سلام به همگی

توی این پست در مورد هزینه آب در مالزی میخوام براتون بنویسم

خوشبختانه و صد خوشبختانه ، هزینه آب در مالزی نسبت به موارد دیگه مثل برق و اینترنت و... ارزانتر هست .

هزینه آب در مالزی معمولا به مهمترین چیزی که بستگی داره ، اینه که شما چقدر آب در ماه مصرف کرده اید .

چون توی ایران این هزینه به خیلی از موارد دیگه هم بستگی داره ، مثلا من دیدم که هزینه آب مصرفی در شهرستانهای کوچک در ایران ، به نسبت ارزونتر از هزینه آب مصرفی در شهرهای بزرگ مثل ایران هست .

در مالزی معمولا هزینه آب مصرفی در همه مناطق به یک صورته .


آقا چقدر هزینه آب در مالزی برامون میاد ؟

اگه توی خوابگاه زندگی کنید معمولا برای آب هزینه ای نمیگیرند و اگر هم بگیرند خیلی خیلی کمه و در حد 6 رینگیت الی 10 رینگیت .

و اگه خودتون خونه اجاره کنید بحث فرق میکنه .

در طول این چند سالی که ما در مالزی زندگی کرده ایم ، تا به حال نشده حتی برای یکبار هزینه آبمون در ماه بیشتر از 20 رینگیت بیاد ، ولی دیدم دوستانی رو که تا 25 رینگیت هم براشون اومده که از این هزینه ها 6 رینگیتش هزینه آبونمان هست ، یعنی این هزینه با آبونمان اینقدر میاد ، حتی اگه هر روز و روزی نیم ساعت زیر دوش باشید و آب هم باز باشه ، مطمئنا بیشتر از این براتون نمیاد چون من چندین بار امتحان کردم  .

حتی ما گاهی اوقات برامون 10 الی 12 رینگیت در ماه میاد برامون مثلا اگه یک ماه ما پول آب مصرفیمون میشه 10 رینگیت ، درواقع 6 رینگیتش آبونمان هست و 4 رینگیتش پول آب هست .

به طور کلی هزینه آب مصرفی در مالزی برای هر واحد خونه با احتساب آبونمان ، هر ماه 10 الی 25 رینگیت میاد ، شما اگه خواستین هزینه هاتون رو محاسبه کنید ، هر ماه به طور میانگین 15 رینگیت برای آب در نظر بگیرید .

یک نکته هم بگم خدمتتون ، اگه شما توی مالزی یک ماه خونتون نباشید، یعنی حتی یک قطره آب هم مصرف نکنید ، معمولا 6 رینگیت پول آب براتون میاد که این هزینه درواقع همون آبونمان هست .


قبض آب هر چند وقت یکبار میاد؟

قبض آب در مالزی هر ماه یکبار میاد و اگه یک ماه واریز نکنید و بذارید با ماه بعدی واریزش کنید ، باید جریمه پرداخت کنید .


جریمه پرداخت نکردن قبض آب چقدر هست ؟

جریمه خیلی خیلی کمه ، مثلا اگه یک ماه قبضتون بیاد 15 رینگیت و واریزش نکنید ، تقریبا 0.2 رینگیت شما رو جریمه میکنند که روی خود قبض با ماه بعدی میاد خدمتتون . ( دو دهم رینگیت یعنی یک پنجم از یک رینگیت )

این هم تصویر یکی از قبضهای آب که برای خونه ما اومده ، توضیحات قبض رو هم زیرش مینویسم .

 محل قرارگیری تصویر قبض آب ( تصویر مشکل داره و به زودی درستش میکنم)

همان طور که از تصویر قبش آب خونه ما میبینید ، ماه اول 13.80 رینگیت اومده ، ماه بعدیش 9.66 رینگیت اومده ، و چون این دو ماه رو واریز نکردیم ، 0.15 جریمه بهش خورده که کاملا مشخصه در قبض

دو ماه بعدیش رو ما ایران بودیم و کسی توی خونه نبوده که هر ماه برامون 6 رینگیت به عنوان هزینه آبونمان محاسبه شده .

جمع کل هزینه این چند ماه هم روی هم شده 35.79 رینگیت که من گذاشتمش کنار یکی از شما بیائین پرداختش کنید .


آقا قبض آب رو میارن در خونه بهمون میدن ؟

معمولا 95% از ایرانیانی که به مالزی میان ، آپارتمانهایی اجاره میکنند که در ساختمانهای بلند هستند که در زیر ساختمان شما یک اداره وجود داره که بهش میگن مدیریت ساختمان .

کلیه کارهای مربوط به آب و قبضش در این اداره انجام میشه ، و هر ماه اینها قبض آب شما رو پرینت میکنند و میندازند به صندوق پستی شما که در زیر ساختمان هست .


قبض آب رو باید کجا پرداخت کنید ؟

سر هر ماه که میرید قبض آب رو برمیدارید از داخل صندوق پستی ، باید به همون مدیریت ساختمان برید و اونجا پرداختش کنید، که بعد از پرداخت هم رسیدش رو یادتون نره بگیرید .

قسمت آب که دست مدیریت آپارتمانها هست ، به راحتی میتونند هر وقت شما مشکلی ایجاد کنید یا کرایه خونه پرداخت نکنید ، در عرض 4 ثانیه ، آب خونتون رو قطع میکنند.

یادتون نره ، کلا توی مالزی سعی کنید نسبت به پرداخت هر نوع قبضی منظم باشید .

 اگه یه بار هم دیدید که قبض آبتون خیلی فضایی اومده ، مثلا در حد 40 رینگیت و 50 رینگیت و مصرفتون هم معمولی بوده ، حتما با مدیریت ساختمان صحبت کنید ببینید مشکل چی بوده .

امیدوارم که این مطلب هم براتون مفید واقع بشه.

به امید دیدار شما دوستان خوبم در مالزی

یاران خوبم ،لطفا در قسمت نظرات که زیر همین پست هست سوال نپرسید و فقط نظرتون را بنویسید ، هر سوالی براتون پیش اومد ، از طریق ایمیل ارسال کنید ، چون در قسمت نظرات سوالها جواب داده نمیشه و این قسمت فقط برای نوشتن نظرهای خوب شما در مورد این پست هست که من بدونم این مطلب براتون مفید بوده یا نه.پیشاپیش از نظرهای گرمتون ممنونم.


+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .