سلام به همه دوستان

امیدوارم که شاد و پرانرژی باشید و زیر سایه مولا علی (ع) ، همیشه و همه جا سالم و سلامت باید .

تعداد خیلی زیادی ایمیل روزانه به دستم میرسه ، که در مورد یادگیری زبان از من میپرسید

و اینکه از همه این سوالات ، تقریبا 90% از شما در مورد این پرسیده بودین که میلاد ، تجربه های خودتون رو از یادگیری زبان انگلیسی به ما بگین .

و اینکه امروز فرصتی شد تا ، تجربه ها و خاطرات یادگیری زبان انگلیسی و روزهای سخت میلاد در یادگیری زبان رو براتون بگم ، البته اینجا نمیخوام براتون خاطره تعریف کنم ، اینجا میخوام تجربه هامو براتون بگم و چند تا راه یادگیری زبان که برای من موثر بودند رو بهتون بگم .

مطالبی که توی این پست میخوام براتون بنویسم صرفا تجربیاتی هستن که من از طرق مختلف ( تکنیک هایی که خودم کشف و استفاده کردم و خصوصا تجربیاتی که در طول چند وقت زندگی ام در خارج کشور به دست اوردم و.....) بهشون رسیدم پس ممکن هم هست که بعضی از این موارد ایراد داشته باشند ولی برای میلاد بسیار خوب بوده . من هم ادعا ندارم که اونچه که من پیشنهاد میکنم بهترین هست.تنها چیزی که میتونم بگم این هست که تمامی مواری رو که ذکر میکنم خودم شخصا به کار بردم و عملا نتیجه خوبی دیدم.

ببینید دوستان و یاران خوب میلاد و خوانندگان عزیز ایران تو مالزی ، هرگز اهمیت زبان رو فراموش نکنین. زبان کلید طلایی موفقیت در جامعه جدید هموم هست.تا وقتی حرف زدن فصیح و شیوا به زبان انگلیسی رو یاد نگرفتین موفقیت کاری خیالی بیش نیست.

اگر واقعا تصمیم دارین بیاین اینجا (مالزی ) ادامه تحصیل بدین و موفق بشین و یا اینکه به هر کشور خارجی دیگر ، این رو بدونید که زبان اولین و مهمترین چیزی هست که باید به بهترین شکل ممکن یادش بگیرید . پس تمام قواتون رو جمع کنین و اماده تلاشی سخت باشین.فکر نکنین با شرکت کردن در ازمون آیلتس و ترجمه کردن چند تا متن، دیگه اخر زبان شدین. نخیر !! راهی بس طولانی رو در پیش رو دارین من هم اون اوایل فکر میکدم که خیلی اسونه یادگیری زبان .

یادگیری زبان پروسه ای است که در ادامه زندگی جدیدتون باید به صورت جدی و غیر قابل توقف دنبالش کنین. در هر سطحی که هستین باز هم نیاز به اصلاح و ارتقاء خودتون دارین یعنی هیچ وقت فکر نکنید که دیگه آخر زبان هستین .

حالا بریم روی یادگیری زبان با روش میلاد امیدوارم که به درد همتون بخوره :

مهمترین نکته ای که در یادگیری زبان دوم باید مد نظر قرار داد و بهش توجه کنید ، این هست که خجالت رو باید کنار گذاشت .این مورد رو فعلا در ذهن داشته باشین  بعدا بیشتر در موردش میگم.

یادگیری زبان رو میشه به دو شاخه اصلی تقسیم کرد : گرامر و لغات

باید هر دو سطح رو ارتقاء بدین و نمیتونین به تقویت یکیشون بپردازین و اون یکی رو نادیده بگیرین . اینجا یادتون باشه دوستان خوبم که گرامر محدود و لغات نامحدود هستن. پس شما بالاخره در مقطعی یادگیری گرامر رو تموم خواهید کرد اما به هیچ عنوان نخواهید تونست تمام لغات انگلیسی رو یاد بگیرین.حتی اگر تمام عمرتون رو هم به یادگیری لغات اختصاص بدین ، این رو گفتم که یه روز فکر نکنید دیگه آره ، آخر زبان هستین .

همیشه سعی کنید در یادگیری لغات اولویت بندی کنید ، این خیلی حیاتی هست.اینکه چه لغاتی رو باید اول یاد بگیرین و کدوم لغات اهمیت بیشتری دارند. اگر بدون برنامه شروع به حفظ کردن لغات کنین می تونم بگم که بخش عمده ای از وقتتون رو هدر دادین و اخرش هم به هیچی میرسید . یکی از بدترین راههایی که من در اکثر دانشجویان و زبان اموزان ایرانی بخصوص در مالزی دیده ام این هست که دیکشنری رو باز میکنند و از یک کنار شروع میکنند به حفظ کردن لغات ، ازتون خواهش میکنم هیچ وقت این کار رو انجام نیدن ، مگر اینکه اینقدر در یادگیری زبان پیشرفته باشین که پیدا کردن لغتی که بلد نیستین براتون مشکل باشه .

برای انتقال لغات به حافظه بلند مدت و جلوگیری از فراموشی اون ، من روش جعبه لایتنر ( که به اسمهای دیگه ای مثل جی ۵ و غیره هم شناخته میشه ) رو پیشنهاد میکنم. ( یادش بخیر که چه خاطراتی من باهاش داشتم ) .

خودم اکثر لغاتی رو که الان می دونم از این طریق حفظ کردم و معتقدم که روش خیلی موثری هست.  البته دوستان یادتون نره که اصلا مجبور نیستین حتما محصول های تجاری مثل جی5 و غیره رو بخرین ، می تونین خودتون با مقوا کارت های کوچیکی درست کنین و در یک طرفش لغت انگلیسی و در طرف دیگرش معنای اون رو( به انگلیسی) بنویسین و در خانه های پنج گانه ( که می تونن لیوان، جعبه یا هر چیز دیگه ای باشن) قرارشون بدین و در بازه های زمانی مشخص مرورشون کنین تا مطمئن باشین که در حافظه ی دائمتون قرار گرفتن ، بعضی از خانمها من دیدم که آشپزی میکنند ، از جای ادویه و زردچوبه های توی آشپزخونه استفاده میکنند ، جالبه خودش البته من بهتون نمیگم که از چه وسایلی استفاده میکردم چون خودمم اون موقع خندم میگرفت وقتی میخوندم .
خودتون رو مقید کنید واقعا مقید کنید و برای این کار یک تصمیم جدی بگیرید که روزانه بسته به سطح زبانتون و میزان وقتی که دارید تعداد مشخصی لغت جدید رو با این روش یاد بگیرین و تعداد مشخصی فلش کارت درست کنین. من زمانی که میخواسم امتحان آیلتس بدم تقریبا تمام وقتم رو برای زبان گذاشته بودم حتی تا پنجاه لغت در روز هم حفظ می کردم دائما تکرارشون می کردم تا در حافظم بمونن . من هنوز هم این کار رو میکنم ولی خوب الان که زبانم یه خورده پیشرفت کرده و مشغله ام زیاد شده ، نسبت به قبل ، کمتر وقت میذارم ولی خوب دیگه هفته ای 50 تا لغت رو حفظ میکنم باز هم ، یعنی تا ببینم یک فرصت آزاد هست میرم سراغش یا کتاب یا اینترنت و یا همین جعبه . اما کاملا مقید به این چند لغت در هفته هستم هستم و با همسرم خیلی وقتها براش برنامه ریزی میکنم و بار ها پیش اومده که وقت نکردیم کارهای خودمون رو انجام بدیم اما لغاتی که توی برناممون بوده رو یاد گرفتیم . فراموش نکنید که آدم های موفق کسانی هستند که خودشون خودشون رو مقید و مجبور به انجام کاری می کنن و برای قوانینی که خودشون برای خودشون می ذارن احترام قائلن و بتونند روی همه این برنامه ها بخوبی کنترل باشند و کار امرو رو به فردا نندازند .

یه قانون برای یاد گیری لغات جدید برای خودتون بذارین. مثلا روزی ده یا بیست یا … لغت جدید. اما به خودتون قول بدین تا وقتی این تعداد لغات رو یاد نگرفتین به رختخواب نرین ، ببینید بچه ها وقعا این برنامه رو بریزید برای خودتون ، اگه اینها نباشه مطمئن باشید بشتر از 10 سال طول میکشه که زبان رو یاد بگیرید !


اما چه طور بفهمیم کدوم لغات رو باید یاد بگیریم و کدوم لغات رو بذاریم برای بعد؟

این سوالی هست که خودم مدت ها دنبال جوابش بودم و راه های مختلفی رو برای پیدا کردنش پیگیری کردم . اما قبل از اینکه راه کارهای من رو دنبال کنین اول باید به یه سطح مشخص رسیده باشین. معمولا چهار هزار لغت برای صحبت کردن و رسیدن به سطح آغازینی که من دارم ازش حرف می زنم کفایت می کنه اما یادتون باشه که این ابتدایی ترین سطح ممکن هست و تازه پله ی شروع یادگیری پیشرفته ی زبان به حساب میاد. برای رسیدن به این سطح کتاب های مقدماتی و متوسط لغات راه گشا های خوبی هستند.

خوب، مغرور نشید! با تموم کردن دو تا کتاب تازه وارد مرحله ی آغازین یادگیری پیشرفته ی زبان شدین. یادگیری لغات همچنان ادامه داره ، حالا فکر نکنید میتونید همین الان پاشین برین انگلیس توی یک کنفرانس 7 ساعت سخنرانی کنید ، بشین همونجا زبانتون بخون که تازه اولشه .

اما حالا از کجا لغات مفید رو پیدا کنی و یادگیریشون رو شروع کنین؟

من روش های مختلفی رو امتحان کردم. یکی از راه هایی که در ابتدا دنبال می کردم وب سایت هایی بود که کلمات جدید رو یاد می دادن ، دیگه اینقدر وبسایت میرفتم که ایترنت از دستم شاکی بود. من مدتی از یکی از اونا استفاده کردم. حدود سیصد چهارصدتا از کلماتش رو که یاد گرفتم احساس کردم این بهترین کاری نیست که می شه انجام داد. توی صحبت کردنم با مردم مالزی ، و با دوستان خارجی و در چندین محیط کاری که میرفتم  اون لغات رو استفاده می کردم و نتیجه فوق العاده خنده دار بود بعضی وقتها میگفت بابا میلاد بیکار بودی پا شدی اومدی خارج دلت خوشه زبان یاد گرفتی . بعضی وقت ها معنی کلمه ای که استفاده می کردم رو نمی فهمیدن. حالا تصور کنین این لغات رو اگه در کوچه و بازار استفاده کنین چقدر مردم متوجه منظورتون می شن یا اینکه اصلا چیزی متوجه میشن؟.

یک چیز رو متوجه شدم: لغاتی که در دو کشور انگلیسی زبان به طور مکرر استفاده میشن با هم متفاوتن. یک وبسایت (یا یک کتاب) به هیچ وجه نمی تونه یه نسخه بده و بگه این برای تمام زبان آموزان -در هر کشوری که قصد دارن زندگی کنن- مناسب هست( به استثنای لغات مقدماتی) ، پس خیلی خودتون رو زیاد درگیر این وبسایتهای یادگیری زبان و .... نکنید ، البته این راهی بود که من رفتم و یک کوچولو پشیمون شدم از وقتی که گذاشتم براش.


اما بالاخره منابع پیشهادی من برای بسط لغات:

۱- بهترین منبع کلمات ، مردم دور و برتون هستن(مسلما این تکنیک وقتی به کارتون میاد که وارد یک کشور انگلیسی زبان شده باشین) ولی دوستانی که الان ایران هستند سعی کنین هر جایی که هستین( توی ترن، اتوبوس، سر کار…) به نوارها و سی دی های انگلیسی گوش بدین. بهتر هست همیشه یک کاغذ و قلم همراهتون باشه و کلماتی رو که می شنوین و معنیشون رو نمی دونین رو بلافاصله یادداشت کنین و در فرصت مناسب از توی دیکشنری مفهومش رو پیدا کنین.اگه در همون لحظه کلمه رو یادداشت نکنین شک نداشته باشین که بعدا از یادتون می ره و افسوسش رو می خورین ازتون خواهش میکنم توی این مرحله شکار لخظه ها یادتون نره . اگه در مورد دیکته صحیحش مطمئن نیستین سعی کنین فقط آهنگ کلمه رو یادداشت کنین؛ بعدا که توی لغت نامه واردش کنین اگه اشتباه باشه گزینه های مشابه رو دیکشنری بهتون میده و با کمی دقت می تونین معنی کلمه مورد نظر رو پیدا کنین.و تو خونه هم همین طور. مهم ترین اصل یادگیری زبان رو فراموش نکنین: خجالت رو بذارین کنار!

۲- جای دیگه ای که همیشه کلمات مفید توش پیدا میشه توضیحات لغت نامه های انگلیسی به انگلیسی هست ، واقعا باید بگم ممنونتم ای لغت نامه انگلیسی به انگلیسی که خیلی به من کمک کردی ، هنوزم دارمش بعد از گذشت سالها. اگر( بعد از عبور از سطوح مقدماتی زبان) هنوز دارین از لغت نامه های انگلیسی به فارسی استفاده می کنین بدونین که دارین بدترین ظلم رو به خودتون می کنید بدونید که دارید وقتتون بیهوده داره میگذره بدنید که میلاد از دستتون عصبی شده .

یاران خوب ، لغت نامه ی انگلیسی به انگلیسی در یادگیری پیشرفته زبان فوق العاده موثر هست همین فردا برید یکی بخرید . در این لغت نامه ها، در جمله ای که برای توضیح معنای یک کلمه در مقابل اون نوشته شده از شفاف ترین کلمات ممکن استفاده شده تا برای همه قابل فهم باشه بعضی وقتها میبینید که یک کلمه ای نوشته شده و تا به حا ندیدین ولی معنیش رو میدونید ، جالبه نه ؟. اگه معنی هر کدوم از اون کلمه ها رو نمی دونین بلافاصله یادداشتش کنین. هیچ کدوم از اون کلمه ها رو نباید از دست بدین. اون کلمات جواهرهای با ارزشی هستند که دونه دونشون رو باید بجوید (مراقب دندوناتون باشین) . در توضیحات لغت نامه هیچ کلمه ای نباید باشه که شما بلد نباشید. اگه به چشمتون خورد فورا معنیش رو پیدا کنید و حفظش کنید و اگه از دستش بدین یعنی یک امتیاز در یادگیری زبان از دست دادین . کلمات موجود در جمله ی تشریحی رو باید در کنار کلمه ی اصلی یاد بگیرین. کلماتی که در قسمت مثال های این لغت نامه ها به کار رفته هم در درجه ی بعدی اهمیت قرار دارن. من خودم از- Oxford که به حق یکی از بهترین لغت نامه های دنیا هست استفاده می کردم و الام هم استفاده میکنم چون توضیحاتش بی نهایت شفاف و واضح هست و به خوبی مفهوم کلمه رو منتقل می کنه. نرم افزارش در ایران به راحتی پیدا میشه میتونید بگیرید و استفاده کنید .

۳- روزنامه های انگلیسی هم منبع خوبی برای یادگیری کلمات هستند. خصوصا اون ستونی که مردم نظرات و انتقادات و پیشنهاداتشون رو نوشتن. اون جملات تشکیل شده از کلماتی هستند که توسط مردم عادی نوشته شدن. فراموش نکنین که شما اول باید اکثر کلماتی که همه ی مردم استفاده می کنن رو یاد بگیرین و بعد سراغ کلمات پیشرفته تر برین.

لغات یکی از مهمترین پایه های زبان هستند که هم در گوش دادن وحرف زدن و هم در نوشتن و خوندن به کار میان. اهمیت لغات رو دست کم نگیرین و برای ارتقای سطح لغاتی که می دونین به سخت ترین شکل ممکن تلاش کنین. بچه یک نکته دیگه اینکه در هنگام یادگیری لغات حتما طرز صحیح تلفظ اونا رو هم یاد بگیرین .

چند نکته حیاتی که در حین یادگیری زبان باید به یاد داشته باشید:

تلاش نکنید که سریع صحبت کنید. برخلاف نظرخیلی از معلمین زبان من فکر می کنم -تا وقتی که آهنگ صحیح ادای جملات دستتون نیومده- کلمات یک جمله رو باید به شکل کاملا شمرده بیان کنین. برای گرفتن آهنگ صحیح جملات کافی هست که به دقت به نوار یا سی دی گوش کنید.  اگر شمرده صحبت کردن رو شروع کنین و همزمان به صحبتها به دقت گوش بدین، مطمئن باشید که بعد از مدتی آهنگ صحیح جملات دستتون میاد و بعد از چند ماه سرعت حرف زدنتون به صورت خودکار افزایش پیدا می کنه. شرط مهم این قضیه این هست که افزایش سرعت نباید به صورت ارادی انجام بشه وگرنه ممکنه جملاتتون نامفهوم و ناواضح به نظر بیاد و کسی متوجه منظورتون نشه.

به تلفظ صحیح حروف دقت کنید. مطمئنا می دونین که برای تلفظ Th در انگلیسی باید زبونتون نوک دندوناتون رو لمس کنه . تلفظ حرف V هم با W کاملا متفاوت هست. برای تلفظ W نه دندون با لب تماس پیدا می کنه و نه لب ها با هم. فقط لب ها به هم نزدیک می شن. درصورتی که برای تلفظ حرف V دندون کاملا با لب تماس پیدا می کنن. فراموش نکنین که این نکات ریز و به ظاهر کوچیک در لهجه ی شما تاثیر فراوانی دارن. پس سعی کنین با تمام جزئیات رعایت کنینشون. مهمترین اصل یادگیری زبان رو دوباره یادآوری می کنم: خجالت رو بذارین کنار!

یادم میاد هر کدوم از بچه هایی که میان اینجا ملاس زبان هر از گاهی از من میپرسند ، آقا میلاد ما چند ماهه میتونیم به زبان انگلیسی صحبت کنیم ؟ برای جالبه واقعا که فقط عشقمون اینه که بتونیم اینگلیسی حرف بزنیم ولی این نکات رو اصلا توجه نمیکنیم .

نوشتن به زبان انگلیسی رو شروع کنین

انگلیسی فکر کنید. حرف زدن به انگلیسی رو حتی با خودتون هم که شده تمرین کنید. دائما سعی کنید کارهایی رو که دارین انجام می دین یا می خواین انجام بدین رو با خودتون به انگلیسی مرور کنید ، یادمه که یک سری از مواقع همسرم رو مجبور میکردم که اگه کاری به من داره به زبان انگلیسی به من بگه ، بخصوص وقتهایی که میخواست من چیزی بخرم و یا مثلا میخواست یک لیوان آب بهش بدم ،و اگر فارسی میگفت من جوابش رو نمیدادم اصلا هم شوخی نداشتم .

خوب بریم که من بقیه اش رو هم براتون بگم ....

به مکالمات انگلیسی زیاد گوش بدین. به رادیو، تلویزیون یا هر جای دیگه ای که داره به زبان انگلیسی ( خصوصا با لهجه ی مورد نظر شما) صحبت می شه به دقت گوش بدین. یه خورده که پیش رفتین سعی کنید تمام کلمات یک جمله رو بشنوید. روی هر کلمه ی به ظاهر اضافه ای که می شنوید دقیق بشین و سعی کنید بفهمید چرا فرد مورد نظر از اون ساختار جمله استفاده کرد. این مسئله به اصلاح گرامرتون خیلی کمک می کنه.

نکته ی آخر اینکه:

نوشتن این مطلب در مورد یادگیری زبان اصلا به این مفهوم نیست که من الان ته زبان انگلیسی هستم. همونطور که اشاره کردم هنوز دارم به سختی تلاش می کنم تا زبانم رو روز به روز بهتر کنم و نقاط ضعفم رو پوشش بدم. من فقط یک زبان آموز هستم، کسی که دوست داشت اندوخته هاش رو با شما به اشتراک بذاره .

امیدوارم که مطالب این پست برای همه کسانی که میخواهند زبان انگلیسی را بیاموزند مفید واقع بشه.

و در آخر اینکه این مطالب برای همه کسانی بود که در ایران یا مالزی دارن دوره های زبان اموزی رو میگذرونند . برای یادگیری زبان در مالزی هم در هر کالجی که باشید باید خودتون این کارها رو انجام بدین چون این موارد رو کسی به شما نمیگه ، و سعی کنید در یادگیری زبان واقعا خودتون راه یادگیری کشف کنید که زودتر و بهتر بتونید زبانتون رو تقویت کنید .

اگه براتون مفید بود لطفا نظرتون رو در پائین همین پست بنویسید.

یاران خوبم ،لطفا در قسمت نظرات که زیر همین پست هست سوال نپرسید و فقط نظرتون را بنویسید ، هر سوالی براتون پیش اومد ، از طریق ایمیل ارسال کنید ، چون در قسمت نظرات سوالها جواب داده نمیشه و این قسمت فقط برای نوشتن نظرهای خوب شما در مورد این پست هست که من بدونم این مطلب براتون مفید بوده یا نه.پیشاپیش از نظرهای گرمتون ممنونم.

+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید
maryam   |2011-10-02 11:48:32
من با تمام حرفهاتون موافقم
خيلي هاش
حرفهايي بود كه قبلااستادهاي زبان به من ياد
داده بودن و واقعا در عمل مفيد هستن
با تشكر
فراوان از شما
______________________________
جواب
:
متشکرم از شما ، امیدوارم که برای همه همین
طور باشه
milad   |2011-10-02 11:47:52
agha milad ye ketab khoneye khob to malezi moarefi konin kolan asamie ketab
khoneha ya irani ya khareji mamnon misham
matlabaton hamishe
khobe
______________________________
سلام میلاد جان
ممنونم
بابت لطف بزرگت .
توی هر کالج و هر دانشگاهی در
مالزی کتابخونه هست اگه پیگیرش باشید و اون
چیزی که توی ایران بوده اینجا کم هست .
میلاد
جان ما دوستت داریم ولی سوالات بعدی رو به
ایمیل ارسال کنید
مریم  - تشکر   |2011-10-02 11:45:54
میلادخانم از زحمات و اطلاعات ارزشمندتان حظ
وافر بردیم
_________________________________
جواب :
تشکر
تشکر ، ناقابل بود
ناشناس  - خسته نباشید   |2011-10-02 11:46:12
سلام اقا میلادازتمام راهنمایی های خوب شما
متشکرم من یکی از خواننده های مطالب شما هستم
و از راهنما یی های خالصانه ی شما سپاس
گزارم
______________________________
سلا و سپاس
خوشحالم
که مطالب من رو میخونید و تشکر میکنم ازتون
mojtaba darvish  - salam agha milad   |2011-10-02 11:44:24
mamnoon az zahamat va vaghte ba arzeshi ke baraye ma mizari va az koochektarin
tajrobiyate mofidet maro bahremand mikoni...mamnoonam va omidvaram hamishe
betoonim az tajrobiyatetoon estefade va bahre
bebarim...mamnoonam
_____________________________
جواب :
درود
آقای درویش و مرسی، شما چون خوب هستین من هر چی
که بنویسم باز هم کمه چون میدونم اینها آدمهای
مهربونی مثل شما میخونند
هومن روشنایی   |2011-10-02 11:49:04
سلام.لازم به ذکر است که آقا میلاد نه تنها
زبان انگلیسی رو خوب صحبت می کنند زبان مالایی
رو هم تا حدودی مسلط هستند.البته اینا رو من
به شخصه از آقا میلاد دیدم
.
______________________________
جواب :
ممنونم هومن جان ،
شما که مارو شرمنده میکنید همش واقعا ممنونم
از لطف بی ریات، انشالله سر فرصت یک حرفهای
خوبی هم در مورد زبان شیوای مالایی دارم
ناشناس   |2011-10-02 21:22:23
خیلی عالی بود ممنون
__________________________
جواب
:
سپاس ، ناقابل بود
zahra  - تشكر   |2011-10-03 00:03:06
سلام آقاميلادمطالب بسيارجالبي بودوممنونم
كه اينقدرخالصانه وصميمي اطلاعاتت روبه
ديگرون منتقل ميكني وشك نكن موفقيت
شمادرمالزي نتيجه همين صداقت وخلوص توست من
دارم زبان ميخونم امابرام خيلي مشكله حتمابه
اين نكاتي كه گفتي توجه ميكنم درضمن ممنون كه
جواب ايميلم رودادي وممنون ازاين همه اطلاعات
خوبت انشاالله ديماه زيارتتون ميكنيم به
همسرت هم سلام برسون موفق
وپيروزباشي
____________________________
جواب :
مرسی
واقعا زهرا خانم از این همه انرژی مثبتی که در
نظرتون هست . به امید دیدار شما در مالزی .شما
هم به خانواده سلام برسانید .
مجتبی   |2011-10-03 09:13:46
به به سلام بر یارو یاور ایرانیان و سلام بر
مردانی که از 10 سانتی متری خانه ما عبور
میکنند و شب بعد خبر میدهند فلان جا رفتیم
.
خیلی دوستت داریم میلاد جان.
همیشه به این
فکر میکنم که اگه مالزی نباشی ما چیکار کنیم
اینجا ؟
____________________________
جواب :
مجتبی جان
ارادتمندیم و بیشتر دوستت داریم .درسها خوب
پیش میره یا نه ؟ ما هم بدون شما اینجا دیگه
نمیتونیم بمونیم . هنوز اولین ایمیلی رو که
برای مشاوره از ایران برام ارسال کردی دارم و
هر از گاهی نگاه میکنم . چه دنیای کوچیکی
.دوستت داریم ما
سولماز   |2011-10-03 07:17:12
ممنون خیلی مفید بود
_______________________________
جواب
:
قابل شما رو نداره.متشکرم از نظرتون
بهزاد   |2011-10-03 07:16:12
سلام. ممنون میلاد جان،مطالب جالبی بود.
همانطور که تو هم گفتی گوش کردن به فایل های
صوتی و تلویزیون تاثیر فوق العادهای داره.
البته برای تقویت مهارت خواندن و نوشتن فکر
میکنم خواندن داستانهای کوتاه و یا مطالبی که
آدم با خوندنش حال میکنه بهترین استراتژی
باشه.
_________________________________
جواب :
ممنون این هم
ایده خوبی هست.
zahrat   |2011-10-03 07:15:19
سلام آقا میلاد
ممنون بابت راهنماییهاتون
.منم دارم زبان می خونم تا دیماه بیام.یه روشی
که غیر از این فلش ها استفاده می کنم اینه که
هر روز یه داستانهایی تو بعضی سایتها هست که
ترجمه فارسی داره .می تونیم اول خودمون از روی
متن فارسیش انگلیسیشو بنویسیم بعد با متن
انگلیسی مقایسه کنیم به گرامر کمک می کنه
.البته ببخشید تو پست شما دخالت کردم ها.گفتم
شاید مفید باشه
______________________________
جواب :
مرسی
،آره این هم خوبه من نظر شما رو تائید کردم که
بقیه دوستان از تجربه شما استفاده کنند.
amin  - baz ham mesle hamishe   |2011-10-03 19:19:45
با سلام
امیدورام که حالتون خوب باشه
باز هم
مثل همیشه یک راهنمایی خوب و راهگشا برای
کسانی که قصد دارند برای ادامه تحصیل و زندگی
به مالزی بیان رو
گذاشتین
___________________________
جواب :
امین جان
سلام ، اینها ناقابل هست و این نظرات پرانرژی
شماست که منو وادار به نوشتن میکنه.
بسیار
ممنون و متشکرم
علی  - عالی بود...   |2011-10-05 09:05:31
با درود فراوان...خسته
نباشید
___________________________
جواب :
مرسی علی جان
hossein  - tanx   |2011-10-05 20:05:01
salam.vaghean tajrobiate mofidio dar ekhtiare hame gozashtid.kheili mofid
bood.makhsoosan jaebe laytnero khejalati
nabudan...
______________________________
جواب :
حسین جان مرسی
، اینها رو اینجوری نوشتم که مطالب با تنوع
باشه و خستتون نکنه .
فرهاد   |2011-10-10 13:06:41
با سلام. اگر چه آدمها متفاوتند ولی تجربیات
مفید شما و سخاوت در گفتن آنها قابل تحسین است.
متشکرم.
maryam   |2011-10-18 06:32:26
ممنون از صداقت شما.واقعا این لطف شما رو که
وقت می ذارین واسه هم وطن ها باید صمیمانه ارج
نهاد.

انشاله خدای بزرگ از بی کرانه گی اش به
شما هرچه آرزو دارین بی ریا بده درست مثل
خودتون که به دیگران تقدیم می کنین.

سبز و
سربلند باشید.
علیرضا     |2011-10-24 03:17:28
واقعا مطالبتون سنگ تمومه.
ناشناس   |2011-10-29 02:39:26
damet garm dash milad
باران  - تشکر   |2011-10-31 07:22:18
واقعا متشکرم سایت عالی دارید ولی بعضی نکاتش
مثل این دیگه خیلی جالب بود چون دقیقا سوال من
بود که همیشه میگفتم اینجا زبان رو بخونم یا
کشوری که برای تحصیل انتخاب کردم و آیا ارزش
داره پول بدیم
ممنون
sohrab   |2011-11-03 12:36:13
saaaaaaaaaaaaaaaaaaalaaaaaaaam vaghean az in hame lotfi ke nesbat b bachehay
irani k mikhan zaban yad begiran darid tashakor mikonam.man b nemayandegy az
rofagha migam ke bisti milad joooooooooooooon
morovati   |2011-11-10 03:12:11
به نام خدا
با سلام
از راهنمایی بسیار
خوبتان برای یادگیری زبان انگلیسی ممنونم

باید اعتراف کنم من تا این لحظه با دیکشنری
انگلیسی به فارسی معانی لغات رو بدست می آوردم
و از این لحظه تصمیم گرفتم به شیوه انگلیسی به
انگلیسی یاد بگیرم .
بازم ممنون
علی   |2011-11-15 17:15:45
مرسی میلاد جان.خیلی مختصر و مفید گفتی.من هم
همین موارد را تجربه کرده ام .یاد آوری این
نکات برای هر زبان آموزی می تونه مفید و
کاربردی باشه . برات آرزوی موفقیت می کنم.
علی
از نصف جهان
mahdiye   |2011-12-12 09:16:15
salam agha milad,bazam be khatere rahnamayii haye sadeghane va delsuzanatun
mamnunam, ishala hamishe shado movafagh bashin...
farnaz  - اطلاعات مالزی   |2012-01-04 10:14:38
با سلام
سایتتون خیلی خیلی خیلی خیلی آلی بود
من و تمام دوستانم که سایت شما رو خوندیم
ازتون تشکر می کنیم و امیدواریم در تمام مراحل
زندگیتون موفق باشید
mitra   |2012-02-25 00:02:59
mer30
فریده   |2012-04-01 02:46:22
سلام خیلی سایت جالی درست کردین. امیدوارم روز
به روز موفق تر باشی به همراه خانواده
محترمتون. خیلی ماهی خیلی خیلی
vahid   |2012-08-19 11:51:07
مرثی داداش.حال کردم با روشات و به خودم
امیدوار شدم چون روشهایی که گفتی واقعا نتیجه
میده
حسین  - سلام   |2012-08-27 13:22:23
سلام عزیزم انشاالله همیشه هر جایی که هستی
موفق پیروز باشی.خیلی جالب و زیبا بود مرسی
مرسی مرسی.قربانت
مریم کاظمی   |2012-09-22 10:35:38
خواستم بدون نظر برم اما گفتم شرط ادب نیست
که.واقعا مرسی بابت نوشته های بدردبخوری که تو
سایت میذارید در هر زمینه ای...

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .