سلام به همه دوستداران تحصیل در مالزی ، بخصوص دانشگاه ملی مالزی ( UKM )

امیدوارم که حال همگی خوب باشه و هر کجای این زمین خاکی هستین ، زیر سایه مولا علی (ع) سالم و سلامت باشید و انشاءلله این چند دقیقه ای که تو این سایت میچرخین بهتون خوش بگذره .

سعی کرده ام مطالب رو یه طوری بنویسم که از خوندنشون خسته نشین ، هر چند بعضی ها تو رودربایستی گیر میکنند و تا 2 تا از کلمه های میلاد رو میخونند خسته میشن و برا اینکه کم نیارن ، در قسمت نظرات مینویسند ، آقا میلاد خیلی قشنگ نوشتی ، آقا میلاد مرسی ، آقا میلاد واقعا خسته نباشی .

نه شوخی کردم ، شکر خدا این وبسایت حقیر و پیش و پا افتاده که در واقع آیینه ای از زندگی من و همسرم در مالزی هست ، تا به حال خواننده کم لطفی نداشته ، امیدوارم که از این به بعد هم همینجوری پیش بره تا اینکه ایران تو مالزی بتونه تا آخرین لحظه زندگی میلاد و همسرش در مالزی رسالتش رو به اتمام برسونه .

همین جا هم از همه خوانندگان عزیزی که در ایران و خارج از ایران نوشته های منو میخونند و با ایمیلها و نظرات قشنگشون منو تشویق به ادامه راه میکنند خیلی خیلی ممنونم .

هر نظری در باره وبسایت دارین حتما بگین تا من هم انجام بدم ، چون مطالب این وبسایت متعلق به شما عزیزان هست وگرنه ما خودمون اینجا هستیم و همه این مطالب رو دیگه از بر شدیم .

قبل از اینکه در مورد دانشگاه UKM  شروع کنم به نوشتن ، یک مطلب جالبی در مورد هزینه های تحصیل در این دانشگاه بگم ، البته برا من جالبه 100 درصد برا شما هم جالبه :

در دانشگاه UKM  کسانی که متاهل باشند هزینه کل دوره تحصیلشون تقریبا 900 هزار تومان از دانشجویان مجرد بیشتره ، جالب بود نه ؟ ولی بعد از این همه مدت که مالزی هستم و این همه مدت که میرم UKM  ، درست و حسابی نفهمیدم چرا ؟

ولی سعی میکنم ته تو این قضیه رو به زودی در بیارم ، در بحث هزینه ها هم من هزینه دانشجویان مجرد و متاهل رو جدا نوشته ام .


خوب بگذریم ، میرم سر اصل مطلب و دانشگاه UKM  بریم ببینیم این چیه دیگه ؟


نام کامل دانشگاه :   University Kebangsaan Malaysia

اگه حرف اول هر یک از کلمه های انگلیسی بالا رو کنار هم بذارین در واقع میشه UKM  که در این 3 تا کلمه : University  یعنی دانشگاه و Kebangsaan  یک کلمه مالایی هست که به معنی ملی میباشد و Malaysia  هم که یعنی مالزی .

نکته : دانشگاه UKM  فقط مختص دانشجویان دوره فوق لیسانس و دکترا هست .


معرفی دانشگاه UKM  :

همون طور که از اسم این دانشگاه پیداست ، دانشگاه ملی مالزی هست . دانشگاه UKM  واقعا جز یکی از بهترین و بزرگترین دانشگاه های مالزی هست و اگه اشتباه نکنم در سال 1970 تاسیس شده ، و الان نه تنها در مالزی بلکه در کل دنیا مشهور شده ، طبق چیزی که من از مسولین دانشگاه پرسیدم ، چند سال پیش هم دانشگاه UKM  جز یکی از 100 دانشگاه برتر دنیا بوده .

خوب جای تعجب نیست ...

ولی شنیدن کی بود مانند دیدن ؟

این دانشگاه از نظر علمی خیلی پیشرفت داشته ، شما از هر نوع رشته ای که بگین تو این دانشگاه بزرگ هستش .


در حال حاضر دانشگاه UKM  ، 3 شعبه داره :

شعبه اصلی که در استان Selangor  و در منطقه بانگی هست ( Bangi )

شعبه دوم در کوالالامپور هستش ( تو این شعبه فقط دانشکده های پزشکی و دندان پزشکی موجود میباشد )

شعبه چراس ( cheras  ) این در واقع شعبه نیست ولی یک مرکزی هست در بیمارستان پراس برای انجام تحقیقات پزشکی ، برای دانشجویانی که در رشته های پزشکی در این دانشگاه ثبت نام میکنند .

خوب چون همه دانشکده ها بجز پزشکی در شعبه اصلی هستند ، من هم از این به بعد بحث رو ، رو همون شعبه باز میکنم ، البته همه کارهای دانشجویان پزشکی هم در شعبه اصلی انجام میشه .

دانشگاه  UKM  دارای  13 دانشکده و 10 انستیتو میباشد ، که در هر کدوم از این دانشکده ها و انستیتوها چنیدن رشته موجود میباشد .

واقعا وقتی میرم تو این دانشگاه درب خروجی رو گم میکنم ، چون خیلی دانشگاه UKM  بزرگه ، و خیلی قشنگ و زیبا ، تا به حال هیچ دانشگاهی رو مثل اون در ایران ندیدم .

این دانشگاه تقریبا 7500  نفر پرسنل اداری فقط داره ، ولی جدا هر یک نفرشون به اندازه 4 نفر کارمند ایرانی ، کار تو دست و بالشه ، طرف از صبح میاد تا شب ، فقط کار میکنه .

تا امروز تقریبا ، طبق اماری که از دانشگاه گرفتم ، حدود 130000 دانشجو در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی از دانشگاه UKM  فارغ التحصیل شده اند .

خوب دیگه فکر نمیکنم بیشتر از این نیاز باشه در مورد دانشگاه بگم ، انشاءلله وقتی خودتون اومدین ، میبینید .بریم سراغ موارد بعدی دانشگاه UKM  .

 راستی یادم رفت بگم ، دانشگاه UKM  تقریبا 1100 هکتار وسعت داره ، دیگه خودت فکرشو کن چیه؟


موقعیت مکانی دانشگاه UKM  :

دانشگاه ملی مالزی یا همون UKM  در منطقه زیبا و سرسبزی به نام بانگی ( Bangi  ) واقع شده ، که این منطقه در واقع یک شهر کوچیک به نام بانگی هست ، و در نزدیگی شهر کجنگ ، در واقع ایالت سلانگر محسوب میشه .


رفت و آمد به دانشگاه چطوره ؟

قبل از اینکه در مورد رفت و آمد به دانشگاه UKM  بگم ، اول باید بگم : خوش به حال دانشجویی که در دانشگاه UKM  درس میخونه و خوش به حال اونهایی که میخوان تو این دانشگاه ثبنام کنند .

میدونید چرا ؟

تو مالزی به قطارهای بیرون شهر KTM  میگن ، حالا این آقای KTM  یک خط داره که از مرکز شهر کوالالامپور تا مرکز ایالت  Negari Sembilan  که در واقع شهر سرمبان هست کشیده شده .

حلا بگو جالب کجاست ؟

از شانس خوب دانشجویان دانشگاه UKM  این خط قطار دقیقا از کنار دانشگاه UKM  میگذره ، حالا یه چیز دیگه : اسم این ایستگاه هم گذاشتند UKM .

اگه بخواهید با این قطار از کوالالامپور به دانشگاه  UKM برین ، 3 رینگیت ، پول بلیطتون میشه و تقریبا 25 دقیقه ای هم میرسین .

کلی بگم که دانشگاه UKM  به همه جا و به همه بزرگرا هها دسترسی داره و از این لحاظ شما هیچ مشکلی نخواهید داشت .

من خودم حاضرم الان به خاطر همون ایستگاه قطار شهریه ام رو 2 برابر بگیرند ولی بزارن برم UKM  بقیه درسمو بخونم .


امکانات آموزشی رفاهی دانشگاه UKM  :

همون طور که در مباحث دانشگاه ها گفتم ، خوشبختانه ، هیچ کدام از دانشگاه های مالزی از نظر امکانات آموزشی و رفاهی ، هیچ کمبودی ندارند ، و امکانات خیلی خوبی رو در دانشگاه هاشون در اختیار دانشجویان قرار میدهند ، که در این بین هم ، دانشگاه UKM  از این قضیه مستثنی نیست و همه نوع امکاناتی داره و میتونید استفاده کنید ، من اینجا چند تاشون رو نام میبرم :

خوابگاه :  این دانشگاه هم مثل همه دانشگاههای مالزی ، خوابگاه داره ، هم در داخل دانشگاه و هم بیرون از محوطه دانشگاه ، کسانی هم که بیرون از محوطه دانشگاه خوابگاه داشته باشند همه ساعتها سرویس دانشگاه در خدمتشون هست .

روزی که شما میرسین مالزی ، برای گرفتن خوابگاه یک کتاب راهنما بهتون میدن ، که در اون کتاب همه اطلاعات در مورد خوابگاه ها ، هزینه هاشون و نحوه گرفتن خوابگاه در اون کتاب نوشته شده ، البته کار زیاد سختی نیست . راستی یه چیزی هم بگم که محدودیت دارند خوابگاه هاش ، مثلا ممکنه بیائین اینجا و خوابگاه بهتون نرسه !

نگران نباشید پس میلاد اینجا چیکارست؟ بابا برگ چغندر نیستسم  که، یک خوابگاهه فقط ، ولی درکنارش 3 ساعت کل کل اداری با این مالایی ها دیگه .

البته بعضی از دوستان هم بیرون از محیط خوابگاه خونه اجاره میکنند ، که این دیگه به خودتون بستگی داره ، و به جیبتون ، البته یا جیب خودتون یا جیب باباهای مهربونتون !


هزینه خوابگاههای دانشگاه UKM  :

هزینه یک اتاق هم برای یک نفر و به صورت ماهیانه تقریبا ماهی 80 تا 90 هزار تومانه .

کتابخانه : کتابخانه دانشگاه UKM  رو شخصا رفتم دیدم ، همچین چیزی تا حالا تو ایران ندیدم ، لیستش رو که من نگاه کردم ، تقریبا  یک میلیون صد هزار جلد کتاب داشت و تقریبا 110 هزار مجله علمی . دیگه شما نیازی نیست پول کتاب بدین ، خیلی راحت در کتابخونه عضو میشین و از این نعمت الهی استفاده مبکنبد .

خدمات تفریحی و ورزشی در حد وسیع

انواع باشگاه ها

خدمات مشاوره

خدمات پزشکی

سرویس ایاب و ذهاب

خدمات بانکی  :  تو دانشگاه UKM  5 تا 6 تا بانک وجود داره .

فروشگاه و رستوران های بزرگ

خلاصه همه چیز داره ، شاید بعضی امکاناتش رو من هنوز ندیدم و یا نمیدونم .


شرایط زبان انگلیسی برای ثبت نام در دانشگاه UKM  : 

همه دانشجویانی که میخوان در دانشگاه UKM  ثبت نام کنند باید حداقل نمره تاقل 580 یا حداقل نمره آیلتس 6 داشته باشند .

همه دانشجویانی که میخوان در رشته های حقوق ، موجود در دانشکده حقوق ثبت نام کنند ، باید حداقل نمره آیلتس 7 داشته باشند .

همه دانشجویانی که میخوان در رشته های داروسازی و پزشکی موجود در دانشکده داروسازی و دانشکده پزشکی ثبت نام کنند باید نمره آیلتس با حداقل نمره 7 داشته باشند . یا تافل 600 .

اگه مدرک آیلتس ندارین میتونید در یک دوره زبان در مالزی شرکت کنید و مدرکتون رو بگیرید .

شرایط ثبت نام در دانشگاه UKM  :

برای دانشجویان فوق لیسانس ، داشتن مدرک لیسانس مرتبتط با رشته ای که میخوان برای فوق لیسانس بخونند ، مثلا اگه مدرک لیسانستون در رشته کامپیوتر هست ، فردا ایمیل نزنی ، آقا میلاد ما میخواهیم فوق لیسانس ریاضی یا شیمی بخونیم ؟

برای دانشجویان دکترا هم همینطور .

برای دانشجویانی که میخوان برای فوق لیسانس ثبت نام کنند ، باید معدل لیسانستون از 15 به بالا باشه ، کسانی هم که معدلشون زیر 15 هست میتونند ثبت نام کنند ولی شانسشون خیلی کمه ، یعنی اصلا امیدوار نباشند .

برای دانشجویان دکترا هم مدرک لیسانس با معدل 15 به بالا الزامی میباشد .

مدرک زبان انگلیسی ( تاقل یا آیلتس ) به نحوی که گفتم

سابقه کار یا تحقیق ( که خیلی بهتون کمک میکنه ) اگه معدل بالا باشه و نمره زبان هم داشته باشید ، بدون سابقه کار هم مشکلی برای ثبت نام ندارین .


مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش :

 1- مدرک لیسانس و ریز نمراتش ( ترجمه شده با تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ) .

2- مدرک فوق لیسانس و ریزنمراتش ( ترجمه شده با تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ) – این قسمت برای کسانی هست که میخوان برای دکترا شرکت کنند .

3- صفحه اول پاسپورت ( پاسپورت دیگه نیازی به ترجمه و تائید نداره ، همون رو اسکن کنید و ارسال کنید )

4- یک قطعه عکس ( رنگی باشه و با زمینه آبی ، فرقی نمیکنه چند در چند باشه چون من موقع چاپ خودم سایزش رو تغییر میدم ، عکس رو هم حتما با فایل GPEG اسکن کنید )

5- فرم های توصیه نامه اساتید ( از 2 نفر از اساتیدتون ، شما میتونید فرم ها رو در قسمت دانلود فرم های توصیه نامه دانلود کنید و پرینت کنید ، شما از فرم دانشگاه ، 2 سری پرینت بزنید و هر سری رو به یکی از استادهاتون بدین ، تا پر کنند ، یعنی به 2 استاد باید فرم رو بدین )

6- مدرک تافل یا آیلتس ( اگر دارید )

7- سابقه کار ( اگر دارید ، در مورد سابقه کار هم در لینکهای سمت راست میتونید به قسمت ، مراحل اخذ گواهی سابقه کار مراجعه کنید )

8- پروپوزال ( پروپوزال فقط برای کسانی هست که ساختار رشته انها به صورت Research هست )

9- نامه تامین مالی ( در مورد نامه تامین مالی در قسمت ، مراحل اخذ نامه تامین مالی در سمت راست سایت کامل توضیح داده ام )

10- هزینه ثبت نام اولیه جهت واریز به دانشگاه ( این مبلغ 50 دلار هست که بعد از واریز به حساب دانشگاه ، رسید ان را برایتان ارسال میکنم ، برای ارسال این هزینه هم از طریق رابط من در ایران اقدام میکنید ، البته من به قیمت روز به تومان حساب میکنم و شما به تومان میدین و من خودم اینجا تبدیل میکنم بعد به حساب دانشگاه واریز میکنم )

11 - رزومه و یا همون سی وی (در مورد رزومه و مراحل نوشتن ان هم در قسمت مراحل نوشتن سی وی و رزومه در سمت راست سایت کامل توضیح داده ام ، اگه نمیدونی چیه به اونجا مراجعه کنید )

12- فرم تشکیل پرونده ( هر زمان که خواستین مدارکتون رو برای من ارسال کنید ، ایمیل بزنید تا این فرم رو براتون ارسال کنم و شما زحمت پر کردنش رو بکشید و برام ارسال کنید )


زمان ثبت نام در دانشگاه UKM  :

دانشگاه UKM  دو بار در سال دانشجو میگیره که به صورت زیر هستش :

ترم اول : از ماه September  شروع میشه و شما باید 5 ماه زودتر مدارکتون رو ارسال کنید.

ترم دوم هم از January   شروع میشه ، که باز هم باید تا 5 ماه قبلش ثبت نام کنید .

برای دیدن زمان دقیق ثبت نام در دانشگاه UKM  لطفا اینجا را کلیک کنید .


ساختار آموزشی در دانشگاه UKM  :


حالت اول : فقط کلاس درس (Cours Work  )

همون طور که از نام این حالت پیداست شما برای گذروندن دوره ارشد فقط کلاس درس دارین ، یعنی اینکه شما مدارکتون رو میدین و ثبت نام میکنید و میرین سر کلاس ، و واحدهای عملی و تئوری که دانشگاه برای رشتتون مشخص کرده طی 2 سال میگذرونید و در آخر یک پروژه یا همون پایان نامه هم میدین و مدرکتون رو میگیرین .

در این حالت از پذیرش شانس بیشتری برای اخذ پذیرش هستش .


حالت دوم :  فقط تحقیق روی پایان نامه (By Research  ) یا ( Thesis only  )

در این حات طول دوره کارشناسی تقریبا یم سال و نیم هستش ، و شما برای اخذ پذیرش در این حالت باید زمان ثبت نام یک پروژه تحقیقاتی که بهش پروپوزال میگن آماده کنید و به دانشگاه تحویل بدین .

وقتی که پذیرشتون رو گرفتین ، دیگه شما کلاس ندارین ، فقط یک استاد میگیرین و با کمک اون استاد روی اون طرح یا پروپوزالتون کار میکنید .

اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس برای این حالت آسون نیست و شما باید مدارکی ممتاز به دانشگاه ارائه بدین ، مثل معدل بالا ، مدرک زبان و سابقه کار که بتونید به دانشگاه ثابت کنید به کلاس نیازی ندارین .

بعضی از مواقع هم اگه استاده زیاد گیر باشه یا زیادی با حال باشه بهتون میگه یک سری از روزها برین کلاس واسه تحقیق.


حالت سوم : کلاس درس و پایان نامه ( Course Work And Dessertation ) یا (  Mixed Mode   )

این حات هم که کاملا مشخصه منظورش چیه ، یعنس اگه شما ساختار تحصیلتون به این صورت باشه ، ایتدا از دانشگاه پذیرش میگیرن و به لطف خدا میرین سر کلاستون ، و بعد از اینکه یک تعدادی واحد درسی گذروندین باید یک پروژه به عنوان پایان نامه انجام بدین و بعد از اون مدرکتون رو بگیرین .

این ساختار هم تقریبا 2 سال طول میکشه .به این حالت  MIXED MOD  هم میگن .وضعیت ثبت نام در دانشگاه UKM  یا همون ( Registration Status ):

ثبت نام در دانشگاه UKM  به دو صورت هست که عبارتند از :

وضعیت Full Time  : مثل همه دانشگاه ها و دانشگاه های ایران هست و کلاسها در طول روز هستش .

وضعیت Part Time  : در این حالت کلاسها ، معمولا عصرها و اواخر هفته برگزار میشه .


نکته : دوستان عزیز شما نمیتونید مشخص کنید که فلان رشته رو Full Time  بخونید ، یا Part Time  ، وقتی شما یک رشته ای انتخاب میکنید ، خود دانشگاه بهتون میگه ، که این رشته  رو ما فول تایمشو داریم یا پارت تایمشو یا هر دوتاشو ، در قسمت رشته ها من این رو مشخص نکردم ، شما اگه اسم رشته تون رو بگیذ ، بهتون میگم که چطوریه /

از طرفی هم هزینه رشته های   Full Time تقریبا برای کل دوره تحصیلی ، حدود 150000 تومان تا 300000 تومان بیشتر هست ، بازم در قسمت هزینه ها من هزینه رشته ها رو هم به فول تایم نوشته ام و هم به پارت تایم .


هزینه های تحصیل در دانشگاه UKM  :

هزینه های تحصیل در دانشگاه UKM  برای دانشجویان مجرد و متاهل فرق میکنه ، به طوری که هزینه تحصیلی دانشجویان متاهل ، تقریبا 900 هزارتومان بیشتره ( در قسمت هزینه ها هر کدومشون رو نوشته ام ، و از طرفی هم هزینه رشته های Full Time  حدود 150 تا 300 هزار تومان بیشتره ، که همه اینها در بخش هزینه ها تفکیک شده ، اینهارو گفتم که دیگه در قسمت هزینه ها همه چی براتون واضح بشه .


رشته ها و هزینه های تحصیل در دانشگاه UKM  برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا :

دوستان خوبم رشته های دانشگاه UKM  خیلی زیاد هستند ، من اینجا به لطف مسئولین دانشگاه و تلاشهای خودم همه رشته ها رو نوشته ام ، هم به انگلیسی و هم به فارسی ، و رشته های هر دانشکده رو در یک قسمت مجزا نوشته ام که شما زیاد گیج و سردرگم نشین خدائی ناکرده .

از طرفی هم این همه رشته ، هر کدومشون یک سری ساختار دارند ، و یک نوع ثبت نام ، واقعا کار خیلی سختی بود تا این همه رشته و شرایط رو دسته بندی کنم ، چون کار یه کم پیچیده بود شاید ، بعضی از رشته ها و هزینه ها و شرایط از قلم افتاده باشه ، اگه زمانی شما رشته ای رو میخواستین که در لیست نبود ، حتما از طریق ایمیل بپرسین تا اطلاعاتش رو کامل در اختیارتون بذارم .

دانشگاه UKM  در حال حاضر 13 دانشکده و 15 انستیتو داره که رشته هایی رو که در حال حاضر به خارجی ها میدن و موجود هست رو من براتون به ترتیب مینویسم  .

نکته : بعضی از رشته ها رو واقعا خیلی سخت میشه معنی کرد ، مثلا من یک سری از رشته ها رو نمیدونم به زبان فارسی بهش چی میگن ، که این دسته از رشته ها رو به انگلیسی نوشته ام و فارسیشون رو میتونید از دیکشنری یه کم تلاش کنید و دربیارین .


رشته ها و هزینه های دانشکده مطالعات اسلامی ( Islamic Studies  ) :

فوق لیسانس و دکترای تمدن اسلام و مطالعات عربی ( Arabic Studies and Islamic Civilization)

فوق لیسانس و دکترای مطالعات رهبری و Dakwah ( Dakwah and leadership Studies)

فوق لیسانس و دکترای مطالعات قرآنی و سنت ( Al-Quran and Al-Sunnah Studies)

فوق لیسانس و دکترای فلسفه و الهیات (Theology and Philosophy)


کل هزینه رشته های Full time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها :  16775 رینگیت

برای متاهل ها :  19535 رینگیت

کل هزینه های رشته های Part Time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها : 15310 رینگیت

برای متاهل ها : 18070 رینگیت


رشته ها و هزینه های دانشکده آموزش ( Education  ) :

فوق لیسانس و دکترای مشاوره و راهنمایی ( Guidance and Counseling )

فوق لیسانس و دکترای تدریس زبان انگلیسی به خنوان زبان دوم ( Teaching of English as a Second )

فوق لیسانس و دکترای آموزش و پرورش (Curriculum And Pedagogy)

فوق لیسانس و دکترای آموزش استثنائی و خاص ( Special education )

فوق لیسانس و دکترای آموزش زبان مالایی ( Malay Language Education )

فوق لیسانس و دکترای آموزش اسلامی (Islamic Education )

فوق لیسانس و دکترای آموزش کامپیوتر ( Computer Education )

فوق لیسانس و دکترای آموزش ریاضیات ( Mathematics Education )

فوق لیسانس و دکترای آموزش علم و دانش (Science Education )

فوق لیسانس و دکترای آموزش تجارت و کارفرمائی (Business and Entreprenurship Education )

فوق لیسانس و دکترای آموزش پیش دبستانی و مهد کودک (Preschool Education)

فوق لیسانس و دکترای اندازه گیری و ارزیابی ( Evaluation and Measurement)

فوق لیسانس و دکترای مدیریت ورزشها ( Sports Management)

فوق لیسانس و دکترای روانشناسی آموزشی (Educational Psychology)

فوق لیسانس و دکترای آموزش جامعه شناسی ( Sciology Education )

فوق لیسانس و دکترای فن آوری اطلاعات و منابع (Resource and Information Technology)

فوق لیسانس و دکترای آموزش زبان عربی ( Arabic Language Education)

فوق لیسانس و دکترای آموزش تاریخ (History Education)

فوق لیسانس و دکترای آموزش اقتصاد ( Economics Education)

فوق لیسانس و دکترای آموزش ادبیات (Literacture Education)

فوق لیسانس و دکترای روانشناسی اجتماعی (Social Psychology)

دکترای آموزش شغلی و تکنیکی ( Technical and Vocational Education)

دکترای آموزش توسعه شغلی و بزرگسالان ( Adult and Professional Development Education)


کل هزینه رشته های Full time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها :  16775 رینگیت

برای متاهل ها : 19535 رینگیت

کل هزینه های رشته های Part Time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها :  15310 رینگیت

برای متاهل ها :  18070 رینگیت


رشته ها و هزینه های دانشکده علوم اجتماعی و انسانی ( Social Science and Humanities ) :

فوق لیسانس و دکترای ارتباطات (Communication)

فوق لیسانس و دکترای جامعه شناسی و انسان شناسی ( Anthropology and Sociology)

فوق لیسانس و دکترای جغرافیا ( geography)

فوق لیسانس و دکترای تاریخ ( History)

فوق لیسانس و دکترای علوم سیاسی (Political Science)

فوق لیسانس و دکترای مطالعات امنیتی و استراتژی ( Strategy and Security Studies)

فوق لیسانس و دکترای علوم توسعه (Development Science)

فوق لیسانس و دکترای روانشناسی ( Psychology)

فوق لیسانس و دکترای مطالعات زبان مالایی ( Malay Language Studies)

فوق لیسانس و دکترای ادبیات مالایی (Malay Literature )

فوق لیسانس و دکترای مطالعات زبان انگلیسی ( English language Studies)

فوق لیسانس و دکترای زبان شناسی ( Linguistics)

فوق لیسانس و دکترای ادبیات زبان انگلیسی ( English Literature)

فوق لیسانس و دکترای مدیریت محیط زیست ( Environmental Management)

فوق لیسانس و دکترای راونشناسی صنعتی و سازمانی ( Industrial Organisational Psychology)

فوق لیسانس و دکترای مطالعات جنسیت ( Gender Studies)

فوق لیسانس و دکترای فشارهای محیط و اجتماع ( Social and Environment Impact)

فوق لیسانس مالیات ( Assessment)

فوق لیسانس مطالعات شرق آسیا ( East Asian Studies)

فوق لیسانس توسعه انسانی (Human development)

فوق لیسانس مدیریت ارتباطات (Communication Management)

فوق لیسانس روانشناسی مشاوره ( Counselin psychology )


کل هزینه رشته های Full time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها :  16775 رینگیت

برای متاهل ها :  19535 رینگیت

کل هزینه های رشته های Part Time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها :  15310 رینگیت

برای متاهل ها : 18070 رینگیت


رشته های و هزینه های دانشکده تجارت و اقتصاد ( Economics and Business ) :

فوق لیسانس و دکترای اقتصاد پولی ( Monetary Economics)

فوق لیسانس و دکترای اقتصاد صنعتی ( Industrial Economics)

فوق لیسانس و دکترای اقنصاد بین الملل (International Economics)

فوق لیسانس و دکترای اقتصاد توسعه ( Development Economics)

فوق لیسانس و دکترای اقتصاد منابع انسانی ( Human Resource Economics)

فوق لیسانس و دکترای اقتصاد کاربردی و کشاورزی ( Agricultural and Applied Ecconimics)

فوق لیسانس و دکترای اقتصاد منابع ئ محیط زیست (Environmental and Resorce Economics)

فوق لیسانس و دکترای آمار یا اقتصاد سنجی ( Econometrics)

فوق لیسانس و دکترای اقتصاد اسلامی ( Islamic Economics)

فوق لیسانس و دکترای حسابداری ( Accounting)


کل هزینه رشته های Full time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها :  17495 رینگیت

برای متاهل ها :   20255 رینگیت

کل هزینه های رشته های Part Time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها : 16030 رینگیت

برای متاهل ها :  18790 رینگیت


رشته های و هزینه های دانشکده حقوق ( Low ) :

فوق لیسانس حقوق کودکان (Child Low)

فوق لیسانس حقوق نسبی خانواده (Comparative Family)

فوق لیسانس حقوق نظام مالی اسلامی (Islamic Financial System)

فوق لیسانس حقوق جزایی اسلام (Islamic Criminal Law)

فوق لیسانس حقوق مقایسه ای قانون اساسی (Comprative Constitutional Low)

فوق لیسانس حقوق پیشرفته قانون اساسی (Advanced Intellectual Property Law)

فوق لیسانس حقوق فناوری اطلاعات ( Low of Informstion Technology)

فوق لیسانس حقوق جرم شراکتی ( Law of Corporate Crime)

فوق لیسانس حقوق بین المللی دریاها (International Law of the Sea)

فوق لیسانس حقوق پزشکی (Medical Low)

فوق لیسانس حقوق روش تحقیق قانونی ( Legal Resarch Methodology )

فوق لیسانس حقوق بین الملل اقتصادی (International Economics Law)

فوق لیسانس حقوق آئین نامه اوراق بهادار (Low of Securities Regulation)

فوق لیسانس حقوق قانون پیشرفته ( Advanced Company )

فوق لیسانس حقوق جنسیت و قانون ( Gender and Low )

فوق لیسانس حقوق پیشرفته فروش کالا (Adcanced Law of Sale of Goods)

فوق لیسانس حقوق مدیریت نسبی (Comparative Administration Law)

دکترای حقوق  خانواده (Comparative Family)

دکترای حقوق کودکان (Child Low)

دکترای حقوق قانون جزایی اسلام (Islamic Criminal Law)

دکترای حقوق تجاری اسلامی (Islamic Commercial )

دکترای حقوق مدیریت ( Administration Law)

دکترای حقوق پزشکی (Medical Low)

دکترای حقوق آئین نامه اوراق بهادار (Low of Securities Regulation)

دکترای حقوق اعسار و افلاس ( Insolvency Low  )

دکترای حقوق پیشرفته فروش کالا (Adcanced Law of Sale of Goods)

دکترای حقوق شرکت و مشارکت ( Company and Partnership Low )

دکترای حقوق کارگر و آئین نامه صنعتی ( Labour Low and Industrial Regulation )

دکترای حقوق مصرف کننده و تجاری ( Commercial and consumer Low )

دکترای حقوق قرارداد (Contract )

دکترای حقوق تحلیل تناوبی مشاجره و نزاع ( Aiternative Dispute Resolution )

دکترای حقوق قانون اساسی ( Intellectual Property Law)

دکترای حقوق بانکداری ( Banking Low )

دکترای حقوق شبه جرم ( Low of Tort )

دکترای حقوق جزایی ( Criminal Law)

دکترای حقوق امانت و برابری ( Equity and Trust )

دکترای حقوق قانون و جنسیت ( Gender and Low )

دکترای حقوق بین الملل عمومی ( Public International Low )

دکترای اقتصاد بین الملل ( International Economics Low )


کل هزینه رشته های Full time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها :   17495 رینگیت

برای متاهل ها :  20255 رینگیت

کل هزینه های رشته های Part Time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها : 16030 رینگیت

برای متاهل ها :  18790 رینگیت


رشته ها و هزینه های دانشکده علوم سلامت  ( Allied and Health Science ) :

فوق لیسانس گرایش آموزش بهداشت ( Health Education )

فوق لیسانس بهداشت انفورماتیک (Health Information )

فوق لیسانس روانشناسی بالینی ( Clinical Phychology )

فوق لیسانس بینایی سنجی بالینی ( Clinical Optometry )

فوق لیسانس زبان شناسی بالینی ( Clinical Linguistics )

فوق لیسانس تغذیه بالینی ( Clinical Nutrition)

فوق لیسانس بهداشت – گرایش علوم پزشکی ( Biomedical Sciences )

فوق لیسانس تغذیه جامعه ( Community Nutrition)

فوق لیسانس زبانشناسی بالینی (Clinical Linguistics)

فوق لیسانس بینایی سنجی ( Optometry)

فوق لیسانس رژیم غذایی ( Dietetics )

فوق لیسانس تغذیه ( Nutrition )

دکترای علوم پزشکی ( Biomedical Science )

دکترای تغذیه ( Nutrition )

دکترای رژیم غذایی ( Dietetics )

دکترای بینایی سنجی ( Optometry)

دکترای زبان شناسی بالینی ( Clinical Linguistics )


کل هزینه رشته های Full time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها :  20375 رینگیت

برای متاهل ها : 23135 رینگیت

کل هزینه های رشته های Part Time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها :  18910 رینگیت

برای متاهل ها :  21670 رینگیت


رشته ها و هزینه های دانشکده داروسازی ( Pharmacy ) :

فوق لیسانس داروسازی ( Phamacy )

فوق لیسانس داروسازی بالینی (Clinical Pharmacy )

دکترای داروسازی (Pharmacy )


کل هزینه رشته های Full time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها :  20375 رینگیت

برای متاهل ها :   23135 رینگیت

کل هزینه های رشته های Part Time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها :  18910 رینگیت

برای متاهل ها :  21670 رینگیت


رشته ها و هزینه های دانشکده علوم و فناوری اطلاعات ( Science and Information Technology ) :

فوق لیسانس و دکترای بیو شیمی (Biochemistry)

فوق لیسانس و دکترای گیاه شناسی ( botany)

فوق لیسانس و دکترای ژنتیک ( Genetics)

فوق لیسانس و دکترای میکروب شناسی ( Microbiology)

فوق لیسانس و دکترای جانور شناسی(Zoology)

فوق لیسانس و دکترای فیزیک ( Physics )

فوق لیسانس و دکترای علم مواد ( Materials Science)

فوق لیسانس و دکترای علو هسته ای و اتمی ( Nuclear Science)

فوق لیسانس و دکترای شیمی ( Chemistry)

فوق لیسانس و دکترای علم غذا ( Food Science)

فوق لیسانس و دکترای تغذیه ( Nutriton)

فوق لیسانس و دکترای ریاضیات ( Mathematics)

فوق لیسانس و دکترای آمار ( Statstics)

فوق لیسانس و دکترای زیست شناسی ( Biology)

فوق لیسانس و دکترای زمین شناسی ( Geology)

فوق لیسانس و دکترای علوم اقیانوس ( Ocean Science)

فوق لیسانس و دکترای علوم محیط زیست ( Environmental Science)

فوق لیسانس و دکترای مدیریت ایمنی صنعتی ( Industrial Safety Management)

فوق لیسانس بهبود کیفیت و بهره وری ( Quality and Productivity Improvement)

فوق لیسانس زیست شناسی ملکولی ( Molecular Biology)

فوق لیسانس بیوتکنولوژی ( Biotechnology)

فوق لیسانس علوم حیوانات ( Animal Science)

فوق لیسانس فیزیک کاربردی ( Applied Physics)

فوق لیسانس حفاظت محیط زیست ( Conservation Biology )

فوق لیسانس حشره شناسی ( Entomology)

فوق لیسانس محیط و مهندسی ( Engineering and Environmental)

فوق لیسانس ژئوفیزیک ( Geophysics)

فوق لیسانس معادن صنعتی ( Industrial Mineral)

فوق لیسانس منابع گیاهان ژنتیکی گیاهان ( Management of plant Genetics Resources)

فوق لیسانس علوم دریایی و دریانوردی ( Marine Science)

فوق لیسانس سیستماتیک گیاهان ( Plant Systematic)

فوق لیسانس تکنولوژی و فن آوری انرژی ( Energy Systematic)


کل هزینه رشته های Full time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها :  20375 رینگیت

برای متاهل ها :  23135 رینگیت

کل هزینه های رشته های Part Time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها :  18910 رینگیت

برای متاهل ها :  21670 رینگیت


رشته ها و هزینه های دانشکده علوم و فناوری ( Science and Technology ) :

فوق لیسانس IT – گرایش علوم کامپیوتر (Computer Science)

فوق لیسانس IT – گرایش مهندسی نرم افزار ( Software Engineering)

فوق لیسانس IT – گرایش علوم اطلاعات ( Information Science)

فوق لیسانس IT – گرایش چند رسانه ای ( Multimedia)

فوق لیسانس IT – گرایش سیستمهای اطلاعاتی مدیریتی ( Management Information System)

فوق لیسانس IT- گرایش محاسبات و برنامه نویسی صنعتی (Industrial Compuring)

فوق لیسانس IT- گرایش هوش مصنوعی ( Artificial Intelligence)

رشته های فوق در گرایش آی تی میباشند و همین رشته های در گرایشهای کامپیوتر هم ارائه میشن .

فوق لیسانس و دکترای کیفیت نرم افزار ( Softwar Quality)

فوق لیسانس و دکترای گرافیک کامپیوتری ( Computer Graphics)

فوق لیسانس و دکترای ارتباطات داده ها و شبکه (  Data Communicatino and Network)

فوق لیسانس و دکترای متریک نرم افزار ( Softwar Metrics)

فوق لیسانس و دکترای گواهینامه نرم افزار ( Software Certification)

فوق لیسانس و دکترای مدل سازی هندسی ( Temporal Data Base)


کل هزینه رشته های Full time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها :  18935 رینگیت

برای متاهل ها :  21695 رینگیت

کل هزینه های رشته های Part Time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها : 17470 رینگیت

برای متاهل ها :  20230 رینگیت


رشته ها و هزینه های دانشکده مهندسی ( Engineering ) :

فوق لیسانس عمران و مهندسی سازه (Civil and Structural Engineering)

فوق لیسانس برق و الکترونیک و سیستم (Electrical,electronics and System Engineering)

فوق لیسانس فرآیندهای شیمیایی (Chemical and Process)

فوق لیسانس مواد و مکانیک (Mechanical and Materials Engineering )

فوق لیسانس علوم معماری (Architecture Science )

فوق لیسانس مهندسی معماری (Architecture Engineering)

فوق لیسانس مهندسی محیط زیست(Environment Engineering  )

فوق لیسانس مهندسی شیمیایی (Chemical Engineering)

فوق لیسانس مهندسی عمران (Civil Engineering )

فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر و ارتباطات ( Communication and Computer)

فوق لیسانس مهندسی مکانیک (Mechanical)

فوق لیسانس ریز اللکترونیک (Microelectronic)

دکترای عمران و سازه (Civil and Structural Engineering)

دکترای برق و الکترونیک و سیستم (Electrical,electronics and System Engineering)

دکترای فرآیندهای شیمیایی (Chemical and Process)

دکترای مواد و مکانیک (Mechanical and Materials Engineering )

دکترای علوم معماری (Architecture Science)

دکترای مهندسی معماری (Architecture Engineering)


کل هزینه رشته های Full time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها :   21815 رینگیت

برای متاهل ها :  24575 رینگیت

کل هزینه های رشته های Part Time در این دانشکده (هم فوق لیسانس و هم دکترا ) :

برای مجردها :  20350 رینگیت

برای متاهل ها :  23110 رینگیت


رشته ها و هزینه های دانشکده  ( Graduate School Of Business )

فوق لیسانس مدیریت بازرگانی ( MBA )

دکترای مدیریت بازرگانی (DBA) با 3 گرایش ، مدیریت ، بازاریابی و مالی

هزینه های این دانشکده  رو ایمیل بزنید تا بگم .


هزینه های متفرقه ای که همه دانشجویان دوره فوق لیسانس و دکترا باید بپردازند :


هزینه امتحانات مرحله اول : 2000 رینگیت مالزی ( فقط یک بار در طول دوره تحصیل )

هزینه امتحانات مرحله دوم : 800 رینگیت مالزی ( فقط یک بار در طول دوره تحصیل )


رشته های پزشکی رو ننوشته ام در این پست انشاءلله تا چند روز دیگه ویرایش میکنم براتون میذارم .


خوب دیگه فکر نمیکنم چیزی باقی بمونه که بگم ، اگه واقعا اطلاعات این پست براتون مهم بوده نظر یادتون نره .

در پایان بازم جا داره که تشکر کنم از همه مسئولین و اساتید دانشگاه UKM  که برای نوشتن و جمع آوری اطلاعات این پست به من کمک کردند و تشکر میکنم از خدای مهربون که هر روز نیروی منو برای کمک به بندگانش بیشتر میکنه و در آخر مرسی برای خودم که شما خوانندگان مطالبم هستین .

بازم هر سوالی غیر از اطلاعاتی که اینجا نوشته ام داشتین ف حتما ایمیل بزنید تا به طور کامل براتون توضیح بدم .

خدا یار و نگهدار همه ایرونیهای سراسر دنیا و شما دانشجویان و آینده سازان علم و صنعت .

میلاد


+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید
سیما  - تشکر   |2010-05-05 19:02:30
من اطلاعاتی که نیاز داشتم گرفتم مرسی
سیامک   |2010-06-10 23:21:46
نخیلی عالی بود ممنون موفق باشی
اميد  - تشكروسوال   |2010-08-18 19:06:52
سلام خسته نباشي بي تعارف اطلاعاتت خيلي خوب
بود ممنون.رشته كارشناسيم حقوق بود دانشگاه
آزاد ميخوام براي ادامه تحصيل بيام مالزي
ميخوام بدونم كلا هزينه ارشد واسه من چقدر
تموم ميشه؟ودوم اينكه براي دكتري شايد بخوام
برم كانادا آيامدرك ukmرو دانشگاههاي اروپا يا
آمريكا به راحتي ميپذيرن؟ ممنون ميشم اگه
پاسخ بدي براي تو وهمسرت آرزوي موفقيت ميكنم
فیصل  - سوال   |2010-08-29 18:00:44
سلام میلاد جان خیلی ممنون از اطلاعاتتون ان
شااله پیش خدا اجرت بی نصیب نباشه .من رشته
بیولوژی دریا در مقطع کارشناسی می خوانم وسال
اخرم میخواستم بدونم در کدوم از دانشگاه
مالزی ودر چه رشته هایی در مقطه فوق لیسانس
تحصیل کنم وایا می توانم با مدرک ان در اروپا
وامریکا تحصیل کنم .با تشکر فیصل از چابهار
حمید   |2010-08-31 09:58:14
با سلام امیدوارم در تمامی مراحل زندگی موفق
باشی
من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم هزینه
رشته های متناسب با رشته من در این دانشگاه
چقدر است و حداقل و حداکثر زمان تحصیل و حداقل
هزینه در صورتی که مدرک زبان را از ایران
بگیرم چقدر است .
پیشاپیش از وقتی که صرف
میکنی متشکرم
علی  - در دانشگاه UKM کسانی که متاهل باشند هزینه کل دوره   |2010-10-29 20:07:42
سلام میلاد جان ! شاید دلیل گران بودن هزینه
ثبت نام برای دانشجویان متاهل مربوط به بالا
بودن هزینه بیمه برای آنها میباشد.من برای
همسرم در ثبت نام در حدود 500 رینگیت بابت بیمه
پرداخت کردم که این یکی از چند عامل بالا بودن
هزینه ثبت نام است .البته بجز هزینه ای که برای
ویزای متاهلی دریافت میکنن ( حدودا 650 رینگیت ).
oveis  - tashakor   |2010-11-09 09:53:41
aqa milad.mer30.kheili khub bud.kamele kamel bud
مهدی  - thanks   |2010-11-25 18:50:39
thanks my friend for your information
بابك  - سلام   |2010-12-04 11:48:21
واقعا اگه شما رو نداشتيم چكار ميكرديم؟ خدا
هميشه واسه خونواده ات نگهت داره
fatemeh  - thank you   |2011-01-11 09:20:36
Salam va tashakor
It was a full information for anyone who wants to study in
UKM
محمد رضا حاجی باقری  - تشکر   |2011-01-11 11:21:51
با تشکر از مسئول محترم که این اطلاعات در
اخییار خواندگان قراردادند. انشا ... در تمامی
مراحل زندگی خصوصا خدمت به دیگران موفق و موید
باشید.
bita     |2011-04-11 14:29:40
mersiiiiiiiii vaghean komake bozorgi behem kardi. khoda kheyret bede
ناصر   |2011-04-27 13:32:56
خیلی خوبه دستتان دردنکنه
maryam   |2011-08-23 17:07:51
mesle hamishe aali
daste shoma dadr nakone
لیدا   |2011-12-17 04:17:23
واقعا ممنون تو دنیایی که آدما تا پول نگیرن
حرف نمیزنن و همه ی دعواها سر پوله آدمایی مثل
شما که خیلی کم هستند که مجانی این همه
اطلاعات در اختیار دیگران قرار میدن و کمک
میکنن که سر در گم نشن و عمرشون رو به هدر ندن

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .