سلام به همه دوستان

توی این پست اطلاعات کامل دانشگاه پتروناس رو براتون مینوسم ، امیدوارم که بدردتون بخوره ، اگر دنبال اطلاعاتی در مورد این دانشگاه بودین و در این پست نتونستین پیدا کنید ، ایمیل بزنید در خدمتتون هستم .

خوب برم سر اصل مطلب ببینیم این دانشگاه چه هست و کجاست .

نام کامل دانشگاه : University Techlonogy Petronas

اگر حرف اول هر کدام از 3 کلمه بالا رو کنار هم بذارید که پر رنگتر هستند ، میشه UTP ، این دانشگاه رو هم مثل بقیه دانشگاههای مالزی ، با نام اختصارش میشناسند ، یعنی UTP ، ما هم در این پست میگوییم یو تی پی ، با توپ و تفنگ اشتباهش نگیرید .

ارزیابی دانشگاه پتروناس ( UTP ) از نظر وزارت علوم ایران :

دانشگاه پتروناس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کلیه رشته ها و در مقطع دکترا فقط در رشته های مهندسی شیمی ، نفت و مکانیک ، مورد تائید وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران هست .

معرفی دانشگاه ( UTP ) پتروناس :

دانشگاه پتروناس ( UTP ) در واقع یکی از دانشگاههای تکنولوژی و مهندسی در مالزی هست که قطب این دانشگاه در رشته های مهندسی واقعا قوی هستش و در بین دانشگاههای خصوصی مالزی ، تنها دانشگاهی هست که دوره لیسانش مورد تائید وزارت علوم ایران هست که این یک دلیل خوبی میتونه باشه برای انتخاب این دانشگاه بخصوص برای مقطع لیسانس ، و برای مقطع فوق و دکترا هم که دیگه غیر قابل توصیف .

این دانشگاه در سال 1997 تاسیس شد ، که اون دور دورها ، اسمش موسسه تکنولوژی پتروناس بوده( ITP) ، و یکی از شعبه های پتروناس هم بوده ، و در سال 1995 این موسسه به تائید وزارت آموزش مالزی ، رسما به عنوان دانشگاه شناخته شد .

راستی دوستان ، پتروناس ( PETRONAS ) هم شرکت ملی نفت مالزی هست ، یادتون نره که رشته نفت در این دانشگاه رو براش سر و دست میشکونند ها .

در کل برای رشته های مهندسی ارزشش رو داره به دور از کوالالامپور باشی و در پتروناس سر کنید ، حالا چند خط جلوتر در مورد محلش بهتون میگم .

فکر دیگه تا اینجا کافی باشه که از این دانشگاه بگم ، با اجازتون میرم سراغ بقیه اطلاعات دانشگاه ، که براتون مهمتر هست ، تا ببینیم چه هست چه میخواهد بکند .

موقعیت مکانی دانشگاه پتروناس ( PETRONAS ) :

دانشگاه پتروناس ( UTP ) در ایالت پراک ( perak ) ، و در شهر سری اسکندر ( Sri Iskandar ) واقع شده ، فاصله زمانی این دانشگاه تا مرکز کوالالامپور تقریبا 3 ساعت و نیم با ماشین هست و تقریبا 45 کیلومتری جنوب شرقی شهر IPHO که بزرگترین شهر ایالت پراک هست واقع شده .

رفت و آمد به دانشگاه پتروناس (UTP ) چطوره :

دوستانی که برای دانشگاه پتروناس ( UTP) ثبت نام میکنند ، ابتدا باید از ایران به کوالالامپور بیان ، بعد به وسیله پرواز داخلی و یا اتوبوس و یا تاکسی به ایالت پراک و بندر سری اسکندر بروند .

اونجا هم که خوابگاه موجود هست و اجاره خونه نزدیک دانشگاه براتون مقدوره ، لذا در مورد رفت و آمد روزانه به دانشگاه مشکلی نخواهید داشت .

امکانات رفاهی و تفریحی دانشگاه پتروناس برای دانشجویان :

دانشگاه پتروناس دارای یک مجموعه ورزشی هست که تقریبا همه امکانات از قبیل ، زمین فوتبال ، سالن فوتسال ، سالن بدمینتون ، سالن تنیس ، زمین بسکتبال و .... هست ، که شما میتونید به راحتی ازشون استفاده کنید و فیض ببرید .

در کل منطقه دانشگاه و مناطق خوابگاهها ، نیز اینترنت پرسرعت در خدمت شما هست و میتونید استفاده کنید .

دو تا مغازه هم در خود کمپ هست که میتونید خرید های روزانتون رو از اونجا انجام بدین . و کتابخونه بزرگ دانشگاه که به اینترنت چندین سیستم مجهز هست و میتونید همه روزه بجز روزهای تعطیل استفاده کنید .

ویزای دانشجویی برای دانشجویان دانشگاه UTP :

کلیه کسانی که در دانشگاه پتروناس ثبت نام میکنند از مقطع پیش دانشگاهی تا دکترا ، از طرف دانشگاه و اداره مهاجرت مالزی ، ویزای دانشجویی بهشون تعلق میگیره ، که سالانه برای تمدید این ویزا هم مبلغ 60 رینگیت ازتون میگیرند ، کسانی هم که متاهل هستند به همسر و فرزندانشون ویزای همراه میدهند . موقعی که بهتون پذیرش میدهند لیست مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزا رو هم بهتون میدهند که روز ثبت نام شما در مالزی ، اون مدارک رو به دانشگاه تحویل میدین جهت ارسال به اداره مهاجرت مالزی جهت گرفتن ویزای دانشجویی .

بیمه خدمات درمانی برای دانشجویان دانشگاه UTP :

کلیه دانشجویان دانشگاه پتروناس بیمه دانشجویی شامل حالشون میشه ، هزینه بیمه هم برای هر سال تقریبا 100 رینگیت هست .

خوابگاههای دانشگاه petronas :

این دانشگاه هم مثل بقیه دانشگاههای مالزی ، برای دانشجویان خوابگاه داره ، که میتونید استفاده کنید و اگر هم از محیط خوابگاه خوشتون نیومد ، یه مدت تقریبا 2 تا 3 ماهه توی خوابگاه باشید ، تا با محیط آشنا بشید ، بعد میتونید برید بیرون از محیط دانشگاه یک آپارتمان اجاره کنید .

هزینه خوابگاه هم برای هر ماه ، برای هر نفر تقریبا 160 تا 200 رینگیت هست .

شرایط زبان انگلیسی برای ثبت نام در دانشگاه پتروناس :

کلیه کسانی که در دانشگاه پتروناس میخواهند ثبت نام کنند ، میبایست نمره تافل حداقل 550 و یا نمره آیلتس حداقل 6 داشته باشند .

کسانی که این مدرک و این نمره را ندارند ، برای ثبت نام هیچ مشکلی نیست و اگر تا قبل از شروع کلاسها و ثبت نام نهایی نتونستند این مدرک رو بگیرند ، دانشگاه براشون دوره زبان میذاره و میتونند در دوره زبان دانشگاه شرکت کنند و بعد از گذروندن دوره زبان میتونید وارد ترم دانشگاه بشید .

مقطع پیش دانشگاهی در دانشگاه پتروناس ( UTP ) :

همون طور که همتون میدونید ، دوره پیش دانشگاهی در مالزی ، در دانشگاههای برگزار میشه ، که تقریبا یکسال هست مثل ایران خودمون البته توی اون یک سال ، 3 ماهش تعطیله .

کسانی که میخواهند برای دوره لیسانس دانشگاه petronas ( پتروناس ) اقدام به اخذ پذیرش کنند ، هیچ مشکلی ندارند ، ولی بعضی از دوستان ، پیش دانشگاهی ندارند و یا مثل رشته های مهندسی کلا مقطع پیش دانشگاهی رو نگذرونده اند ، و یا کسانی هستند که بعد از دوره 3 ساله دیپلم میان و بذار خیلتون رو راحت کنم ، هر کسی که میخواد برای لیسانس دانشگاه پتروناس بیاد و پیش دانشگاهی نداره ، میتونه دوره پیش دانشگاهی رو در خود دانشگاه پتروناس بگذرونه .

و نحوه ثبت نامش به این صورته که شما برای مثال برای رشته مهندسی مکانیک در پتروناس ثبت نام میکنید و پیش دانشگاهی ندارید ، اینجا که اومدین دوره پیش دانشگاهی مختص رشته مکانیک رو میگذرونید و بعد از دوره پیش دانشگاهی وارد کلاسهای اصلی دانشگاه میشید .

هزینه دوره پیش دانشگاهی در دانشگاه پتروناس ، مبلغ 16161 رینگیت مالزی هست ، فراموش نشه که این مبلغ رو ابتدای سال که شما تشریف میارید انشاءلله ازتون به صورت یکجا میگیرند .

رشته های دانشگاه پتروناس در مقطع لیسانس :

1- مهندسی مکانیک - Mechanical Engineering - در شاخه های زیر :

مهندسی خودرو

مهندسی انرژی

مهندسی مواد

مهندسی ساخت

مهندسی نفت

رشته های فوق 4 ساله هستند و هزینه کل دوره 4 سال به همراه هزینه خوابگاه میشه 69202 رینگیت که در 4 قسط به صورت سالانه باید پرداخت کنید .

2- مهندسی برق و الکترونیک - Electrical and Electronic Engineering - در شاخه های زیر :

مهندسی کنترل و ابزار دقیق

مهندسی سیستم های قدرت

مهندسی سیستم های تعبیه شده

مهندسی سیستم های مخابراتی

مهندسی ریز الکترونیک

رشته های فوق 4 ساله هستند و هزینه کل دوره 4 سال به همراه هزینه خوابگاه میشه 69202 رینگیت که در 4 قسط به صورت سالانه باید پرداخت کنید .

3- مهندسی عمران - Civil Engineering - در شاخه های زیر :

مهندسی ساخت و ساز

مهندسی محیط زیست

مهندسی زئوتکنیک

مهندسی سازه های دریایی و سواحل

رشته های فوق 4 ساله هستند و هزینه کل دوره 4 سال به همراه هزینه خوابگاه میشه 69202 رینگیت که در 4 قسط به صورت سالانه باید پرداخت کنید .

4- مهندسی شیمی - Chemical Engineering - در شاخه های زیر :

مهندسی تجزیه و تحلیل فرآیند و کنترل

مهندسی گاز و پتروشیمی

مهندسی فرآیند کارخانه

مهندسی صنایع زیست محیطی

رشته های فوق 4 ساله هستند و هزینه کل دوره 4 سال به همراه هزینه خوابگاه میشه 69202 رینگیت که در 4 قسط به صورت سالانه باید پرداخت کنید .

5- مهندسی نفت - Petroleum Engineering - در شاخه های زیر :

مهندسی حفاری و عملیت تولیدی

مهندسی مخزن

رشته های فوق 4 ساله هستند و هزینه کل دوره 4 سال به همراه هزینه خوابگاه میشه 69202 رینگیت که در 4 قسط به صورت سالانه باید پرداخت کنید .

6- لیسانس تکنولوژی و علوم نفت - Petroleum Geoscience - در شاخه های زیر :

اکتشاف ژئو فیزیک

مطالعات حوضه مخزن

رشته های فوق 4 ساله هستند و هزینه کل دوره 4 سال به همراه هزینه خوابگاه میشه 70577 رینگیت که در 4 قسط به صورت سالانه باید پرداخت کنید .

7- لیسانس فناوری اطلاعات و ارتباطات - Information Comunication and Technology - در شاخه های زیر :

مدیریت مالی

مدیریت شرکت

مهندسی نرم افزار

الکترونیک دیجیتال

فناوری چند رسانه ای

رشته های فوق 4 ساله هستند و هزینه کل دوره 4 سال به همراه هزینه خوابگاه میشه 61408 رینگیت که در 4 قسط به صورت سالانه باید پرداخت کنید .

8- لیسانس سیستمهای اطلاعاتی و بازرگانی - Bussiness Information System- در شاخه های زیر :

مدیریت مالزی

الکترونیک دیجیتال

مدیریت شرکت

کسب و کار الکترونیکی - E-Bussiness

سیستمهای پایگاه داده

مدیریت دانش

رشته های فوق 4 ساله هستند و هزینه کل دوره 4 سال به همراه هزینه خوابگاه میشه 61408 رینگیت که در 4 قسط به صورت سالانه باید پرداخت کنید .

مقطع فوق لیسانس در دانشگاه پتروناس و ساختار تحصیلی این مقطع :

رشته های دانشگاه پتروناس در مقطع فوق لیسانس به دو صورت ارائه میشوند ، یعنی اینکه ساختار ارائه رشته ها و یا به طور کلی تدریسشون به دو صورت هست .

ساختار اول : فقط کلاس درس یا  ( By Course ) یا ( Course Work ) :  

در این ساختار ، همون طور که از اسمش پیداست ، برای همه درسهای شما کلاس برگزار میشه ، دقیقا مثل ایران ، واحد رو انتخاب میکنید و میرید سر کلاس ، در پایان ترم هم یک امتحان و در ترمهای اخر هم پایان نامه تحویل میدین و فارغ التحصیل میشید انشاءلله و پایان نامه هم دفاعیه نداره . پس این روش با ایران هیچ فرقی نمیکنه و برای همه آشناست فقط اینکه دفاعیه ندارید

 ساختار دوم : فقط تحقیق یا  ( By Research ) یا ( Thesis Only ) :  

در این روش شما باید ، موقع ثبت نام ، یعنی زمانی که میخواهید مدارکتون رو برای ثبت نام ، ارسال کنید ، باید یک طرح تحقیقاتی ، که به اون پروپوزال میگویند ، بنویسید و ارسال کنید ، در قسمت سمت راست سایت در مورد پروپوزال توضیح داده ام ، و برای این کار شما یک استاد میگیرید ، یعنی من براتون میگیرم ، که این استاد از اول تحصیل تا اخر تحصیل کنار شماست و روی تحقیقات شما نظارت کامل داره ، توی این ساختار شما دیگه کلاس ندارید و فقط روی همون طرحتون تحقیق میکنید .دانشگاه هم به شما آزمایشگا و امکانات میده و البته اکثر کارها رو توی خونه انجام میدین ، هر هفته یا هر 2 هفته یک بار هم ، نتیجه تحقیقاتتون رو میبرید پیش استاد و اون هم اشکالات رو میگیره و میگه ، همین طور پیش میره تا بعد از مثلا 2 سال ، استاد شما رو تائید میکنه و یک امضا و ارسال به دانشگاه و بعد از اون هم فارغ از تحصیل ، خلاصه براتون گفتم که بتونید خوب هضمش کنید

رشته های دانشگاه پتروناس در مقطع فوق لیسانس با ساختار کلاس درس ( by course ) :

مهندسی سیستمهای الکترونیکی - Electronic system Engineering

کنترل پروسه های پیشرفته - Advanc Proces Control

مدیریت تجهیزات و دارایی - Asset Management

مکانیک - mechanical Engineering

برق و الکترونیک - Electrical and Electronic Engineering

شیمی - Chemical Engineering

علوم کامپیوتر - Computer and information System

رشته های فوق 2 ساله هستند و هزینه هر کدام برای 2 سالش 20000 رینگیت میشه .

فوق لیسانس سیستمهای یکپارچه - Process Intaegration - طول دوره 2 ساله و هزینه کل 2 سال 30000 رینگیت .

فوق لیسانس زمین شناسی نفت - Petroleum Geosciene - طول دوره 2 سال و هزینه کل 2 سالش 120000 رینگیت .

مهندسی نفت - Petroleum Engineering - طول دوره 2 ساله و هزینه کل 2 سالش 60000 رینگیت .

رشته های دانشگاه پتروناس در مقطع فوق لیسانس با ساختار تحقیق ( by research ) :

مهندسی مکانیک - mechanical engineering

مهندسی شیمی - Chemical Engineering

مهندسی عمران - Civil Engineering

مهندسی برق و الکترونیک - Electrical and electronic Engineering

مهندسی تکنولوژی اطلاعات - IT یا Information Technology

مهندسی نفت و زمین شناسی - Geoscience and Petroleum Engineering

هزینه هر ترم رشته های فوق ، بین 2800 تا 3200 رینگیت میباشد .و در ترم اخر در این ساختار ، مبلغ 1000 رینگیت جهت امتحانات و VIVA باید پرداخت کنید .

مقطع دکترا در دانشگاه پتروناس :

مقطع دکترا در دانشگاه پتروناس فقط به صورت تحقیق هست و کلاس درس ندارند و دانشجویانی که میخوان برای دوره دکترا در این دانشگاه ثبت نام کنند ، باید حتما یک طرح تحقیقاتی یا همون پروپوزال ارائه بدهند و در زیر هم من لیست رشته ها و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در مقطع دکترای این دانشگاه رو خدمتتون تویح میدهم .

رشته های دانشگاه پتروناس در مقطع دکترا :

مهندسی مکانیک - mechanical engineering

مهندسی شیمی - Chemical Engineering

مهندسی عمران - Civil Engineering

مهندسی برق و الکترونیک - Electrical and electronic Engineering

مهندسی تکنولوژی اطلاعات - IT یا Information Technology

مهندسی نفت و زمین شناسی - Geoscience and Petroleum Engineering

هزینه رشته های فوق در مقطع دکترا برای هر ترم تحصیلی ، بین 4000 تا 4700 رینگیت میباشد . و در ترم اخر در این ساختار ، مبلغ 1500 رینگیت جهت امتحانات و VIVA باید پرداخت کنید .

هزینه های متفرقه در دانشگاه پتروناس :

کلیه دانشجویانی ، که برای هر یک از دوره های پیش دانشگاهی ، لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه پتروناس ثبت نام میکنند ، میبایست هر زمانی که به مالزی رسیدند ، یک مبلغی به عنوان هزینه ثبت نام ، به دانشگاه تقدیم نمایند ، این مبلغ 1114 رینگیت میباشد که روز اول بعد رسیدن دست در جیبان مبارک میکنید و میپردازید .

و یکسری هزینه ها شامل خوابگاه و بیمه و ویزا که در بالا در موردشون توضیح دادم خدمتتون .

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در مقطع پیش دانشگاهی در دانشگاه پتروناس :

1- ترجمه شده مدرک دیپلم و ریز نمراتش ( با تائید دادگستری و وزارت امور خاجه )

2- مدرک زبان تافل یا آیلتس ( اگر دارید )

3- یک قطعه عکس ( رنگی باشه و با زمینه آبی ، فرقی نمیکنه چند در چند باشه چون من موقع چاپ خودم سایزش رو تغییر میدم ، عکس رو هم حتما با فایل GPEG اسکن کنید )

4- هزینه ثبت نام اولیه و بررسی مدارک جهت واریز به دانشگاه ( این مبلغ 15 دلار هست که بعد از واریز به حساب دانشگاه ، رسید آن را برایتان ارسال میکنم ، برای ارسال این هزینه هم از طریق رابط من در ایران اقدام میکنید ، البته من به قیمت روز به تومان حساب میکنم و شما به تومان میدین و من خودم اینجا تبدیل میکنم بعد به حساب دانشگاه واریز میکنم )

5- فرم تشکیل پرونده ( هر زمان که خواستین مدارکتون رو برای من ارسال کنید ، ایمیل بزنید تا این فرم رو براتون ارسال کنم و شما زحمت پر کردنش رو بکشید و برام ارسال کنید )

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در مقطع لیسانس در دانشگاه پتروناس :

1- ترجمه شده مدرک دیپلم و ریز نمراتش ( با تائید دادگستری و وزارت امور خاجه )

2- ترجمه شده مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمراتش ( با تائید دادگستری و وزارت امور خارجه ) البته اگه پیش دانشگاهی دارید .

3- ترجمه شده مدرک فوق دیپلم و ریز نمراتش ( با تائید دادگستری و وزارت امور خارجه ) البته اگه فوق دیپلم دارید .

4- مدرک زبان تافل یا آیلتس ( اگر دارید )

5- یک قطعه عکس ( رنگی باشه و با زمینه آبی ، فرقی نمیکنه چند در چند باشه چون من موقع چاپ خودم سایزش رو تغییر میدم ، عکس رو هم حتما با فایل GPEG اسکن کنید )

6- هزینه ثبت نام اولیه و بررسی مدارک جهت واریز به دانشگاه ( این مبلغ 15 دلار هست که بعد از واریز به حساب دانشگاه ، رسید آن را برایتان ارسال میکنم ، برای ارسال این هزینه هم از طریق رابط من در ایران اقدام میکنید ، البته من به قیمت روز به تومان حساب میکنم و شما به تومان میدین و من خودم اینجا تبدیل میکنم بعد به حساب دانشگاه واریز میکنم )

7- فرم تشکیل پرونده ( هر زمان که خواستین مدارکتون رو برای من ارسال کنید ، ایمیل بزنید تا این فرم رو براتون ارسال کنم و شما زحمت پر کردنش رو بکشید و برام ارسال کنید )

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه پتروناس :

1- مدرک لیسانس و ریز نمراتش ( ترجمه شده با تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه )

2- مدرک فوق دیپلم ریزنمراتش ( ترجمه شده با تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ) برای کسانی که فوق دیپلم دارند و بعد کارشناسی گرفته اند .

3- مدرک زبان تافل یا آیلتس ( اگر دارید )

4- یک قطعه عکس ( رنگی باشه و با زمینه آبی ، فرقی نمیکنه چند در چند باشه چون من موقع چاپ خودم سایزش رو تغییر میدم ، عکس رو هم حتما با فایل GPEG اسکن کنید )

5- فرم های توصیه نامه اساتید ( از 2 نفر از اساتیدتون ، شما میتونید فرم ها رو در قسمت دانلود فرم های توصیه نامه دانلود کنید و پرینت کنید ، شما از فرم دانشگاه ، 2 سری پرینت بزنید و هر سری رو به یکی از استادهاتون بدین ، تا پر کنند ، یعنی به 2 استاد باید فرم رو بدین )

6- سابقه کار ( اگر دارید ، در مورد سابقه کار هم در لینکهای سمت راست میتونید به قسمت ، مراحل اخذ گواهی سابقه کار مراجعه کنید )

7- نامه تامین مالی ( در مورد نامه تامین مالی در قسمت ، مراحل اخذ نامه تامین مالی در سمت راست سایت کامل توضیح داده ام )

8- رزومه و یا همون سی وی (در مورد رزومه و مراحل نوشتن ان هم در قسمت مراحل نوشتن سی وی و رزومه در سمت راست سایت کامل توضیح داده ام ، اگه نمیدونی چیه به اونجا مراجعه کنید )

9- پروپوزال ( پروپوزال فقط برای کسانی هست که ساختار رشته انها به صورت Research هست )

10- هزینه ثبت نام اولیه و بررسی مدارک جهت واریز به دانشگاه ( این مبلغ 15 دلار هست که بعد از واریز به حساب دانشگاه ، رسید آن را برایتان ارسال میکنم ، برای ارسال این هزینه هم از طریق رابط من در ایران اقدام میکنید ، البته من به قیمت روز به تومان حساب میکنم و شما به تومان میدین و من خودم اینجا تبدیل میکنم بعد به حساب دانشگاه واریز میکنم )

11- فرم تشکیل پرونده ( هر زمان که خواستین مدارکتون رو برای من ارسال کنید ، ایمیل بزنید تا این فرم رو براتون ارسال کنم و شما زحمت پر کردنش رو بکشید و برام ارسال کنید )

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در مقطع دکترا در دانشگاه پتروناس :

1- مدرک لیسانس و ریز نمراتش ( ترجمه شده با تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه )

2- مدرک فوق دیپلم ریزنمراتش ( ترجمه شده با تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ) برای کسانی که فوق دیپلم دارند و بعد کارشناسی گرفته اند .

3- مدرک فوق لیسانس و ریزنمراتش ( با تائید دادگستری و وزارت امور خارجه )

4- مدرک زبان تافل یا آیلتس ( اگر دارید )

5- یک قطعه عکس ( رنگی باشه و با زمینه آبی ، فرقی نمیکنه چند در چند باشه چون من موقع چاپ خودم سایزش رو تغییر میدم ، عکس رو هم حتما با فایل GPEG اسکن کنید )

6- فرم های توصیه نامه اساتید ( از 2 نفر از اساتیدتون ، شما میتونید فرم ها رو در قسمت دانلود فرم های توصیه نامه دانلود کنید و پرینت کنید ، شما از فرم دانشگاه ، 2 سری پرینت بزنید و هر سری رو به یکی از استادهاتون بدین ، تا پر کنند ، یعنی به 2 استاد باید فرم رو بدین )

7- سابقه کار ( اگر دارید ، در مورد سابقه کار هم در لینکهای سمت راست میتونید به قسمت ، مراحل اخذ گواهی سابقه کار مراجعه کنید )

8- نامه تامین مالی ( در مورد نامه تامین مالی در قسمت ، مراحل اخذ نامه تامین مالی در سمت راست سایت کامل توضیح داده ام )

9- رزومه و یا همون سی وی (در مورد رزومه و مراحل نوشتن ان هم در قسمت مراحل نوشتن سی وی و رزومه در سمت راست سایت کامل توضیح داده ام ، اگه نمیدونی چیه به اونجا مراجعه کنید )

10- پروپوزال

11- هزینه ثبت نام اولیه و بررسی مدارک جهت واریز به دانشگاه ( این مبلغ 15 دلار هست که بعد از واریز به حساب دانشگاه ، رسید آن را برایتان ارسال میکنم ، برای ارسال این هزینه هم از طریق رابط من در ایران اقدام میکنید ، البته من به قیمت روز به تومان حساب میکنم و شما به تومان میدین و من خودم اینجا تبدیل میکنم بعد به حساب دانشگاه واریز میکنم )

12- فرم تشکیل پرونده ( هر زمان که خواستین مدارکتون رو برای من ارسال کنید ، ایمیل بزنید تا این فرم رو براتون ارسال کنم و شما زحمت پر کردنش رو بکشید و برام ارسال کنید ).

نحوه ارسال مدارک و نحوه ثبت نام و اخذ پذیرش در دانشگاه پتروناس :

برای ثبت نام اولیه و گرفتن پذیرش در این دانشگاه در همه مقاطع ، نیازی به حضور خودتون و اصل مدارکتون نیست ،شما لیست مدارکی که در بالا گفته ام ،همه را اسکن میکنید و از طریق ایمیل برای من ارسال میکنید ، من اینجا هر چند سری از مدارکتون رو که نیاز داشته باشم پرینت میزنم و تحویل دانشگاه میدهم ، و هر چند تا عکس هم که نیاز باشه ، از همون عکسی که شما اسکن کرده اید و ایمیل کرده اید ، اینجا چاپ میکنم .

روز یکه شما انشاءلله برای ثبت نام نهایی به مالزی تشریف آوردین ، اصل همه مدارک رو باید با خودتون بیارید و تحویل دانشگاه بدین .

برای ارسال پولی که به حساب دانشگاه واریز میشه هم ، من در ایران رابط و نماینده دارم ف که برای انجام این قسمت ار کار در خدمت شما هست ( که وقت انجام این کار ، ایشان را به شما معرفی میکنم ) و بعد از رسیدم مدارکتون به دست من ، انشاءلله کارهاتون رو در اولین فرصت انجام میدهم .

برای ارسال مدارک اگه توی خونه اسکنر ندارید ، به اولین کافی نت محل زندگیتون برید و مدارک رو اسکن  کنید و اتز همونجا به جی میل من ارسال کنید .

شروع ثبت نام و ترمهای تحصیلی در دانشگاه پتروناس :

دانشگاه پتروناس ، دارای 3 ترم تحصیلی میباشد و 3 بار در سال برای مقطع پیش دانشگاهی و لیسانس و فوق لیسانس دانشجو میگیره ، ترمهای تحصیلی در این دانشگاه عبارتند از :

ترم اول از ماه MAY شروع میشه

ترم دوم از ماه September شروع میشه

ترم دوم از ماه january شروع میشه

برای ثبت نام در هر کدام از ترمهای اول و یا دوم ، باید حداقل 3 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی ، مدارکتون رو به نحوی که گفتم برای من ارسال کنید تا بتونید به ترم دانشگاه برسید .

این هم از اطلاعات دانشگاه تکنولوژی پتروناس در مالزی ، فکر کنم تقریبا همه موارد رو بهتون گفتم و دیگه چیزی فعلا به ذهنم نمیرسه . باز هم اگه موردی خواستین و نبود ایمیل بزنید تا من بررسی کنم .

لیست رشته ها و هزینه ها هم به روز هست در صورتی که هزینه تحصیل و یا هر هزینه دیگرید در این دانشگاه افزایش یا کاهش پیدا کنه ، من اطلاعات رو تغییر میدهم .

به امید دیدار شما تحصیلی دوستان در دانشگاه پتروناس .

خدانگهدار همگی

میلاد

+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .