سلام به همگی


معمولا بعضی از دانشجویان اولین بارشونه که به خارج از کشور سفر میکنند و شاید بعضی از شما ها اولین بار باشه که با هواپیما مسافرت میکنید و یا اینکه بهتر بگم احتمال 80 درصد اولین باره که به مالزی میائین .

انشاءلله بعد از اینکه همه کارهاتون تمام شد و دیگه راهی کشور سرسبز و زیبای مالزی شدین ، و به مرحله فرودگاه رسیدین ، باید در مورد یک سری از مراحل در فرودگاه های ایران و مالزی یه اطلاعاتی بهتون بدم .

تو این پست من مطلبم رو دو قسمت میکنم ، یکی اینکه در فرودگاه ایران چه کارهائی باید بکنید و دوم اینکه وقتی به سلامت به مالزی رسیدین ، در فرودگاه مالزی چه کارهائی باید انجام بدین .


کارهائی که باید در فرودگاه ایران انجام بدین :

اول از هر چیزی یک نکته مهم بهتون بگم که حتما سعی کنید 3 ساعت قبل از پروازتون در فرودگاه باشید ، 3 ساعت قبل از پرواز درب باز میشه و شما با چشمانی اشکبار وارد فرودگاه میشین وبا خانواده خداحافظی میکنید .

بابا نگران نباش داری میای مالزی برا رسیدن به هدفت ؟ دارین میایین یه دوتا درخت متفاوت ببینید .

خوب بگذریم ...

اولین درب ورودی فرودگاه امام خمینی که میخواهین بیائین داخل ، باید ابتدا پاسپورت و بلیطتون رو به مامور مربوطه نشون بدین و ساکهاتون رو در دستگاه بذارین ، و هر چی که دارین ، از کمربند و اشیای فلزی گرفته تا .....همه چیز رو درون سبد میذارین و اونها رو هم از دستگاه عبور میدین ، و از در بغلی هم خودتون رو بازرسی میکنید و میرین داخل .

بعد از ورود به داخل سالن اصلی فرودگاه ، چندین ردیف برای گرفتن کارت پرواز وجود داره ، که بالای همشون تابلو داره و نوشته چکینگ برای کدام پرواز ؟

که شما میرین مثلا برای قسمت چکینگ مالزی .

اونجا چمدونهاتون رو تحویل میدین ، وزنشون میکنند و اگه اضافه بار داشته باشید این قسمت ازتون یه مبلغی میگیرند برای جریمه اضافه بار ولی سعی کنید که قبل از سفر از مقدار بار مجاز مطلع بشید که این رو باید از جائی که بلیط رو خریدین بپرسید .

بعد که ساکهاتون رو دادین به همشون مهر میزنند و پاسپورت و بلیطتون رو میدین که چک کنند و روشون مهر بزنند ، البته فقط بلیطتون رو مهر میزنند.

و بعد از اون به شما کارت پرواز میدهند ، که در کارت پرواز ، شماره درب و ساعتی که اون درب باز میشه نوشته شده .

بعد از این مرحله باید برید عوارض خروج از کشور پرداخت کنید ، که در همون فرودگاه بانک ملی هست و میتونید اونجا پرداخت کنید و رسیدشو نگه دارین برای مرحله بعدی که فکر کنم الان بین 50 تا 100 هزار تومان باشه برای هر نفر، این عوارض خروج رو فقط کسانی میدهند که ویزای مالزی توی پاسپورتشون نباشه و سال بعد که میرید ایران و ویزای دانشجویی دارید، دیگه برای برگشت دوباره نیازی نیست عوارض خروج بدید.

مرحله بعدی اینه که کنار همون بانک باید برین و رسید پولی که چند دقیقه پیش پرداخت کردین به همراه پاسپورت و بلیطتون رو به مامور مربوطه بدین که چک کنه و از در رد بشین .

بعد از این مرحله که وارد سالن بعدی شدین یه کم میرین جلو و بعد میرین سمت راست دوباره شما رو و ساکی که به عنوان ساک دستی هستش رو چک میکنند و میرین داخل و وقتی وارد این سالن که سالن آخر هست ، گیتها یا درهای رفتن به سمت هواپیما نوشته شده که شما شماره گیتی که روی کارت پرواز هست رو پیدا میکنید و میرین اونجا به محض اینکه در باز شد همرو هل میدین ، مثل متروی تهران ، میرین به سمت هواپیما و سوار میشین و قبل از پریدن هواپیما حسابی اشک میریزین .

الهیییییییییییی الهییییییییییییی.

واقعا صحنه بدیه ، وقتی به اون لحظه اومدن خودم به مالزی فکر میکنم ، دلم براتون میسوزه ، و در نهایت سوار بر هواپیما و پرواز به سوی مالزی .


نکات مهم قبل از سفر در فرودگاه ایران :

1- حتما 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشید.

2- باری رو که میخواهید داخل جعبه هواپیما بذارین بیشتر از 30 کیلو نباشه که اضافه بار متحمل بشین البته باز هم در این مورد بپرسید که تا چند کیلو مجاز هستین .

3- از حمل کردن اشیای تیز مثل تیغ و قیچی خودداری کنید ، یعنی اینکه این وسایل رو نمیذارن با خودتون بیارین.

4- مدارک و پولی رو که دارین حتما در یک کیف دستی همراه خودتان نگه دارین .

5- پولهایتان را در چند جا تقسیم کنید .

6- در داخل فرودگاه با مامورین و بازرسان به ملایمت برخورد کنید .

7- قبل از گرفتن بلیط هم با من هماهنگ کنید ( این برای دوستانی بود که از طریق من به مالزی میان ).


کارهائی که باید در فرودگاه مالزی انجام بدین :

خوب بعد از اینکه از ایران حرکت کردین ، اگه با پرواز مستقیم بیائین تقریبا 8 ساعت تو راه هستین . و بعد از اینکه به مالزی رسیدین ، به همراه مسافران در فرودگاه مالزی ، شما وارد اولین ساختمان فرودگاه میشین و از همونجا سوار متروی فرودگاه میشین و شما رو به سالن اصلی فرودگاه میارند ( یادتون نره این مترو رایگانه ، نرین اونجا دنبال باجه بلیط فروشی بگردین ) ، وقتی به ساختمان اصلی فرودگاه رسیدین ، میرین طبقه پائین این ساختمان و به قسمت ایمگرشن و کنترل پاسپورت ، به محض اینکه از پله ها برین پائین ، این قسمت رو به راحتی میبینید ، چون همه اونجا صف وایسادند تا پاسپورتهاشون چک بشه . و اونجا باید پاسپورت و بلیطتون تحویلشون بدین .


خوب بعد از اینکه پاسپورت و بلیطتون رو تحویل دادین ، اونها چک میکنند و اگه مشکلی نداشتین ، در پاسپورت شما یک مهر میزنند

خواهشا فراموش نشود ، قبل از خروج از فرودگاه حتما پاسپورتتون رو چک کنید که این مهر رو داشته باشه و گر نه نمیتونید برگردین و اینجا به مشکل برمیخورید .

خوب بعد از اینکه مدارک رو گرفتین و پاسپورتتون رو مهر زدین و تحویل گرفتین ، چند قدم میائین جلوتر برای تحویل گرفتن چمدونهاتون ، و در آخر چمدونهاتون رو که گرفتین به سمت دربهای خروجی فرودگاه میائین .


قرار ملاقات در فرودگاه مالزی :

دانشجویانی که از طریق من میان ، وقتی به سمت درب خروجی فرودگاه میائین ، یادتون نره که فرودگاه بین المللی مالزی ، 8 تا درب خروج داره . وقتی شما دارین میائید به طرف بیرون ، دقیقا درب شماره 6 فرودگاه رو جلوتون میبینید ، شماره هر درب هم بزرگ بالاش نوشته .

دقیقا کنار درب شماره 6 ، مردم جمع شده اند و هر کسی اومده استقبال مسافر خودش ، کسانی هم که مسافرهاشون رو نمیشناسند ، برای اینکه همدیگر رو راحت پیدا کنند ، اسم مسافرشون رو مینویسند روی یک تابلو یا برگه .

دقیقا کنار درب خروجی ، یا من و یا یکی از نماینده هامون اونجا وایسادیم منتظر شما .فراموش نکنید فقط و فقط میائید کنار درب شماره 6 میمونید و اونجا ما رو میبینید به راحتی.


نکته مهم در مورد قرار ملاقات در فرودگاه مالزی :

ما معمولا موقع ملاقات در فرودگاه همیشه به موقع اونجا بودیم، حتی اکثر مواقع خودم یا یکی از نماینده هایم زودتر از اینکه شما به درب شماره 6 برسید ما رسیده ایم. یک نکته خیلی مهم اینکه ، بعضی اوقات ممکنه شما بیائید کنار درب شماره 6 و من یا نماینده من اونجا نباشیم اون لحظه .

لطفا در همچین مواقعی ، جای دیگری نرید و همونجا کنار درب شماره 6 منتظر بمونید ، این مورد رو گفتم چون بعضی مواقع میبینید برای مثال ماشین توی راه پنچر میشه یا بنزین تموم میشه یا جاده بسته هست و یا به هر دلیلی یک مشکلی توی راه اومدن به فرودگاه پیش میاد که من نمیتونم به موقع اونجا باشم.

در همچین مواقعی همونجا کنار درب شماره 6 منتظر بمونید و کاملا خونسر، چون هر دلیلی هم که پیش بیاد و ما تاخیر داشته باشیم، مطمئنا خودمون رو میرسونیم ، اگر تاخیر خیلی زیاد شد مثلا بیشتر از 20 دقیقه ، از داخل فرودگاه میتونید با موبایل من تماس بگیرید ، دوستان خوبم تا به حال در هیچ استقبالی ما تاخیر نداشته ایم و همیشه 20 دقیقه قبل از اینکه شما به فرودگاه مالزی برسید ما اونجا هستیم ولی برای محکم کاری این مورد رو گفتم که اگه اومدین و کسی نبود اون چند دقیقه اول ، دست پاچه نشید .

و یک نکته مهم دیگه اینکه خواهش میکنم که اگر پروازتون تاخیر داشت و این تاخیر بالای 30 دقیقه بود حتما به من اطلاع بدید یا با ایمیل یا تلفن  .

نکاتی مهم در فرودگاه مالزی :

1- با مامورین و بازرسان در فرودگاه مالزی به نرمی و ملایمت برخورد کنید .

2- اصل مدارکتون رو پیش کسی نذارین .

3- قبل از خروج از فرودگاه مهر ایمگرشن مالزی در پاسپورتتون رو چک کنید .

4- به هیچ کدارم از مامورین فرودگاه پول ندین .

5- اگه خواستین کاری انجام بدین که لازم باشه شما برای اون مبلغی پرداخت کنید ، مثل گرفتن ماشین یا تماس گرفتن ، همه پولتان را درنیارین از جیبتان .

6- در صرافی فرودگاه ، اگر نیاز بود دلار بدین و رینگیت مالزی بگیرین و یا به عبارتی پول چنج کنید ، اول اینکه اون لحظه همه پولهایتان را نشون ندین و فقط به اندازهای که لازم دارین از جیبتون در بیارین .

7- برای گرفتن تاکسی بیرون از فرودگاه نرین و فقط از داخل فرودگاه تاکسی بگیرین ( کسانی که از طریق من میان خودمان براشون ماشین میگیریم ).

8- دوستانی که قراره ما بیائیم دنبالشون در فرودگاه مالزی ، خواهشا کنار درب شماره 6 و جای دیگه ای نرین .

فرودگاه مالزی هم تقریبا 50 کیلومتر با مرکز شهر کوالالامپور فاصله دارد ، که هم مترو داره و هم تاکسی و هم اتوبوس .

انشاءلله که همگی صحیح و سلامت و بدون هیچ مشکلی به مالزی برسین .

به امید دیدار همگی در مالزی

یاران خوبم ،لطفا در قسمت نظرات که زیر همین پست هست سوال نپرسید و فقط نظرتون را بنویسید ، هر سوالی براتون پیش اومد ، از طریق ایمیل ارسال کنید ، چون در قسمت نظرات سوالها جواب داده نمیشه و این قسمت فقط برای نوشتن نظرهای خوب شما در مورد این پست هست که من بدونم این مطلب براتون مفید بوده یا نه.پیشاپیش از نظرهای گرمتون ممنونم.

+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید
سلام  - تشکر   |2010-09-01 10:52:14
سلام آقای میلاد از اطلاعات خوبی که در سایتون
گذاشتن تشکر واقعاً کارآمد هستند من هفته
آینده با پسرم برای گردش می آیم آنجا از
اطلاعاتون خیلی استفاده کردم . انشاء ا... موفق
باشید.
reza   |2010-10-06 20:07:43
اقا تشکر مفید بود
داود  - تشکر   |2010-10-08 23:33:08
سلام میلاد جون خیلی باحالی خیلی باغرور و
باشکوه ایرانی بودن خودتو حفظ کردی

میلاد
جان از اعطلاعاتت ممنون
مهدی  - سپاس   |2011-07-15 09:17:53
آقا میلاد از راهنمایی خوب و مفیدت سپاسگزارم

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .