من همه تلاشم رو میکنم تا انشاءلله شما بتونید پذیرشتون رو بگیرین .

از طرفی هم رابطه من تقریبا با مسئولین دانشگاه خوب و صمیمی هستش در بعضی از مواقع که کار شما به خاطر شرایطتون به مشکل بخوره از این رابطه استفاده میکنم و یه حرکت هایی براتون انجام میدم تا انشاءلله به زودی پذیرشتون رو بگیرین .

ولی برای اینکه کار خودتون و دانشگاه و مدت زمان پذیرش و شانس گرفتن پذیرش براتون زیاد باشه ، چند تا مورد  در دانشگاه های مالزی مهم هستند و به شما هم کمک زیادی برای گرفتن پذیرش میکنند ، اینجا این موارد رو بهتون میگم .

مدرک زبان انگلیسی :

دانشگاههای مالزی اکثرشون برای ثبت نام اولیه ، مدرک زبان انگلیسی نمیخواهند ، ولی اگر شما این مدرک رو در زمان ثبت نام داشته باشید خیلی بهتره براتون .

شما هر نوع مدرک زبان دارید ، برای گرفتن پذیرشتون شانستون رو میبره بالا ، یعنی اگه حتی برای 4 ماه هم در یک آموزشگاه زبان رفتین کلاس ، مدرکش رو یا گواهی ش رو بگیرین بیارین .دوستانی هم که مدرک تافل یا آیلتس دارند دیگه مشکلی ندارند و فقط لازمه که کارنامه شون رو ارسال کنند .

معدل دوره لیسانس :

معدل خیلی مهمه ، شما اگه بخواهید تو یک دانشگاه ممتاز در مالزی ثبت نام کنید باید معدل لیسانستون بالای 15 باشه .البته در دانشگاههای دولتی این یکی از مهمترین شرطهاشون هست که باید معدل لیسانستون بالای 15 باشه .

و اگه معدلتون زیر 15 باشه شانستون کمتره ولی اگه معدلتون زیر 15 هست به من ایمیل بزنید تا کمکتون کنم

سابقه کار :

برای کسانی که معدلشون پائینه مثلا زیر 15 هستند، داشتن سابقه کار میتونه بهشون کمک کنه ، و تا حدی شانسشون رو ببره بالاتر .

مدارک مورد نیاز برای ثبتنام و مدت زمان پذیرش و هزینه ها و رشته های فوق لیسانس هم در لینکهای سمت راست موجوده .

خوب این هم از اطلاعت مقطع فوق لیسانس ، اگه مطلبی خواستین که من ننوشته بودم ، ممکنه که فراموش کرده باشم ، شما ایمیل بزنید و یا تماس بگیرید ، در خدمتتون هستم .

شاد و سرحال باشید

یاران خوبم ،لطفا در قسمت نظرات که زیر همین پست هست سوال نپرسید و فقط نظرتون را بنویسید ، هر سوالی براتون پیش اومد ، از طریق ایمیل ارسال کنید ، چون در قسمت نظرات سوالها جواب داده نمیشه و این قسمت فقط برای نوشتن نظرهای خوب شما در مورد این پست هست که من بدونم این مطلب براتون مفید بوده یا نه.پیشاپیش از نظرهای گرمتون ممنونم.

+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید
مرضیه  - تشکر     |2010-05-06 09:57:50
سلام واقعا از مطالب و راهنمایی هاتون
ممنونم..خیلی خوشحالم به وب شما سر زدم.من ترم 8
علوم کامپیوترم(پیام نورم)و قصد دارم در آینده
ی نزدیک برای فوق لیسانس به مالزی برم و دارم
اطلاعاتمو افزایش میدم.انشالله وقتی برای
رفتن تصمیم گرفتم با شما مشورت میکنم.پیروز و
شاد باشید..
mahshad  - salam   |2010-07-07 14:30:10
salam, man hamin term faregho tahsil shodam dar reshteye computer-software
,va ghasd daram baraye edame tahsil be malezi beram ba inke be kheili az
sait ha sar zadam vali baz ebhamaty vasam vojood dare ,age vasatoon
maghdoore mikhastam in ebhamatamo vasam raf konid .darzemn man mikham
vase azare89 beram, chetor mitoonam dar in mored azatoon komak begiram ?
mamnoon misham age komakam konid.
سلماز  - تحصیل در مالزی   |2010-08-09 09:00:49
سلام...من دارای مدرک کارشناسی برق_قدرت با
معدل بالای 15 هستم..برای گرفتن ارشد باید در
مورد کدام دانشگاه در مالزی که دارای رشته ی
من و مورد تایید وزارت علوم می باشد تحقیق
کنم؟هزینه هر ترم حدودا چقدر میشود؟با تشکر
فراوان...
سیما   |2010-08-12 17:11:07
سلام اول به خاطر تمام راهنمایی هاتون ممنون
شرمنده من لیسانس برق دارم با معدل 14.68 جایی هم
کار نکردم فک میکنید چه دانشگاهی میتونم
پذیرش بگیرم وکدام از دانشگاههای
اونجاfundمیدن مرسی
ناشناس  - porsesh   |2010-08-13 04:32:31
ba salam.age emkanesh hast daneshgahaye motabar ke moadel barashoon mohem nist
baram befrestid.man lisanse computer sakht afzar daram.
مهرزاد  - تشکر   |2011-09-19 15:25:52
سپاس و احترام

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .